Бейбихалер-пищи от него

  • 2 257
  • 9
Сина ми е с поставена диагноза Бронхиална астма. От днес трябваше да започнем инхалации с Фликсотид. Слагаме му бейбихалера, но той само като го види и почва да пищи и да се дърпа. Как да направим инхалациите поносими за него? Забравих да кажа, че преди да започнем му дадохме за малко да разгледа бейбихалера и да свикне с него, но...
Виж целия пост
# 1
На дъщеря ми и показвах картинката от бейбихалера, където майката го държи ,а бебето диша, та като я гледаше и тя позволяваше да и го слагам. Но беше по-голяма.
Сложи си го ти и му покажи как дишаш, може да го изплакнеш после, ако те притеснява това че се е докосвал накрайника до твоето лице, но  не вярвам...
Ако не става и по този начин,...все пак мъничко е детенцето..., дори и да плаче когато му даваш да диша, то пак си поема лекарството.
Пожелавам ти да се справиш с тази ситуация, и да не ви се налага да го използвате дълго време.
Виж целия пост
# 2
Слагай му халера, докато спи. Сутрин преди да се е събудил, и вече след като заспи. Ние така процедираме. А ако не можеш сутринта да уцелиш, може на следобедния сън, веднага щом заспи детенцето.
Виж целия пост
# 3
И аз си мислех докато спи, ама нали трябва да е в хоризонтално положение самия инхалер или няма значение?
Виж целия пост
# 4
Трябва да е в хоризонтално полжение, да. Нищо че реве, и ние бяхме отначало така, но ще свикне. Даже лекарката ни беше казала че като плачи по-добре поемало детенцето от лекарството. Не се притеснявай ще свикне. Само няма да се отказваш. Един път отстъпиш ли, другия път ще иска пак да отсъпиш. Трябва и ти да си силна. Стискам палци да се преборите.
Виж целия пост
# 5
Гъбка и Лъчо пищи всеки път и се дърпа, буквално е като инквизиция, но се налага за негово добро да е така, не си мисли че нещо ще го увредиш, ще збарави като порасне... И като плаче хубаво си го вдишва, само гледай да е плътно около устата и нослето сложен.
Виж целия пост
# 6
Това, че детето плаче по преме на инхалирането всъщност е по-добре за детето - така дробчетата се отварят по-добре и повече от лекарството влиза, отколкото ако детето е спокойно. Тук в боницата ми показаха как да слагам детето "под мишница" за да не може да мърда докато трае всичко(ние си дишахме с маската 3 пъти на ден по 20 минути), а при пристъпи и по повече.

Всички плачат, пробвай да държиш маската(незнам това нещо бейбихалер дали е с маска - аз ползвах небулайзер който е с маска) вместо да му  я "закачаш". След време разбират, че така им е много по-добре и спират да се сърдят. Моя след пристъп сам се опитваше да си я слага още на 18 месеца. Явно не са толкова глупави. Според мен реват защото се притесняват, че нещо им е сложено на лицето и се плашат.
Виж целия пост
# 7
Лошото е, че той не реве, ами направо спира да диша:( Задържа дъха си и чак почва да посинява от липса на кислород. Пробвах докато спи. За сега действа, ама не мога да му опра много плътно маската, че да не го събудя.
Маската съвсем плътно ли трябва да прилепне към лицето му?
Виж целия пост
# 8
Маската съвсем плътно ли трябва да прилепне към лицето му?

Не, не е задължително чак толкова, но гледай да го свикнеш и когато не спи.
Виж целия пост
# 9
Щ е свикне не се притеснявай  и нашия много плачеше   от  1  год  и  5 мес  сме на инхалация    вече  го има  като  рутинно занимание .Когато плаче детето     лекараството се приема   дори по добре  тк   си поема  вьздух... стига маската да е добре  сложена ...така че  спокойно  Hug  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия