Имата ли деца?Интересува ли ви?Какво може да направим?

  • 486
  • 3
Всеки ден слушам че не можем да си позволим прилични заплати за преподаватели.То за това и накрая си представям какви кадри ще останат.Всеки къдърен и грамотен ще се пренасочи към по платена макар и не по специалността работа.Но не за това ми е темата.
Не било организирано децата да си получат учебниците......
Нямало достатъчно детски градини,а тези дето ги има са в окаяно състояние......
От години родителите трябва да се бръкнат за учебниците на децата си,но дори и там няма организация и подбор та за всеки випуск се пишат нови учебници......
Снощи чух че нямало пари за стоматологични услуги.....
Често се случва по телевизия и радио да се набират средства за някое болно детенце.....
В същото това време има пари за да пратим наши вече отгледани деца на военни мисии в чужбина,за поредното увеличение на заплатите на некадърните ни ''власт имащи'',за командировките,са поредната 13 заплата от ''икономиите'',за поредната подмяна на автомобилния парк на това или онова ведомство.......и така нататък и така нататък.
И се замислям не е ли нарочно държавата да събира нашите данъци и умишлено да лишава децата ни от добро образование и здравеопазване?Вече няма игрища,няма площадки за игра,няма подържани паркове.....
Виж целия пост
# 1
Нарочно, не е. Децата са бъдещето на всяка една нация.
Правилният въпрос е, колко напред се гледа в бъдещето, дали се инвестира в него. И каква е скалата на приоритетите съответно в краткосрочен и дългосрочен аспект. Мисля, че преобладават приоритетите в краткосрочен. И от там възникват проблемите, които те вълнуват в тази тема.
Виж целия пост
# 2
На мен ми е омръзнало от констатации. Повече ме интересува какво може да се направи, за да се променят нещата. Ама конкретно.
Виж целия пост
# 3
На мен ми е омръзнало от констатации. Повече ме интересува какво може да се направи, за да се променят нещата. Ама конкретно.
ами дайте идея нека направим нещо
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия