Изчерпаха ни се вариантите

  • 1 527
  • 28
Искам да споделя почти безизходното положение, в което се намираме вече. Нашата ДГ през лятото не работи, защото трябваше да сменят дограмата на цялата ДГ и на 03.09 вече да работи. Да, но на 03.09 се оказа, че ремонта още изобщо не е започвал. Към днешна дата ремонта вече  е на приключване, но сега пък учителките ще се включват в стачката... За тези вече повече от 3 месеца всички баби, дядовци, майки и бащи се изредихме да излизаме по 2 пъти в отпуск, за да гледаме детето, но ако от 15.10 градината още не работиросто не знам какво ще правим  #Cussing out Вие как се справяте с тази стачка и гледането на малките деца?
Виж целия пост
# 1
Детегледачка.
Виж целия пост
# 2
Детегледачка първо не можем да си позволим, и второ, дори и да можехме, как да намеря подходяща за няколко дни??
Виж целия пост
# 3
Ами ти питаш:

Цитат
Вие как се справяте с тази стачка и гледането на малките деца?

И аз ти отговарям:

Цитат
Детегледачка.

 Hug
Виж целия пост
# 4
Ами почвате да изреждате и кумове, лели, вуйчовци, тетки, съседки с малки деца......
Виж целия пост
# 5
Ситуацията ви е сложна. Аз по тази причина, 3 години отлагам започването на работа. ooooh!
Освен някой от вас да си вземе неплатен отпуск, при тези обстоятелства друг вариант не виждам. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Проблем си е! И то голям!За детегледачка - да трудно се решаваш да повериш детето, пък и дома си на непознат човек. Не е само до възможностите, имам предвид. Пък и коя жена би се навила временно да се "концентрира" в/у детето ти. Частните детски градини са по-поносим вариант от финансова гледна точка. Във връзка със стачката има мн повече реклами, по радиото на-вече съм чувала. Доста родители са в това положение. Някои обаче са успели да организират оставането си в къщи. Вариант е да повериш детето на близки такива, ако се навият де.
Напълно те разбирам. До скоро и аз беснеех!
Виж целия пост
# 7
E то какво стана - хем не искате да подкрепите детските градини, хем не можете да си организирате живота без тях!
Ами хващате децата и ги водите в Министерски съвет - там ще са на топло, на сухо, има и въоръжена охрана. Освен това имат и достатъчно пари за представителни разходи - ще ги нахранят добре. Нали управляващите са отговорни за стандарта, който са ни обещавали.
Виж целия пост
# 8
Не можете ли да се кооперирате с други майки от същата градина или по комшийски?
Виж целия пост
# 9
E то какво стана - хем не искате да подкрепите детските градини, хем не можете да си организирате живота без тях!
Ами хващате децата и ги водите в Министерски съвет - там ще са на топло, на сухо, има и въоръжена охрана. Освен това имат и достатъчно пари за представителни разходи - ще ги нахранят добре. Нали управляващите са отговорни за стандарта, който са ни обещавали.
А защо да ги подкрепят - доволни ли са от услугите им?
Доволни ли бяхте от градския транспорт, а сега доволни ли сте?
Айде стига високопарни приказки.
Подписах се в подписката на градината на дъщеря ми, защото съм много доволна от градината. Досега са си изпълнявали задълженията точно, взимала съм детето си в 19ч без това да се отрази на нечие отношение към детето или мен. Освен това не работиха 1 ден за да подкрепят стачката, като ни уведомиха 3 дена предварително срещу подпис от наша страна...
Виж целия пост
# 10
А защо да ги подкрепят - доволни ли са от услугите им?
Доволни ли бяхте от градския транспорт, а сега доволни ли сте?
Айде стига високопарни приказки.
Подписах се в подписката на градината на дъщеря ми, защото съм много доволна от градината. Досега са си изпълнявали задълженията точно, взимала съм детето си в 19ч без това да се отрази на нечие отношение към детето или мен. Освен това не работиха 1 ден за да подкрепят стачката, като ни уведомиха 3 дена предварително срещу подпис от наша страна...
Незнам ползването на градина и на градски транспорт да е задължително - на който не му харесва си гледа детето вкъщи и се вози с кола. Но не може хем да ги плюеш, хем да не можеш без тях, хем да искаш да ти е почти без пари.
Виж целия пост
# 11
Вие как се справяте с тази стачка и гледането на малките деца?
Честно казано, ми е трудно да повярвам, че не са ви предложили алтернативна детска градина. Wink
В нашата детска градина, нещата стояха, както ти го описваш.
 Цяло лято не работиха, после започнаха с ремонти-* та чак до миналият понеделник: 01.10. когато най-накрая приютиха децата си.
Но за всичкото това време, беше предложен вариант за приемна детска градина, която децата да  посещават, докато ремонта приключи.
Та, почти цял месец Лора беше в друга, съседна на нашата ДГ, и сега чак се върнахме в нашата си,.

През това време, ми направи впечатление, че много от децата, които бяха в групата на Лора не посещаваха другата ДГ. Wink
В разговор с една от бабите на дете от групата на Лора, се разбра, че те въобще не се бяха интересували и разбрали, че има алтернатива.... Wink

Виж целия пост
# 12
E то какво стана - хем не искате да подкрепите детските градини, хем не можете да си организирате живота без тях!
Ами хващате децата и ги водите в Министерски съвет - там ще са на топло, на сухо, има и въоръжена охрана. Освен това имат и достатъчно пари за представителни разходи - ще ги нахранят добре. Нали управляващите са отговорни за стандарта, който са ни обещавали.

И за да си заведе детето пред МС,пак да си вземе отпуск newsm78 , че чак пък някой ще ги и нахрани ooooh!  А бе кви са тия глупости,бе?
Виж целия пост
# 13
 Опитай с детски клуб или твоя приятелка,която още е в майчинство
Виж целия пост
# 14
Незнам ползването на градина и на градски транспорт да е задължително - на който не му харесва си гледа детето вкъщи и се вози с кола. Но не може хем да ги плюеш, хем да не можеш без тях, хем да искаш да ти е почти без пари.
Не е задължително, наистина.
Просто обещанията, дето качеството на образованието било на това ниво, щото парите били малко... Та анализирайки примера с градския транспорт си извадих тези заключения. Нито качеството се повиши, нито се напълни с по-интелигентни и непиещи шофьори.
Сещам се - да се пробват да станат шофьори - двоен ефект - хем ще се напълни с интелигентни и трезвени шофьори, които няма да псуват и се държат като говеда, хем учителите ще бъдат по-добре заплатени. А учениците - както са частните ученици - да се явяват 1-2 пъти месечно за препитване в училище. Иначе си губят само времето там.
АЗ искам да отпадне задължителността на училището - това  езадължително. Направиха и задължителна предучилищната подготовка - тъй че не става без тях.
Или пък на освободените от учителите места да застанат учените - и тях ги има бол, пък и наука повече знаят.
А мястото на учените да заемат политиците - знаят как да изнасят лекции.
А за науката - както се знае никога няма пари. Наука си развиват частните фирми в други условия.
Може би така ще се намерят пари за наука, в училищата ще има наистина интелигентни хора, градския транспорт ще се подобри и т.н. Mr. Green
Обаче проблематА е в егото човешко. Я кажи на някой учител, че е шофьор, на някой учен - че е само учител, на някой политик - че е професор. hahaha

Обаче изместваме темата.
Ти първа започна обаче. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия