Имам нужда от съвет.

  • 760
  • 13
Здравейте на всички момичета!

Ситуацията е следната.Днес направиха операция на киста на сестра ми.Оказа се,че при всички изследвания,които направи, освен тази киста,която се е виждала е имало и още три.Както и да е.Махнали са ги.Но при операцията се оказало ,че едната й тръба е запушена.Другата седмица ще й правят цветна снимка,но най-вероятно и нея ще махнат.Другата й тръба е махната преди години.Сестра ми се готвеше след тази операция да започнат процедури за ин-витро.Обаче опериращият д-р Даскалов е казал,че сега вече няма смисъл и нищо не може да се направи.Т.е. изгубват и тази надежда за дете.Интересува ме наистина ли при две премахнати тръби не може да се направи ин-витро?И на всяка цена ли дори и да е запушена тръбата,трябва да се махне?Мъчех се да намеря информация ,но засега не успявам да открия това,което ми е нужно.
Много ми е болно,не знам как да успокоя зет ми и сестра ми.
Много ще съм благодарна на всякакви съвети!
Виж целия пост
# 1
Мога само да ти кажа,че липсата на тръби не пречи да се направи ин-витро!!!
На тръбата не може ли да се направи пластика и да се опитат да я отпушат!?
Нека пита и друг лекар Peace
Виж целия пост
# 2
Доколкото знам едната причина за инвитро са точно запушени или липсващи тръби. Може би нещо друго е имал пред вид доктора  newsm78 В някои случаи преди инвитро дори се препоръчва да се махнат запушените тръби за да се намали вероятността от извънматочна. При всички положения да се консултира и с друг лекар.
Виж целия пост
# 3
Тръба обикновено не се маха ако е запушена - да не би да са открили хидросалпингс (течност в тръбата)? Защо ще правят цветна снимка след операцията - не са ли проверили проходимостта още по време на операцията?

Истината е, че едно от най-честите предписания за ин витро е липсата на тръби или запушени такива. Нещо според мен не сте се доразбрали с д-р Даскалов.

При всички случаи не се отчайвайте! Говорете повторно с доктора за диагнозата и причината да не препоръчва ин витро.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за бързите отговори! Simple SmileЗа съжаление съм много боса относно тези проблеми, но аз също си мисля,че това няма да попречи на ин-витрото,но зет ми, с когото говорих /сестра ми е все още под упойка/ е убеден,че д-р Даскалов му е казал,че не може нищо да се направи.Проверили са проходимостта при операцията и се е оказало,че е запушена,а нямало смисъл да стои,като е "ненужна".И въпреки това пак е препоръчал цветна снимка.Така или иначе другата седмица тя ще се консултира и с д-р Стаменов-той е нейн лекуващ лекар и с него ще уточнят какво да се прави оттук нататък.Аз няма да се отчая,но за съжаление съм далече от сестра ми и не съм говорила лично с доктора,а тази паника -мъжът й- не е най-доброто за нея в момента.Но поне сега ще знам какво да му отговоря и да го поуспокоя малко като се чуем. Simple Smile
Благодаря ви пак!
Виж целия пост
# 5
Съгласна съм с Гризката! Говорете отново с д-ра и изяснете защо не предлага ин-витро!
Точно при инвитрото е по-добре да ги няма тръбите, защото както ити е казала Гризката, може да има течност в тях, което ще доведе до отрицателен резултата при самото ин-витро.
Виж целия пост
# 6
Доктор Стаменов е добър специалист и със сигурност ще и даде правилната насока. Успех!
Виж целия пост
# 7
Определено не са се доразбрали зет и д-р Даскалов. Няма как той да му каже, че понеже тръбите са запушени не може да се направи ин-витро. Като му се обадиш да го успокояваш, пак го попитай за това.
Виж целия пост
# 8
Непременно ще говорим отново с доктора.Просто исках да имам и информация,различна от тази,която ми казаха.Наистина се успокоих,след като прочетох и вашите мнения.
Благодаря! Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Здрасти и от мен! Доколкото знам при инвитро яйцеклетката я взимат директно от фоликула в яйчника, а не през тръбите. Ако ги отрежат и матката е добре (вътре в нея да няма възпаление, ендометриоза, кисти, миоми) всичко ще е ОК. Освен това може да използва и донорски яйцеклетки, ако нейните яйчници се зле с тези кисти за инвитрото. Плода се вкарва директно в матката. Тя трябва да е здрава. Кураж, насърчение и да чете от интернет всичко по темата инвитро! Laughing
Виж целия пост
# 10
Определено не са се разбрали. Та една от основните причини за да се стигне до ин витро е точно тубарния фактор. Може би доктора е имал предвид, че по класическия начин няма как да стане като се отстрани тръбата и зет ти не е разбрал предвид притесненията в момента.
Успокой го, ин витро със сигурност е възможно щом има работещи яйчници и здрава матка.
Успех и кураж  bouquet
Виж целия пост
# 11
Гери,
да нямаш предвид инсеминации? Thinking Това, което обясняваш има логика само, ако става дума за инсеминации. Мисля, че някой нещо не е разбрал. За ин-витро няма проблем! Успех на сестра ти! Hug
Виж целия пост
# 12
Здравей Гери,
аз имах операция миналата година и ми махнахa и двете тръби.Преди лапарото лекаря дойде и ми каза, че със сигурност едната ми тръба е за махане,но по време на операцията ще пробват дали е запушена и втората, и ако е така, че ще я махнат и нея.Така се и оказа и сега сам в процес на ин витро.Това което ме учудва е ,защо след като вероятно са пробвали проходимостта на тръбата и са видели че е запушена ,не са я отстранили,а трябва да прави цветна снимка и евентуално второ лапаро? Thinking
Успех
Виж целия пост
# 13
Gerry, сега сестра ти е още в болница и се въ3становява. Когато е по_добре ще обсъди нещата с доктора. Но положението не е толкова отчайващо в нейния случай. Това е най_срещаното 3аболяване при ин витро процедурите, колкото и ужасно да 3вучи като диагно3а, тубарен стерилитет. 3апушени или отстранени тръби. Процентите на успеваемост са доста високи при това 3аболяване, ако всичко друго е наред.
Наистина човек се чувства като инвалид в случая, но има много по_страшни болести в репродукцията, които се лекуват с години и пак не е сигурно, че ин витро ще помогне.
По принцип е по_добре тръбата(останалата) да я махнат, 3а да не се получи и3вънматочна бременност, но както вече ка3ах, нека обсъди всичко това с лекуващия си лекар.
Пожелавам на сестра ти бър3о о3дравяване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия