Проблемите с камъните в жлъчката

  • 2 040
  • 4
Много хора страдат от проблеми  с камъните в жлъчката,нали? Не ви пожелавам да носите този товар , но когато ви дойде до главата трябва да се справите някак си с него.За мене си реших- ще си ги нося въпреки лекарското категорично твърдение , че решението е само операционно.След като погребах приятелката си след операция на камъните в жлъчката това мое мнение се затвърди.Освен това хората от древността не са били по глупави от нас  (това показва връщането ни към природните медикаменти) и са успявали да оцелеят без операционна интервенция. Употребата на пелин спря нарастването на моите камъни , но аз бих искала те да се стопят и съответно да се отърва от тях.Днес научих за още едно лекарство "Rovahol", което помагало да се реши този проблем , но нямам никаква информация за него.Черната боровинка също се препоръчва при тези проблеми. А вие знаете ли други лекове........?
Виж целия пост
# 1
Имах прегъната и възпалена жлъчка, за една година се образуваха песъчинки а след още една година и 7 камъчета. Бях на 32г и след направени изследвания се оказа че трябва да се оперира. Ако нямаш кризи и можеш да се храниш добре, т.е. не ти пречи добре. Моята я оперираха по безкръвен път и сега се чувствам прекрасно вече 1г. Твое е решението но не зная за случаи да се стопят камъните в злъчката.
Виж целия пост
# 2
Мъжът ми страдаше в продължение на 3 години от жлъчка. Опита какво ли не - лекарства, билки, диети, вкл. и лекарството "Ровахол" (пи го в продължение на половин година). Той също не искаше да се оперира - направихме всичко възможно, за да избегнем операцията. Наложи се да го оперират по спешност през месец май тази година - оказа се, че жлъчката е спряла да функционира и беше гноясала - беше на косъм от перитонит. Оперираха го лапароскопски - Слава Богу, възстанови се много бързо и сега, вярвай ми, жлъчката въобще не му липсва. Болният жлъчен мехур беше повредил и стомахът му - имаше гастрит, който за щастие вече търпи обратно развитие.
Всяка операция, дори и най-баналната, каквато е и холецистектомията, носи някакъв риск. Никой не може да ти обещае, че няма да се получи някакво усложнение по време на операция. Но това за мен не е причина да не се опиташ да помогнеш на здравето си. Защото задържането на болната жлъчка крие много по-големи рискове, отколкото операцията за отстраняването й - честите жлъчни кризи, честото образуване на камъни може да доведе до големи усложнения - възпаление или запушване на жлъчните пътища, увреждане на панкреаса или черния дроб, дори до рак.
Дори и да намериш начин за стопяване на камъните в жлъчката, те пак ще се появят и не се знае в кой момент може да причинят запушване на жлъчните пътища. Тогава прогнозата на болния значително се влошава. Затова лекарите препоръчват операция.
Дано да съм ти била полезна!
Виж целия пост
# 3
Съласна съм с Маги, на моя позната  съкровището я оперириха от злъчка и се оказа че много са я предържали и има срастване на злъчката с черния дроб дори се осъмниха за рак. На мен не ми бяха открили гной на ехографията но на операцията ми казаха че е била пълна с гной и за малко да се пръсне а и физически самата не се чувствах добре.
Виж целия пост
# 4
Аз съм също от оперираните от жлъчка. По лапароскопски метод, без никакви усложнения. НО хванат навреме проблем, което позволи лапароскопията. Всичко това преди 2 г. и половина.
Ами, какво да кажа, чувствам се прекрасно.
Не знам как са оцелявали в древността без оперативна интервенция, или пък какво им е коствало всичко това. Аз реших да се възползвам от напредъка в медицина , за което изобщо не съжалявам!!!
Със сигурност си изплашена, заради този случай с приятелката ти (Мир на праха й!). Надявам се, желая ти от сърце, твоята жлъчка да е функционираща и да успееш да се справиш без операция. Peace

Съласна съм с Маги, на моя позната  съкровището я оперириха от злъчка и се оказа че много са я предържали и има срастване на злъчката с черния дроб дори се осъмниха за рак.

Това се получва много често, ако проблемът продължава с години и не са взети мерки навреме. Понякога се налага по време на лапароскопската интервенция да се премине към класическа, често с изцяло премахване дори на жлъчните пътища и част от черния дроб. И това само защото жлъчния мехур не е отстранен навреме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия