Операция на хидроцефалия на кърмаче

  • 2 475
  • 4
Здравейте,
 за съжаление в началото на лятото родих момченце с много тежки увреждания поради изкарана инфекция по време на бременността. Вероятно след 10 дни ще му оперират хидроцефалията в болница "Св. Иван Рилски". Днес ходих там, но хората, с които говорих (може би не бяха точните, но тях намерих) не можаха да ми дадат съвсем адекватни отговори как ще стават грижите за детето, и по-специално как ще приготвям млякото (имали микровълнова печка) и безброй други малки неща от всекидневието. Въпросът ми е някой от вас лежал ли е там с толкова малко дете и изобщо имат ли достатъчно опит с толкова малки деца? Предполагам, че е така, но ме учуди, че например нямат малки легла, а слагали бебетата на големи (затова ми препоръчаха да носим сгъваема кошарка... Моля за информация!
Предварително ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
Здравей.Вече на два пъти сме лежали със сина ми в болница "св.Иван Рилски".Моето момченце е със доброкачествен тумор и хидроцефалия.Наистина нямат бебешки легла,но ако питаш мен и да си носиш кошарка няма смисъл,по добре си вземи количката.Всички майки спим с децата си на едно легло.Имат микровълнова,но тя е  в т.наречения кухненски офис и е по скоро за персонала,освен това е далече от стаите,майките с бебета си носеха електрически кани и така приготвяха храната.Предполагам че ще ви слагат клапа,кой ще я слага,не се притеснявай  бебето бързо ще се възстанови,самата операция трае около три часа.Вземи  си свещички за температура,Панадол,Нурофен.Сестрите в отделението са много внимателни и имат бих казала огромен опит с бебета и деца.Успех.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за информацията. Вероятно ще го оперира проф. Бусарски. По принцип детето е в тежко състояние (в смисъл мозъчните му увреждания са тежки и необратими, казват - има микроцефалия) и лекарите са ни подготвили да се примирим с най-лошото (фатален изход след известно не дълго време или просто вегетиране на детето). При това положение ще опитаме каквото препоръчат за детето, ще чакаме и ще се молим. Бебето засега не е при нас, в отделение за доотглеждане е, и това също е голямо притеснение - миналата седмица издадоха заповед за настаняване в отделението в дома във Виница, засега, защото преценихме, че евентуална смърт на бебе семейството вкъщи би била особено травмираща за голямата ни дъщеря (на почти 5 годинки). А и, както виждам други деца, наистина е тежко, ако хидроцефалията продължи да се развива въпреки клапата и положението стане необратимо (при тази инфекция, която е увредила детето, има голяма вероятност това да се случи)...
Виж целия пост
# 3
Миличка ужасно съжалявам за твоето бебенце,стискам палци и успех.А щто се отнася за самата операция в св.ИВАН РИЛСКИ  там наистина са много добри профисионалисти.
Виж целия пост
# 4

Здравейте аз съм Валентина, майка съм на едно прекрасно дете Никита.
на нас постави клапата д-р Георгиев,низък поклон и Бог здраве да му дава.
А  историята ни  много дълга може да се запознаете ето тук

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218116.300

Поздрави
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия