заместител на...

  • 6 510
  • 7
Arrow готварската сол?
Как се казва? Какво предствалява и от къде може да се купи?  Rolling Eyes
Благодаря ви предварително!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Шани, аз за такова чудо за първи път чувам.  Embarassed Предполагам не става дума за морската сол. Я скажи малко подробности Flutter
Виж целия пост
# 2
Заместителят на натриевия хлорид е калиевият хлорид.Мисля ,че се открива по специализираните щандове за хранителни добавки и диетични храни.Всички диетолози препоръчват да се използва втория,по-лесно се усвоявал от организма.Но тук в Бургас не съм го срещала по такива щандове.
Виж целия пост
# 3
Калиева сол има в Фантастико, Била, ХИТ, Метро. Въобще в супермаркетите я има. Продават я в грозни непрозеачни пластмасови опаковки - нещо средно между бутилка и бурканче. Опаковката е бяла със сини надписи (мисля, че бяха сини).

Имай в предвид, че калиевата сол е с леко горчив вкус и май не може да се готви с нея. Прибавя се след като готвиш. Освен това храната не става по-солена, а по-горчива, ако прекалиш. На мен не ми харесва, но ако има лекарско предписания - свиква се. Обикновенно я предписват при високо кръвно.
Виж целия пост
# 4
Аз си купих калиева сол от Била имаше няколко вида.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви момичета... Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

П.П: да не ми говорите заместителна сол КАЛАС?  Rolling Eyes

Малееееееее  ooooh! , аз съм си имала в шкафа, ама кой да погледне  Blush !
Виж целия пост
# 6
Не знам за заместител на солта Thinking
Аз ползвам т.нар. профилактична сол, демек калиевата...редувам един пакет обикновена, един пакет калиева. Не съм забелязала да ми вгорчава яденетата. Тази, която аз купувам е българска, произвдство на "Солина". вземам я от здравословен магазин.

Ето малко инфо за калиевата сол:

Профилактична калиева йодирана сол
съдържание на NaCl - 33% по-малко

Препоръчва се за профилактика на хипертонично болни, подобрява работата на сърцето, кръвоносните съдове и бъбреците.
Спомага за намаляване на телесното тегло.
Тези ефекти се постигат чрез намаляване съдържанието на NaCl в солта, от който зависизадържането на излишната вода в организма и увеличаване съдържанието на калий и магнезий, които стимулират работата на сърцето. При това не се намаляват вкусовите качества на солта.


Пакетче от 500 гр струва 1,70 лв.
Виж целия пост
# 7
Тането - май за това става дума!  Thinking

Ето на опаковката на заместителна сол КАЛАС ("К.Е.КАЛАМАРАКИС" АД - Гърция) какво пише:

Състав:
калиев хлорид - 66%
натриев хлорид - 33%
Антиагломерант магнезиев карбонат 0.7%
За предпочитане е при готвене да се използва в крайния му стадий.

Съдържа 66% по-малко натриев хлорид, като при това запазва вкуса си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия