Сурова царевица...

  • 4 140
  • 14
Вчера в Билла видах пакети със сурова сладка царевица. Реших да си купя.
Да, но не знам, колко време да я варя в тенджерата под налягане? А сол при варенето слага ли се?
Е?
Виж целия пост
# 1
Оф, ами то зависи от царевицата...
Понякога се сварява за 40 минути, понякога за повече от час...
Сол аз слагам чак след като се свари.

Пробвай първо 40 мин.
Виж целия пост
# 2
Не се вари много.Аз лично усещам ,кога е сварена по миризмата.Не слагам сол при варенето на царевицата.
Виж целия пост
# 3
Шани, от Билла не съм купувала царевица, защото си взимам от село. Варя я половин час в тенджерата под налягане. Сол не слагам.
Виж целия пост
# 4
Аааа, супер.
Отивам да я слагам.
Май-май трябва след 30-сетата мин. да я отварям на всеки 5 мин. Че то каша от царевица също не се яде.

Благодаря Ви   bouquet
Виж целия пост
# 5
Не съм сигурна,но мисля,че в големите магазини продават царевица,която се вари по малко време.Някъде към 20 минута я отвори и опитай.Аз също не обичам каша.
Виж целия пост
# 6
Аз варя 30 мин. и после оставям да спадне парата сама и да постои още при затворена тенджера ,та се събират още 30 мин.Досега никога не е ставала преварена.
Виж целия пост
# 7
След малко ще дам отчет  Grinning
Виж целия пост
# 8
Запържвам малко масло 20-30гр. ислагам царевицата от пакета както е замръзнала,тя си пуска вода ,разбърквам от време на време да поизври вадата остава на мазнина . Става и за гарнитура ,може и така да се консумира.Сол на вкус.
Виж целия пост
# 9
Моите деца нямаха търпение да я чакат и я изядоха преди да я сваря Laughing Така че не се притеснявай ако я вариш кратко Wink Аз по принцип варя 20 мин.
Виж целия пост
# 10
Моите деца нямаха търпение да я чакат и я изядоха преди да я сваря Laughing

цяла вечер малкия мрънкаше, че не се ядяла варена, а можело и сурова. То бе рев, то бе тръш  ooooh!

Сега друго се замислям.  Thinking
Аз я варя най-вече заради децата. Ама дребен е на ДГ и чак довечера се връща. Та се чудя  Rolling Eyes, дали да си я оставя във водата и после малко да я подгрея. Щото студена царевица не си е работа  Tired
А? Какво мислите? Ще й стане ли нещо, ако седи цял ден във водата, в която съм я варила?
Виж целия пост
# 11
Нищо няма да и стане днес,но ако остане и за утре вече  ще е проблем Naughty
Виж целия пост
# 12
Нищо няма да  стане,ако си остане във водата Grinning Няма проблем.Аз съм държала царевица във водата близо 3-4 дни,но след първия ден слагам в хладилника.
Виж целия пост
# 13
много вкусна става намазана с масло и напукана на котлон или огън....ммммм разкош.

и варена не е лоша, ама друго си е да мирише на пушек.
става и в партигрил Party
Виж целия пост
# 14
Варих, варих... все си хрупка по малко. Не е като царевицата от кутия Бондуел  Confused

Ама става. Доволна съм   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия