ЖК в Майчин дом-Варна

  • 1 378
  • 10
Здравейте,
Скоро ми предстои да се запиша на ЖК и ми се струва, че МД е много подходящ. Може ли някой да сподели опита си от това какво включва ЖК ( по здравна каса) в това заведение. Разбрах за допълнителните УЗ прегледи, но има ли и нещо друго? А може ли да се доплаща за БХС?
Благодаря предварително за всички мнения!
Виж целия пост
# 1
Здравей SVU_D!
Мисля, че съм те виждала в темата за майските мами 2008!
Аз се записах на ЖК в Майчин Дом при д-р Анна Атанасова. Тя ми установи бременността и си останах при нея за консултации. На втори преглед съм края на октомври, когато ще ми пуска изследвания.
Аз реших да ходя по здравната каса. Ще се възползвам от всичко което ми се полага по здравната каса, а ако се налага ще си плащам за допълнителни изследвания - БХС, фетална морфология и т.н.
Относно цените можеш да погледнеш в сайта на МД или да се обадиш на регистратура - там ще ти кажат всичко. Ако решиш да ходиш на частно, абонамента е 380 лева като в началото плащаш 190 лева за първата половина на бременността и в средата плащаш още 190 лева за втората половина на бременността. Това ми го каза докторката. Аз може от средата на бременността да си платя 190 лева, някак си за да се чувствам по-сигурна. Докторката ми обясни, че този абонамент покрива повече изследвания отколкото се полагат по здр. каса.
Ти ориентирала ли си се към доктор вече?

Между другото събирам мнения за д-р Анна Атанасова.
Виж целия пост
# 2
Pesa, много ти благодаря за инфото. Аз погледнах в сайта им, но  нямаше информация за това, какво покриват тези 180-190 лв, които се доплащат. Затова и пуснах темата. Аз случайно попаднах на д-р Георгиева ( която и установи изненадващата ми бременност) и смятам да продължа при нея, ако има такава възможност. ТЪй като имам ясна представа за ЖК по държавните заведения, бих искала да се радвам на бременността си добре проследена  Grinning.
За съжаление нямам информация за Д-р Атанасова.
 
Виж целия пост
# 3
нищо хубаво за Анна Атанасова.Винаги много набързо си гледа работата,а съшо така не пуска всички изследвания.Особено интересно  е ,че лекува най вече по телефона.
Виж целия пост
# 4
Много съм доволна от д-р Анна Атанасова и винаги я препоръчвам.Тя проследи и двете ми бременности и ми направи операциите(родих със секцио и двата пъти по мед.причини).Втората ми бременност беше кошмарна и аз никога няма да забравя грижите,които положи д-р Атанасова за мен.В началото на бременността бях с високо кръвно,още от сутринта с 90/140.След това развих гестационен диабет и бях на инжекции.Не всеки лекар иска да води раждане на диабетичка.Първите дни след раждането тя беше много грижовна и се обаждаше да разбере как са ми резултатите на кр.захар и още на 4-тия ден спрях инсулина.Извинявам се,че стана дълго,но уважавам много д-р Атанасова и не се сдържах да не отговоря.
Виж целия пост
# 5
не знам всеки си знае ,но аз като казах че няма да раждам в МД тя ми каза много се радвам.
Виж целия пост
# 6

И аз се интересувам дали някой знае какво включва тази такса 380лв. Една приятелка ми каза, че нейна позната, която в момента е в 8-ми месец си ги е платила и не са и искали нито лев повече макар че 3пъти е лежала там по спешност за по няколко дни. Това много ме учудва, дали наистина е така  newsm78 ?
Виж целия пост
# 7
Pesa, много ти благодаря за инфото. Аз погледнах в сайта им, но  нямаше информация за това, какво покриват тези 180-190 лв, които се доплащат. Затова и пуснах темата. Аз случайно попаднах на д-р Георгиева ( която и установи изненадващата ми бременност) и смятам да продължа при нея, ако има такава възможност. ТЪй като имам ясна представа за ЖК по държавните заведения, бих искала да се радвам на бременността си добре проследена  Grinning.
За съжаление нямам информация за Д-р Атанасова.
Аз бях на ЖК при Женя Георгиева. Повече от доволна съм  Peace . Бях по здравна каса и платих допълнително 150 лв, с което си осигурих пълния пакет изследвания и прегледи. Не съм дала нито стотинка повече за нищо. Хубавото е, че като станеш техен пациент можеш да звъниш по всяко време на дежурния лекар, ако имаш проблем. Дори и твоят лекар да не е на работа, винаги ще те прегледат.

Впечатленията ми от д-р Анна Атанасова не са блестящи. Много пестелива на думи и студена. Явно е добър специалист, щом се води шеф на родилното отделение, но в отношението й към пациентите има доста трески за дялане.
Виж целия пост
# 8
Благодаря svetli!
И на мен ми се струва доста свястна тази лекарка и обяснява всичко.
Виж целия пост
# 9
  Предполагам, че тази Женя Георгиева е същата Е.Георгиева, която я пише в сайта им. Аз още не съм се записала и събирам мнения за лекарите Thinking Събирам мнения за д-р Сариев, май досега не съм чела лоши работи за него. Благодаря Ви предварително!!! 
Виж целия пост
# 10
Да, тя е. А за д-р Сариев не бях чула нищо, но ако пуснеш в търсачката, ще намериш, мисля, само добри мнения. УСПЕХ Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия