ситни пъпчици по лицето

  • 712
  • 10
Здравейте Simple SmileБебето ми е на 16 дни и от 2=3 дни му се появиха ситни пъпчици по лицето.Имам съмнение че е от разходките навън,въпреки че гледам да не го пече директно слънцето.Моля споделете ако сте имали същия проблем,предварително благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 1
Честито бебче !
Понякога, ситните пъпчици са синдром на претопляне ..... изчезват като се регулира температурата.
Не смея да кажа нищо твърдо, обаче : най - добре : преглед при педиатъра! Peace
/ пуснала си темата два пъти /
Виж целия пост
# 2
 Горе- долу на същата възраст и при моето се появиха такива пъпчици. В началото педито ни каза, че това било нормално за новородени. Но проблемът се задълбочи и цялото му личице се покри с тях. Кожата му загрубя, зачерви се и започна да го сърби. Появиха се пъпки и по гърдичките. Когато го заведохме на лекар му сложиха диагноза- атопичен дерматит. Това се случи вече във втория месец. Оказа се, че проблемът е дошъл от факта, че в началото 2 седмици го дохранвах с АМ. Минахме на диета. Кърмих го до година и един месец, а при захранването изключихме всички млечни продукти и техните производни. Към 1г. и 8м. постепенно го захраних с тях и слава Богу, вече си ядем всичко.
 От сърце се надявам при вас проблемът да не е същия! Но дори и да е- в повечето случаи децата го израстват и се оправят. Много е важно кърменето! Желая ви здраве и щастие! Hug
 
Виж целия пост
# 3
Зависи какви са пъпчиците. По-добре го заведи да го види лекар.
Иначе и при нас точно около 20-я ден някъде се появиха едни с връхче и се оказа бебешко акне, което е в общи линии нещо безобидно. Вече минаха.
Виж целия пост
# 4
Зависи какви са пъпчиците. По-добре го заведи да го види лекар.
Иначе и при нас точно около 20-я ден някъде се появиха едни с връхче и се оказа бебешко акне, което е в общи линии нещо безобидно. Вече минаха.
Peace
Виж целия пост
# 5
И при нас някъде към 15 ден се появиха по лицето такива малки пъпчици, бебешко акне казахе че е , почиствах ги с преварена вода и минаха доста бързо.
Виж целия пост
# 6
Зависи какви са пъпчиците. По-добре го заведи да го види лекар.
Иначе и при нас точно около 20-я ден някъде се появиха едни с връхче и се оказа бебешко акне, което е в общи линии нещо безобидно. Вече минаха.

И при нас беше така  Peace
Виж целия пост
# 7
Това е т.нар. "изчистване" при бебетата.
Спокойно, скоро ще изчезнат! Hug
Виж целия пост
# 8
В това променливо време е възможно да се е претоплило детенцето,на мен самата ту ми е топло,ту ми е хладно...Но нека последната дума бъде лекарската..
Виж целия пост
# 9
Най-вероятно е претоплено.Като захладнее времето ще се оправи.Звездомир си е с пъпчици от самото раждане.Когато стане доста хладно му се скриват.С какво ли не го мазах,но уви.Седят си.Вече се отказах да го мажа.Явно си е с по-нежна кожичка. Дано при вас не е така.

Виж целия пост
# 10
Ох, ние имахме същия проблем , че дори си спомням как го цапах с едно синьо лекарство  newsm78 Горкото беше като индиянец #Crazy Обади се на Педито най - добре , защото ако станат с бяло връхче вече е по- лошо, но отминава Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия