тестове за овулация - Б*

  • 9 084
  • 33
Здравейте пиша за първи път, и искам да споделите с мен мнението си за това дали тестовете за овулация за надеждни, и от коя марка сте най доволни, аз съм още начинаеща в правенето на бебета, миналия месец си купих, но резултата от теста и мнението на доктора се разминава, на какво да вярвам. Confused
Виж целия пост
# 1
Вярвай си на доктора. Тестовете засичат хормона LH, но пика в отделянето му не значи автоматично, че ще има овулация. Да не говорим, че аз съм имала случай, в който при доказана от лекар овулация, теста така и не стана положителен  Thinking Не можах да си го обясня...  newsm78
Пусни търсачката или просто порови назад по страниците на форума, ще ти излязат доста теми по въпроса, защото горе-долу всеки месец по една такава темичка се пуска  Peace
Виж целия пост
# 2
Това което ме озадачава мен е, че и доктора и теста отчитат овулация, но по различно време  Confused разлика от няколко дни, доста е объркващо
Виж целия пост
# 3
Най-точна е фоликулметрията.Вярвай на доктора!
Виж целия пост
# 4
Здравейте пиша за първи път, и искам да споделите с мен мнението си за това дали тестовете за овулация за надеждни, и от коя марка сте най доволни, аз съм още начинаеща в правенето на бебета, миналия месец си купих, но резултата от теста и мнението на доктора се разминава, на какво да вярвам. Confused

Има доста теми по този въпрос, ако се разровиш малко ще намериш много изписано по темата.
Виж целия пост
# 5
Калинка, това се дължи на факта, че си била на противозачатъчни мила. Организма ти още не е в час. Споко, другия месец ще можеш да си я определиш със сигурност. Но не си мисли, че този месец нямаш ову, аз лично вярвам на тестовете 
успех
Виж целия пост
# 6
И на мен ми се иска да вярвам на тестовете, защото някак не ми се иска от сега да обикалям по доктори малко се стресирам, последния път лекаря ми каза че всичко ми било наред и ако съм искала да ходя всеки месец на фоликуметрия, но мисля първо да се пробвам малко с тестовете Simple Smile
Виж целия пост
# 7
само да добавя, тестовете отчитат преди да настъпи овуто, а доки сигурно ти е казал за точния ден.
На мен тестовете са ми с 2 хубави черти 2 дни подред, а овуто е след 12-36 часа от тогава.
Виж целия пост
# 8
Значи аз като ходих на доктор беше 16 ден ,а на предишния теста ми беше показал 2 чертички добре изразени което значи че овулация предстои а доктора каза че е минала Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Калинка, ако на 15 ден теста е бил положителен, и ако на 14 и на 16 ден ден е бил отрицателен, то най-вероятно овулацията е била на 16 ден. Понякога овулацията може да настъпи и само няколко часа след положителен тест. Док ти е казал, че е минала, но това не значи, че не е била същият ден. След ову на УЗИ се вижда течността в дъгласовото пространство и после жълтото тяло. Освен ако док не ти е казал, че е минала преди няколко дни, то според мен тестът ти е показал съвсем точно.
Виж целия пост
# 10
Аз лично имам доверие на тестовете като помощно средство, въпреки, че лекарката ми е казвала, че били твърде чувствителни и много лесно давали грешен резултат. Ако мериш и БТ обаче, което на мен ми е супер неприятно, ще имаш доста ясна представа. Аз съм вземала Clear Ovu, доволна съм, само дето са малко скъпи за помощно средство-25-30 лева 5 теста и се ползват в 5 поредни дни. Пише доста  в нет-а за тях. Ама дано не ти се налага дълго да се тестваш  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Калинка, ако на 15 ден теста е бил положителен, и ако на 14 и на 16 ден ден е бил отрицателен, то най-вероятно овулацията е била на 16 ден. Понякога овулацията може да настъпи и само няколко часа след положителен тест. Док ти е казал, че е минала, но това не значи, че не е била същият ден. След ову на УЗИ се вижда течността в дъгласовото пространство и после жълтото тяло. Освен ако док не ти е казал, че е минала преди няколко дни, то според мен тестът ти е показал съвсем точно.
Напълно съм съгласна и съм сигурна, че така се е получило newsm10
Виж целия пост
# 12
Аз лично имам доверие на тестовете като помощно средство, въпреки, че лекарката ми е казвала, че били твърде чувствителни и много лесно давали грешен резултат. Ако мериш и БТ обаче, което на мен ми е супер неприятно, ще имаш доста ясна представа. Аз съм вземала Clear Ovu, доволна съм, само дето са малко скъпи за помощно средство-25-30 лева 5 теста и се ползват в 5 поредни дни. Пише доста  в нет-а за тях. Ама дано не ти се налага дълго да се тестваш  Simple Smile


struva mi se 4e 20-30 leva sa mnogo az si gi vzemam ot plovdiv aptekata go macdonalds i za 5 testa za 7.50
ne6to mnogo te lajat
Виж целия пост
# 13
Clear Ovu струват около 10 лв. за 5бр.+1 за бременност. Тези от 25-30лв., за които говори Есме Вихронрав са Clear Blue, ако не се лъжа. Не съм ги ползвала и не мога да дам мнение за тях. 
Виж целия пост
# 14
Clear Ovu струват около 10 лв. за 5бр.+1 за бременност. Тези от 25-30лв., за които говори Есме Вихронрав са Clear Blue, ако не се лъжа. Не съм ги ползвала и не мога да дам мнение за тях. 
Не са Clear Blue-това е тест за бременност, и аз съм в грешка ooooh!. Току-що проверих, че теста се казва Clearplan, наистина е цената му е такава, но е добър.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия