Да избера българското ли?! Хайде няма нужда...

  • 4 812
  • 107
Имаше времена, помним ги почти всички ние, когато "българска стока" беше синоним на сегашното "китайска стока". Разбира се, тогава нямаше внос от Запада. Но западните стоки се наричаха "вносни" и всеки беше готов да даде и последните си стотинки за такива. После времената се смениха - българското ни го натрапват като много хубаво, и ние пък взехме, че повярвахме...

Давам прост пример от преди 10 минути.
Правя си спагети.
Да ги видим въпросните "спагети" какво образуваха в тенджерата? Каша, подобна на гъста супа... Та значи "спагетите" са по-дълго фиде, което не е навито. Вкусът им също е като на фиде.
Слагам и колбас. Ако сте забравили - колбасите се приготвят от месо. Месото във въпросния колбас е мас. Това е единствената съставка от животински произход. Другото е соя и оцветители.
Сложих и кашкавал. Два дни ми стои в хладилника и пак е със консистенцията на топено сирене. Ама и топено сирене да беше, ама не е - те и сиренето, и кашкавала и какво ли не още млечно, го правят от скорбяла (е, някои твърдят, че слагали и сухо мляко... дрън-дрън, че откъде мляко за сухо мляко). Сега да видим как ще изчистя рендето. Все пак нарязах въпросната жълта маса ситно (залепна и по ножа)...

Това е прост пример. Да не се впускам в подробности за българските обувки, дрехи, техника, енергетика, услуги, политика...

Да избера българското ли? Дайте ми българска история, дайте ми българска литература, но не ми пробутвайте другите си български боклуци!
Виж целия пост
# 1
...Слагам и колбас. Ако сте забравили - колбасите се приготвят от месо. Месото във въпросния колбас е мас. Това е единствената съставка от животински произход. Другото е соя и оцветители.
...

Тц. В салама има още смлени на фабрична каша копита, зурли, перушина, опашки, кости. На етикета би трябвало да фигурират под названието "адитив".
(Едно време, когато най-скъпите кренвирши бяха 4,20 лв. един производител беше обяснил, че ако в тях има 20 на сто месо, цената им трябва да бъде 6 лв.)
Виж целия пост
# 2
Не ми се е случвало да сгафя готвенето на спагети. Да не си ги разварил? Wink

Какво има в колбасите, кренвиршите и пастетите е публична тайна. При цена за кило месо към и над 10 лева, няма как колбас на по-ниска цена да е от месо. Лошото за мен е, че в България и високата цена не е гаранция за качество. Joy

Аз съм недоволна и от чужди стоки.

Най съм недоволна, че на всичките вече пише долу с малки букви мейд ин чайна.

Ще се регулират нещата, недей така песимистично.
Виж целия пост
# 3
Не знам какви продукти купуваш, странно звучи всичко, което си написал Rolling Eyes
Купувам български хранителни продукти - сирене, кашкавал, месо, мляко, хляб и всичко останало - и всичко си е вкусно, качествено. разбира се, подбирам производителите.
Бельо само българско купувам, 100% памук. Много доволна.
Някои дрехи също държа да са български, именно защото съм доволна.
Козметика - ползвам и българска, доволна съм.

Виж целия пост
# 4
Запис , чудесна тема !!!
На същото мнение съм по този въпрос ... Stop
Българско ли е ... не ми го хвали Naughty ooooh! .В много , много редки случаи бих избрала нещо българско и родно за съжаление. Sad
Виж целия пост
# 5
Нека да боравим с примери, моля, така ще е най-честно Simple Smile
Пък и анкетка ако има, най-добре Flutter
Виж целия пост
# 6
И на мене не ми харесва.Но само да кажа че си разварил спагетите,няма друг вариант.
Виж целия пост
# 7
100% памук. Много доволна.
Един съвет - потърси къде в България се отглежда памук. Опа, не се сещаш? Ама поне можеш да провериш митничиските тарифи и цените му на международния пазар, нали?

Не ми се е случвало да сгафя готвенето на спагети. Да не си ги разварил? Wink

За 15 минути, сложени във вряла вода, трябваше да са идеални. Моето фиде го усетих на десетата - отидох да погледна какво става... Производител: големия доставчик на "Метро" - "Аро"...
Виж целия пост
# 8
На крива ракета космоса и пречи.
Виж целия пост
# 9
Не знам какви продукти купуваш, странно звучи всичко, което си написал Rolling Eyes
Купувам български хранителни продукти - сирене, кашкавал, месо, мляко, хляб и всичко останало - и всичко си е вкусно, качествено. разбира се, подбирам производителите.


А пробвала ли си чужди ????За да ги харесваш толкова много  твърде вероятно може да е заради това че не си консумирала други освен родно бг производство.Нали знаеш с каквото свикнеш ..
Виж целия пост
# 10
Нека да боравим с примери, моля, така ще е най-честно Simple Smile
Пък и анкетка ако има, най-добре Flutter
Каква анкета е нужна? Тутакси ще я добавя!
Виж целия пост
# 11
И на мене не ми харесва.Но само да кажа че си разварил спагетите,няма друг вариант.
Ти се гаргариш с нас.............. ooooh! hahaha hahaha Joy Joy
Виж целия пост
# 12
Стояне, ако и в секса ти толкова обстоятелствен, не
бих искала в никакъв случай да избера българското.
Виж целия пост
# 13
А пробвала ли си чужди ????За да ги харесваш толкова много  твърде вероятно може да е заради това че не си консумирала други освен родно бг производство.Нали знаеш с каквото свикнеш ..
Айде да не се нападаме за това кой какво е предпочел и купува, а?
Има петнайсет вида бъгарски ориз, че от какъв зор ще купувам чужд??
Прекалявате в стремежите си да сте маркови...

потърси къде в България се отглежда памук. Опа, не се сещаш? Ама поне можеш да провериш митничиските тарифи и цените му на международния пазар, нали?

От десет дерета вода ли ще ми носиш сега Simple Smile
Нали фирмата е българска?
Ти защо не потърсиш чужда фирма, която да прави памучно бельо - има, но пак идвам на въпроса: защо да купувам чуждото, като има и българско такова? При това с много добро качество.
Виж целия пост
# 14
Български ориз Simple Smile Като български банани Simple Smile

Български маймуни сме, затворени в институт за изследване на издръжливостта на стомаха...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия