ТАРАЛЕЖКИ

  • 9 876
  • 18
ЗНАЕТЕ ЛИ РЕЦЕПТАТА НА ТЕЗИ СЛАДКИ С ОРЕХИ?
Мама ги правеше като бяхме малки,но е изгубила рецептата и сега не се сеща как да ми ги направи. Само се сети,че тестото май е маслено. Моля помогнете ,ако можете.
Бременна съм и много ми се ядат   bouquet
Виж целия пост
# 1
Печенье "Ежики"

Из чего готовим:  150г сливочного масла, 2 яйца, 2,5 ст. ложки сахарной пудры, 3 стакана муки, 100 г грецких орехов.

Рецепт:  Отделить яичные желтки от белков. Сливочное масло или маргарин тщательно растереть с яичными желтками, добавить сахарную пудру, пшеничную муку и замесить тесто. Готовое тесто нарезать полосками. Каждую полоску раскатать в виде палочки, смочить во взбитом яичном белке, обвалять в измельченных орехах. Выпекать в духовом шкафу 20 минут при 180-100°С.


Това намерих.  Crazy
Виж целия пост
# 2
А това е от нашия форум, на Русокоска:

Таралежки
Продукти:
2 опаковки обикновени бисквити (около 20 броя)
1 пакетче масло
¾ ч. ч. пудра захар
1 ванилия
2 жълтъка
1 с. л. какао
1 к. ч. ром
1 ч. ч. смлени орехови ядки
Приготвяне:
Стрийте бисквитите на прах. Смесете пудрата захар с какаото и ванилията, прибавете ги към маслото и го разбийте на пухкав крем. Прибавете един по един жълтъците и разбийте добре. Сипете стритите бисквити и замесете тесто. Оформете топчета колкото орех. Потапяйте ги в ром и ги овалвайте в смлените орехови ядки. Пъхнете таралежките да престоят няколко часа в хладилника.
От същото бисквитено тесто можете да приготвите дребни сладки, като сплескате топчетата, направите малка вдлъбнати отгоре и пъхнете в нея орехова ядка, а отгоре – по една вишна от сладко.
Виж целия пост
# 3
Киса,мисля че е първата рецепта,мила Simple Smile
Благодаря ти много !  bouquet
Виж целия пост
# 4
Лека бременност.
Виж целия пост
# 5
Киса,мисля че е първата рецепта,мила Simple Smile
Благодаря ти много !  bouquet

Дано да съм ти помогнала, че ми стана жал.  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Мерси,мила !  bouquet
Виж целия пост
# 7
Много апетитно изглеждат тези таралежки  Laughing
Виж целия пост
# 8
И аз имам рецепта за таралежки, но щом си намерила точната рецепта не се налага да я пиша, ако все пак искаш ще я напиша...
Виж целия пост
# 9
Doroty_d - не е добре когато си бременна да ядеш сурови яйца.
Според мен, може и без тях

Лека бременност Grinning
Виж целия пост
# 10
И аз имам рецепта за таралежки, но щом си намерила точната рецепта не се налага да я пиша, ако все пак искаш ще я напиша...
Разбира се ,че искам Simple Smile
давай рецептата   bouquet
Виж целия пост
# 11
А това е от нашия форум, на Русокоска:

Таралежки
Продукти:
2 опаковки обикновени бисквити (около 20 броя)
1 пакетче масло
¾ ч. ч. пудра захар
1 ванилия
2 жълтъка
1 с. л. какао
1 к. ч. ром
1 ч. ч. смлени орехови ядки
Приготвяне:
Стрийте бисквитите на прах. Смесете пудрата захар с какаото и ванилията, прибавете ги към маслото и го разбийте на пухкав крем. Прибавете един по един жълтъците и разбийте добре. Сипете стритите бисквити и замесете тесто. Оформете топчета колкото орех. Потапяйте ги в ром и ги овалвайте в смлените орехови ядки. Пъхнете таралежките да престоят няколко часа в хладилника.
От същото бисквитено тесто можете да приготвите дребни сладки, като сплескате топчетата, направите малка вдлъбнати отгоре и пъхнете в нея орехова ядка, а отгоре – по една вишна от сладко.


Ето го резултата от рецептата на Русокоска   bouquet



Виж целия пост
# 12
Е, браво бе Кате - срама нямаш, какви са тези снимки тука?Направо започнах да слюноотделям Hug  bouquet
Виж целия пост
# 13
оооооооооох,страхотно изглеждат !  Crazy
сега като хвана мама да ги направи , ммммм, супер ! Hug
Виж целия пост
# 14
ТАРАЛЕЖКИ
             
2 яйца + 1 жълтък , белтъка се разбива за украсата
   
1 ч.ч. захар
   
1 к.ч. олио или 1 п. кр. масло
   
1 к.ч. кис. мляко
   
1ч. л. сода бикарбонат
   
брашно
   
100 гр. смлени орехи
   
1-2 ванилии
                       
От посочените продукти се замесва мекичко тесто . Оставя се да почине половин час . Оформят се топченца . Едната им страна се топва в разбит белтък , другата в смлените орехи . Пекът се на около 150-180 гр. , но да останат мекички . Може да се напудрят с пудра захар , докато са топли .
                     
Съжалявам , че сега виждам въпроса ти , но ако имаш желание опитай и тази рецепта . Може да използвате и амонячна сода , така беше по оригинал , аз лично не я понасям . Може да настържете и кората на 1 лимон .   Бъди здрава и лека бременност !  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия