Температура и кърмене?

  • 538
  • 4
Момичета от 1 ден имам 37-38 градуса температура,или съм настинала или нещо от гърдите.Кърмим се и дохранваме с цедено,че не му се суче на малкия и всеки път преди да захапе зърното е битка/дори със силиконови зърна се кърмим/.Имам много кърма и цедя постоянно,сега ме боли едната гърда и то тази,която давам най-често за сукане.Бучки не напипвам.ви лекарства мога да пия за да сваля температурата?
Виж целия пост
# 1
Относно битката,най вероятно е заради това,че детето предпочита да се храни от шише.Винаги за тях е много по-лесно от шише и затова бързо се отбиват.Съветвам те да зарежеш шишетата и да пробваш няколко дена да му даваш само от гърда да видиш дали няма да има напредък.Иначе за температурата не се притеснявай пий парацетамол и докато е до 38 градуса можеш спокойно да го кърмиш,ако мине 38 градуса по-добре ще е да се обадиш на педиатъра.Едва ли е от гърдите,по-скоро мисля,че ще е някакъв вирус.На колко време го кърмиш?Сменяй гърдите когато кърмиш детето,за да ти се нормализира лактацията,а ако напрежението стане много голямо и не е дошло време за кърмене от тази гърда,пробвай да изцедиш просто съвсем малко,колкото да ти олекне Peace
Виж целия пост
# 2
хвърляй шишетата и слагай малкия на цицата ,ако не ще стисни малко и пак дай ,дръж го по дълго като захапе нека сам пусне,след час пак предложи,редувай гърдите.давай по напрегнатата..не ти се е урегулирала кърмата аз така до 38.6 съм качвала,но вземах панадол за бебета изчислено са моите килограми.
ако много ти парят гърдите,слагай студен компрес следи да не са запушат че много боли.ако е много напрегнато изцеди малко но не прекалявай че ще увеличиш лактацията.не ги стягай в сутиена,след две седмици ще е отшумяло и може да го слагаш без да боли.следи си зърната и на беб в устата за бели петна/млечница/и веднага тичай при док ако се усъмниш.млечницата боли и пречи на беб да суче.стискам палци сега ти е най трудно като го преодолееш после е по леко Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
Благодаря за съветите.Ходих на лекар,че минах 39 градуса.Оказа се началан форма на мастит.Изписа ми антибиотик.Сега съм по-добре.може би наистина трябва да цедя по-малко.А иначе на всяко хранене си суче малкия.
Виж целия пост
# 4
Недей да цедиш, защото така стимулираш още повече гърдите и увеличаваш млякото си. Остави детето да суче спокойно и да регулира количеството според нуждите му, така няма да имаш грижи и занапред.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия