Захранване

  • 1 322
  • 3
Здравейте, д-р Слънчева!

Дъщеря ми е вече на 5 месеца. Все още има колики (много често се оригва, оригванията и пречат да спи през деня). Миналата седмица започнах захранване със сокче от ябълка. Добре го понесе (коликите не се засилиха). Тъй като от Еспумизана, който на всяко ядене давам, получава запек, лекарката каза второто сокче да е от круша. Обаче от крушата коликите се засилиха. След 3-4 дни ще пробваме с морков. Какво мислите за сокчето от круша? До сега не съм срещнала в литературата захранване със сок от круша.

След сокчето лекарката каза да започнем с плодово пюре на обяд постепенно докато заместим обедното хранене и след това плодовото пюре да отиде след обяд. Като подходящо плодово пюре тя посочва от ябълка или от тиква. Аз обаче имам съмнение относно тиквата - тя не е ли зеленчук?  Вие съгласни ли сте с този вид захранване? Плодовото пюре не се ли дава след обяд като десерт след кърмата или АМ? Моля да ми посочите схема за захранване в 5-ти месец като посочите и количеството в мел на съответната храна, както и с какви плодове/зеленчуци е подходящо да се започне.

Благодаря много предварително!     bouquet
Виж целия пост
# 1
дравейте! Доста сме говорили за захранването. Има принцип- започва се с по-неутрални храни. За соковете това са ябълката и моркова. Щом приема добре ябълка към това сокче ще прибавяте по 1-2 ч.л. сок от морков и ще намалявате сока от ябълка, така, че за 4-5 дни да може да приема добре сок от моркови. Крушата е добра, но за по-късен етап. Тя разхлабва, но естествено засилва и коликите. Същото се отнася и до сок от грозде.
На обяд можете да започнете от плодови или плодовозеленчукови пюрета- например ябълка с морков или ябълка и тиква. Захранването става за 3-5 дни в зависимос от начина на приемане. Напр. давате 20-30 мл от пюрето и останолото количество до 160 мл. е мляко , на следващия ден 50 мл. от пюрето и 110 мл. мляко и така до около 130 мл. пюре и 30 мл. мляко.
Когато свикне с тези пюрета за около 15 дни , чак тогава захранвате само със зеленчукови пюрета. След още 15 дни можете да започнете захранване с каши като по този начин замествате следобедното хранене. Можете да давате само каша или плодово-млечна каша. Важното е в началото до към 7 м. кашите да са без глутен.
Виж целия пост
# 2
Д-р Слънчева,

Благодаря ви за отговора! Моля само за няколко уточнения:

1) след като захраня с плодово пюре на обяд и започна захранване със зеленчуково, къде в схемата отива плодовото пюре - в 10 ч. или в 17 ч., като основно ядене или като десерт? По колко грама на ядене и винаги ли в комбинация с мляко (колко мл)?
2) След като захраня с един продукт (например ябълка), захранването с друг (например тиква) отново постепенно за 3-5 дни ли да става?
3) Кога се дава сокчето и по колко милилитра на 5 месеца?

Ще съм ви много благодарна! Възнамерявам да започна захранването на детето си по вашите съвети и по това, което съм прочела в останалите ви отговори по темата!  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Плодовото пюре можете да го давате в 10 ч. вместо сок или следобед към кашата, когато изберете такава без плодове. Изобщо се дава вече като десерт и не трябва да е с мляко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия