Хламидии :(

  • 1 023
  • 8
знам че на тази тема има няколко теми и се извинявам че пак я започвам, но имам въпрос, който не ми дава мира, а ми омръзна да се мъкна по доктори.  Cry та значи август ми направиха изследване за хламидии - на вагинален секрет - положително - пих антибиотик 10 дни и разни глобули пъхах и след това ми направиха ново изследване - пак положително, но чак на 20 минута и ми предписаха нов антибиотик. но понеже нямах възможност веднага да започна лечението, не го започнах. и тогава говорих с друг доктор, който ми каза да си направя изследване на кръвта, днес си получих резултата и на него пише отрицателно за IgG за Chlamidia trichomatis. И аз сега се чудя това означава ли че инфекцията е била излекувана, да ходя ли пак на гинеколог, да пия ли лекарства  newsm78
моля помогнете с мнение
Виж целия пост
# 1
На твое място бих повторила с вагинален секрет или ДНК тест, почи на една цена са...
Според кръвния нямаш хламидия, но само ИгГ не е особено показателно за наличие или липса на инфекцията, затова в твоя случай най-добре направи и ИгМ и  ИгА. Даже направи тези двете, а вагиналния го остави.
Виж целия пост
# 2
а да знаеш къде ги правят тези изследвания? мен за предишното изследване на кръвта ме пратиха в някакъв ветеринарен институт Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Ами, кръвен тест за хламидия правят във всички лаборатории. Ще ти струва към 30 лв. да направиш и двата вида антитела.
Пиши какво е станало после Hug
Виж целия пост
# 4
След антибиотично лечение може титърът за хламидии да се повиши, дори над изходния. Това е във връзка с механизма на лечение  и с жизнения цикъл на хламидите. Обективен титър, който да говори за резултата от лечението се получава след няколко седмици.  Hug
Виж целия пост
# 5
Един месец след спиране на антибиотиците е добро време за ново изследване, не знам дали момичето е изчакало толкова Thinking
Виж целия пост
# 6
значи на мен второро изследване на вагинален секрет ми го назначи и направи докторката след около седмица след лечението. защо толкова скоро не знам. а иначе тест за IgG ми е напълно отрицателен - няма никакъв титър, което ми е странно, защото доколкото знам трябва да има такъв след като съм имала инфекция.
Виж целия пост
# 7
Откакто си спряла антибиотиците, колко време е минало?
Виж целия пост
# 8
изследването на вагинален секрет ми го направиха 5 дни след кат бях спряла а пия антибиотици, а това на кръвта - след около месец
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия