108 - ми, спешен...???

  • 4 845
  • 99
За първи път от няколко години ми се случва да посетя Пирогов - мъжът ми си разпра жестоко пръста на пружина с кука.
Заставаме в 19ч пред 108 кабинет, първи сме, но бързо след нас се подреждат хора - счупени ръце, пробити с бормашина, паднало дърво на гърба на мъж...
Часът е 19.40, най - после излиза една мазна госпожа и пита коя е Богданка, на което аз питам дали има ред, защото така и така... Тази ме поглежда зверски и отсича, че ще чакаме, докато не се появи хирург, защото те се СМЕНЯВАЛИ представете си, от 19 - 20ч Shocked, на което аз изразявам възмущение и соча жена, която е на път да припадне от болка, с ръка подута и синя като патладжан!
Но..... отсича палача - ще чакате докато трябва!!!!!
Е, това ми трябваше, злобния и поглед, това, че ми крещи, като че ли съм куче помияр, застанало за коричка хляб, все едно съм отишла на кафе.
Попитах отново, колко точно още да чакаме, защото превръзката на мъжът ми се напоява с кръв, но ответната реакция беше крясък - колкото толкова!!!
Изпаднах в нервна криза, попитах, когато търсеха подкрепа от нас, там на площада и крещяха, че парите са им малко, когато имаха нужда от нас, ние така ли постъпихме - минавахме през тях с колите и ги плюехме злобно????
Откачих, казах, че е груба, че нещата не са се променили, че са им много парите, които вземат при това отношение....много неща крещях в коридора, полицаите излязоха да пушат - защо ли???
Всички хора мълчаха, навели глави, дума не казаха.... ето го овчедушието на българския народ, навели глави, безправни, без закони, без отношение, търпим, навеждаме се, чакаме по милост да ни превържат? - Защо, защо не си търсим правата, нали си плащаме мамка му на тази държава, поне уважение да има към нас!
Прост народ, боли го, свил се, не се изправя да каже, че е така -права си момиче, не може така да крещи тази кака, защото няма право!
Ще продължа след малко, не останахме там, тръгнахме си, превързаха го в 3-та градска, има нужда от шиене, но ще го оставим за утре...
Много, много ми тежи и ми боли, не ми се живее тук вече...
Виж целия пост
# 1
Права си! Но това е тъжната истина...
Дано мъжът ти се оправи бързо!  Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 2
Поредният пример, че в тая скапана държава 90% от останалите да живеят тук си го заслужават! Цитирам авторката:"Всички хора мълчаха, навели глави, дума не казаха.... ето го овчедушието на българския народ, навели глави, безправни, без закони, без отношение, търпим, навеждаме се, чакаме по милост ........Прост народ......." Абсолютно точно!  Скорошно оздравяване на съпруга!
Виж целия пост
# 3
Преди около месец баща ми си удари жестоко палецът на дясната ръка, същото положение като при вас, отишъл във военна болница- перфектно отношение. Peace
Виж целия пост
# 4
А после се жалват, че мутри ги пребивали понеже не им обръщали внимание  Thinking
Виж целия пост
# 5
Това е жестоката истина.На мен ми се е случвало да държа две годишната ми дъщеря ,със съмнения за счупен череп на ръце,цялата обляна  в кръв без да мога да крещя за да не стряскам детето,защото нямало  празна носилка  да ми предложат,а и дежурен лекар в момента.Не беше в София,а в провинциален град.След това дойде наш познат лекар и приеха детето ми за по малко от 10 минути.Такава е истината за нас,пациентите.
Виж целия пост
# 6
Точно такива сме - "тъпи овце", надигам глава, когато някой си позволи да се държи грубо с детето ми, но в повечето случаи си трая, от страх, може би, че няма да ни обърнат внимание. Всичко тук е толкова абсурдно, че вече няма накъде. Постъпила си правилно, ако беше моят мъж, можеше да се стигне и до бой, сякаш се разболяваме или там каквото ни се случва, само и само да им пречим и досаждаме.
Виж целия пост
# 7
Боже, боже... Дано мъжът ти се оправи бързо! Много мога да изпиша по темата покрай химиотерапията на майка ми, но вече и не виждам смисъл...
Виж целия пост
# 8
Разбирам, че си вбесена, но доколкото схванах жената от персонала е казала, че хирурга го няма още. Не знам как си си изразила възмущението, но нервната ти криза едва ли е щяла да го материализира в кабинета му. При застъпване на смените винаги се получава някакво разминаване. В края на краищата докторът и в кенефа е можело да бъде. Съжалявам, не мога да се включа във всеобщото оплюване.
Виж целия пост
# 9
Истината е, че нищо няма да се промени докато мълчим, навели робски глави, чакащи всеки момент да ни посичат и страх дали ако кажем нещо, няма да ни навредят...
Къде да пиша, къде да търся правата си, на кой да кажа, кой ще ми обърне внимание????
Ей, Бога ми, вярвате ли ми, че ако беше (да не дава Господ де), детето ми на мястото на мъжът ми, щях да им изправя косите, тази госпожа щях да я изчакам отвън и да я накарам на улицата така да ми крещи, на неутрална територия и тогава да видим кой кого!
Докато си мълчим пред кабинетите, в пощата, в данъчното, в таксито ( когато ни вози гаден мангал и на всичкото от горе ни взима повече пари), докато с парите си се чувстваме просяци, ей такива кухи лейки със непокрито самочувствие ще ни тъпчат и ще ни мачкат - аз вече няма да го позволя, заклевам се от тази вечер, от днешния ден - никога повече длъжна няма да остана там, където имам права, а ми ги потъпкват!!!!
Благодаря за пожеланията, мисля да ходим до Военна тази вечер, пръста му се подува, почва да му чука и не му е добре, но както винаги е против, особено след тази случка. Confused
Виж целия пост
# 10
Кефя ти се Марико-сан!
Виж целия пост
# 11
Лизбет , айде моля те, не се включвай въобще ако искаш, егати кенефа - 40 минути, или не четеш, а имаш ли представа, че 108 - ми кабинет заема почти целия коридор и на смяна са по 2 екипа най -малко???
|Жената казала, ами никой не излезе нито влезе, чуваха се мъжки, женски гласове, имаше лекари вътре, ама що не се показаха??
Хайде ние бяхме за разпран пръст, а жената която беше там малко след нас, седнала, пардон - легнала почти от болка, ридаеща, със синя ръка ,за нея поне нямаше ли лекар - абе.... #2gunfire
Виж целия пост
# 12
Разбирам, че си вбесена, но доколкото схванах жената от персонала е казала, че хирурга го няма още. Не знам как си си изразила възмущението, но нервната ти криза едва ли е щяла да го материализира в кабинета му. При застъпване на смените винаги се получава някакво разминаване. В края на краищата докторът и в кенефа е можело да бъде. Съжалявам, не мога да се включа във всеобщото оплюване.
Извинявай, но става въпрос за Пирогов, а не за кварталната поликлиника. Това предполага да има хирург непрекъснато, защото обикновено там отиват тежки случаи. Интересно ми е, ако кръвта на някой твой близък течеше в коридора, дали ще седиш със спокойствие да чакаш докторите да се сменят или изпишкат.
Виж целия пост
# 13
Уф, очаквам просто, защото темата е моя, защото АЗ съм потърпевша, да има и потребителки, включващи се единствено за по една змийска захапка с подобаващо количество отрова, но не ми пука точно в този момент, нищо не остана от тактичността ми тази вечер!
Виж целия пост
# 14
Лизбет , айде моля те, не се включвай въобще ако искаш

Ок, няма да се включвам, и така истериите не са ми по вкуса. Очаквам минимум пет страници   "#2gunfire "

Интересно ми е, ако кръвта на някой твой близък течеше в коридора, дали ще седиш със спокойствие да чакаш докторите да се сменят или изпишкат.

Да, щях да чакам. Защото и докторът е човек.

Но да не се отклоняваме от темата -  #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия