Относно прохождането!!!

  • 1 052
  • 27
Здравейте мили майки!Въпросът ми е относно прохождането. Моята дъщеря е  на почти 1 годинка, но все още не може да ходи. Използваме проходилка, на нея се движи доста уверено, но започна ли да я водя за ръцете, изобщо не е стабилна, дърпа се, иска да сяда на земята и т.н. Иначе когато не е в проходилката пълзи, изправя се по мебелите....но все пак ме притеснява това че, не е много стабилна и някак не проявява интерес да ходи! Вярно е , че всяко дете си е различно, но аз се тревожа. Въпросът ми е имам ли основание да се притеснявам за това или има и други като нас???
Виж целия пост
# 1
Моя син е на 1 година и 4 месеца и още не се пуска много.
Пълзи бързо, в къщи вече почти не пълзи, пуска се да върви и то от много скоро - преди само по мебелите се подпираше. Преди 2 месеца падна 2 пъти в парка ( пускаше се сам да върви ) и от тогава се изплаши. Сега когато сме навън не иска да върви сам, прикляква, държи се за панталона ми, дърпа ме за ръка.... Почвам вече да се притеснявам, че много по-малки деца от него вече вървят, а той е все лепнат за мен.
Виж целия пост
# 2
Нямаш основание да се притесняваш! Тя ще проходи - когато е готова. Няма нужда да я водиш за ръце дори...
Виж целия пост
# 3
Нямаш основание да се притесняваш! Тя ще проходи - когато е готова. Няма нужда да я водиш за ръце дори...
Peace
Виж целия пост
# 4
Разбира се, че нямаш основания да се притесняваш!  Naughty Някои деца прохождат по-рано, други по-късно, а това, че не проявява признаци на прохождане на годинка въобще не е никаъв показател, че нещо не е наред.

Скоро тук имаше пусната тема с анкета за това на каква възраст са проходили децата ни и мисля, че най-висок процент бяха проходили на 13 месеца, но има и такива, които прохождат и на 14-15 месеца, дори и по-късно.  Така че въобще не се притеснявай!  Peace
Виж целия пост
# 5
Аз не съм виждала до сега деца, които не могат да ходят, така че не се притеснявай
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай. Дъщеря ми не се пусна от мен докато не се почувства напълно уверена, а това стана на 1 год. и 4 мес. Вървеше до мен хваната за ръка, но когато исках да я пусна реагираше бурно и не я насилвах. Всяко дете си има своето време.
Виж целия пост
# 7
ние проходихме на година и три месеца. Преди това само се държеше за мебелите или за ръчичка. Когато е готово детето само ще се пусне и ще тръгне.
Виж целия пост
# 8
Махни проходилката! Peace
Но така или иначе до година и 3-4 месеца няма поводи за притеснение. Моята дъщеря проходи на година и месец.
Виж целия пост
# 9
Аз не съм виждала до сега деца, които не могат да ходят, така че не се притеснявай
наистина няма място за претеснение, всяко дете си е индивидуално Peace

моят примерно вече ходи но пък със зъпките сме "назад"  Laughing Wink
Виж целия пост
# 10
Не виждам особен смисъл да слагаш детето в проходилка, освен за забавление на детето и за отмора на мама!  Peace Остави го самО да си усети крачетата, да се хваща за мебелите и да прави крачки. Ако имате приятелчета на 1 год, които са напреднали с ходенето, съберете ги - те гледат едно от друго и мозъчетата им работят на пълни обороти. Моят се научи да пълци като гледаше как другите бебоци хвърчат из стаите! А след това се пусна да ходи самичък след един бебешки ЧРД, на който само той и още едно детенце бяха пълзящи! Затова мисля, че бебешките сбирки доста добре се отразяват!  Peace

Също мисля, че не би трябвало да се притесняваш кога ще проходи детето. То най-добре си знае! Не е задължително да се случи преди навършването на годинка или скоро след това.
Виж целия пост
# 11
По-добре махни проходилката, нека да се учи да си намира опората сама.Моето дете проходи на 1г.4м., не се притеснявай!
Виж целия пост
# 12
И според мен трябва да махнеш вече проходилката, защото детето се отпуска на нея и после увисва и няма стимул да се държи изправено(поне с нас е така) - като го дуржа под мишничките и той увисва както в паяка и затова май вече ще го махам аз!
Виж целия пост
# 13
До 18-месечна възраст ще проходи детето, но махни проходилката  Peace
Виж целия пост
# 14
Проходилката създава лъжливо чувство за опора,което детето не чувства,когато го водиш за ръчички.Ако махнеш проходилката,ще помогнеш детенцето да се почувства по-уверено в собствената си стабилност,и ще се пусне.Всяко детенце прохожда по различно време. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия