Здравейте,предварително Ви се извинявам за това ,че предвид многото ваши отговори на подобни въпроси,все пак Ви безпокоя пак на тази тема.Дъщеря ми е на 4 месеца ,навършва ги другата събота,мисля да започна вече да я захранвам.Проблемът е,че аз съм с доказана алергия към бобови,моркови и мед,а съпругът ми има алергичен ринит в лека форма.Навсякъде пише,че в този случай трябва да се консултирам със специалист приди да започна захранването.Нашата педиатърка ме посъветва да започна да й давам сок от ябълка,но в много малки количества от 3 месеца и половина ,но аз не посмях и още не съм й дала нищо.Сега като навършим 4 тя каза да започна да й давам пюре първо от ябълка после-круша,синя слива и евентуално после банан,и чак след това постепенно да я захраня със зеленчукови пюрета и т. н.,а за моркови каза,че ще направим проба да й дадем чак при навършени 6 месеца.Аз много се чудех дали да не започна пастепенно да й давам млечно-оризова каша,която съдържа АМ 60 КЪМ 40 ОРИЗкато постепенно към нея да добавям плодови и зеленчукови пюрета и като достигна опр. количество да преместя кашата след обед ,а на обед да давам пюрета и т. н.Стана много дълго извинявам се ,но като всяка майка се притеснявам относно захранването особено в нашия случай.Благодаря Ви много, че оказвате съдействие на майките,които имат нужда .Въпросът ми е как и с какво да започна захранването и кога да дам жълтък,месо и т. н.?
Виж целия пост