Борина против колики - от къде да я намеря?

  • 30 336
  • 24
Здравейте. Дъщеря ми има ужасни колики и става все по-зле. Тук прочетох за борината и искам да пробвам. Моля ви някоя майка, която е изпробвала този метод да ми каже как го е правила и от къде да си намеря борина. Четох обяснения какво представлява, но не мога да си я представя. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Хич даже не те съветвам да опитваш  Naughty
Виж целия пост
# 2
Ето ти  предишните теми. Питай майките, споделили опит там чрез ЛС, така ще стане най-бързо.

Това с борината ми изглежда странно, не мога да си обясня логично как помага при колики.  Rolling Eyes

Нищо друго ли не ви помага?
При щерките ефект имаше лежането по коремче върху мен, затопляне на коремчето с топла пелена, шумът на сешоара.
Капките ефект нямаха.
Виж целия пост
# 3
Free Soul ,не се очудвай,че няма друго ефект-при нас нямаше ефект,нито сешоари,нито по коремче,нито нищо,нито топли памперси на корема,нито топли кърпи,нито капки 1000 вида.Пожелавам ти горещо да пробваш борината-дано помогне,че знам какво ти е SickИначе не съм я ползвала.
Виж целия пост
# 4
А стига, бре ...според мен това не е хубаво
Виж целия пост
# 5
Здравейте не съм го чувала това лекарство, но да ти кажа и моята дъщеря има колики от три дни сега ще ставаме на месец и ми препоръчаха да й дам на връхчето на нож малко индийско орехче и от два дни й го правя и е успокоява.Ако искаш можеш да го пробваш дава се разтворено в малко вода и после още глътка вода. Дано съм ти била полезна
Виж целия пост
# 6
Вижте, за колики няма лекарство, което наистина да помага!
Само трябва търпение! Рано или късно минават.
На ваше място не бих експериментирала с борина, индийско орехче и т.н.
Та това са малки бебета, за бога!
Виж целия пост
# 7
Здравейте не съм го чувала това лекарство, но да ти кажа и моята дъщеря има колики от три дни сега ще ставаме на месец и ми препоръчаха да й дам на връхчето на нож малко индийско орехче и от два дни й го правя и е успокоява.Ако искаш можеш да го пробваш дава се разтворено в малко вода и после още глътка вода. Дано съм ти била полезна


 това ни помогна, докато не си взех инфакол!!! Hug
Виж целия пост
# 8
Аз съм го пробвала това с борината. Това е малко парченце дърво от бор, което се използва за подпалки (за печки на дърва и камини). Мисля, че продават на околовръстното в София, там където продават и дърва за огрев. Парченцето борина се запалва и с него се обгаря вътрешната страна на малка лъжичка, в нея се капват няколко капки кърма или АМ и се разклаща да потъмнее млякото (то става на топчета, които се събират като живак) и се дава на детето. Мисля, че в това няма нищо страшно все пак става дума за метод с естествени материали.
Аз не си падам по бабините дивитини, но това ми го каза една приятелка, която даваше на нейното бебе и мисля, че имаше ефект.
Виж целия пост
# 9

Не бих посъветвала никой да яде въглен или обгорели неща... преди години доказаха, че в прегорелите филии се образува нещо канцерогенно и такива неща не трябва да се дават на деца изобщо.....
Виж целия пост
# 10
Понеже една от мамите препоръчва индийско орехче (и в миналото наистина се е ползвало широко), ще споделя с вас мнението на педиатъра ни. Според него индийското орехче не само, че не трябва да се дава на малки бебета, но дори било опасно и в непреценена добре концентрация може да доведе до кома. ooooh! Буквално така се изказа и аз не съм си помисляла дори да го давам.
При нас сешоарът много помагаше, опитвала ли си?
Виж целия пост
# 11
Индийското орехче, доколкото помня, в по- високи дози има наркотичен ефект
Виж целия пост
# 12
Така е.
Виж целия пост
# 13
И аз не те съветвам да даваш борина. Не само, че въобще не помага, а и ужасно цапа дрешките, няма изпиране. Аз давах чай от анасон, но и това не помага. Търпение и всичко ще отмине от само себе си.
Виж целия пост
# 14
А какво се прави с този сешоар?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия