За любовта неподвластна на времето

  • 2 073
  • 42
 На етажа, на който живея съседи са ми двама старци на по над 80 години. Единият е вдовец и едвам крета, ходя да му пазаря от време на време. Другият не е никак добре ( предполагам е преживял няколко инсулта, защото никак не е добре с главата...все се налага да му припомням коя съм ),живее със съпругата си, която е също толкова възрастна. Прибирам се онзи ден и виждам самотния дядо стои едва държащ се на краката си  на стълбището и вика на някой видимо притеснен. Питах го какво става, а той " Моля те, настигни го! Ще го блъсне някоя кола ! " Тръгвам аз да тичам по стълбите ( при все че живея на 12-ия етаж ) и виждам другия дядо по пантофи слиза надолу. Започвам да го увещавам да се качи, а той сигурно за 30 път ми повтаря че не ме познава и че нещо се опитвам да го излъжа. Отказва да се качи и върви надолу. Обяснявам че живея до него, че ме познава, че ще се изгуби, без резултат...не ме помни и това е. Изумлението ми....Почти стигнали до първия етаж се обръща и ми казва " Остави ме, не те познавам и нз къде се намирам, но отивам да търся жена си " . От другите съседи бях чула, че са я взели в болница. Направо онемях, за части от секундата ми замръзна всичко...Да не помниш никого, да си нямаш идея къде се намираш и какво правиш, но жена си....
 Това е. Потърсих помощ от хората на партера и успяхме да го приберем човечеца. Иска ми се да вярвам...всъщност аз вярвам в истинската любов. В любовта, за която тривиално казват че е безгранична и неподвластна на времето и всичко останало. Пожелавам на всички ни да я изпитаме. Това е, просто исках да споделя.
Виж целия пост
# 1
Може да е било заради пералнята и ютията, бе, Кас...
Виж целия пост
# 2
Уф, Тони. Не ми се опорочава нещото на което станах свидетел с идиотизми.
Виж целия пост
# 3
Много тъжно ми става от такиви истории..Не знам защо.... Просто ми стана мъчно за дядото...
Виж целия пост
# 4
Обичта му е до него и дори болестта не е успяла да го накра да я забрави. Не е тъжно, истинско е...
Виж целия пост
# 5
Кас, историята ме впечатли. Може би защото и аз съм от онези наивните и романтични натури... Вярваща във вечната, неподвластна не само на времето любов.
Виж целия пост
# 6
Уф, Тони. Не ми се опорочава нещото на което станах свидетел с идиотизми.

Не съм съгласен, че заниманията с пералня и ютия са идиотски занимания. Дори аз съм се докосвал до тях!
Виж целия пост
# 7
Ох ще се разплача, разчувстах се.
Много, много мъчно ми стана за дядото, но
същевременно пък съм щастлива,
че наистина се обичат с жена си.

Хубаво е, че истинската любов съществува
и при това не само по филмите  Peace
Виж целия пост
# 8
Много време съм се чудила за тази любов ... има ли я, няма ли я. Със сигурност съм я виждала при моите баба и дядо, които още много държат един на друг, въпреки че баба ми си е "за убиване" понякога  Twisted Evil

Мисля, обаче че само по-старото поколение я умее тази вярност. Сегашните млади двойки са подложени на твърде много изкушения  Confused
Виж целия пост
# 9
  Kasidy, отново ме впечатли  Peace
 Рони Бо и аз смятам като теб. На знам защо но днес не ми се вярва да има такава любов у младите. Възрастните са големи щастливци за това.
Иначе историята е истински, дотолкова,че истинските чувства ни поддържат живи. Не знаем кои сме, но знаем кого искаме. Хубаво е да ни боли и сърцето, да боли за хубаво, де.
Тъжно е, но не чак толкова, по-скоро е тъжен факта, че ние все пак не можем да живеем сами. Имаме нужда от някой. Истински.
Виж целия пост
# 10
Каси ще ревна ама наистина.
Много мило ми стана.
Виж целия пост
# 11
И на мен ми се насълзиха очите онзи ден. Прииска ми се ако ще остарявам по Божията воля не с всичкия си, да остарея като този човек.
Виж целия пост
# 12
Много често ми се случва да виждам в градинката в кв."Лагера" един възрастен дядо да води една бабка, която изглежда много по-грохнала от него. Та той я води за ръка, виждала съм да й купува закуски и т.н.
Така, че вярвам в това, че любовта или може би обичта са неподвалстни на времето spoko
Виж целия пост
# 13
Дядо ми и баба ми са такава двойка...
Виж целия пост
# 14
Хубаво е ,че още има такива чувства.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия