Останаха ли български имена?

  • 2 587
  • 20
Подбудата ми да пусна тази тема е от темата за не харесвани имена. Също така ще ми се случи и деца да си имам, та въпросът ми е останаха ли типично български имена? Кои са? И задължително ли е /или е препоръчително/ децата да се кръщават на своите баба или дядо?
Виж целия пост
# 1
Никой нищо не може да те задължи.
Най-малкото как да си кръстиш детето.
Що да няма български имена.... Има! И винаги ще има!
Виж целия пост
# 2
А какво точно те накара да я пуснеш тая тема? Защо да не са останали български имена?
Виж целия пост
# 3
Стамат, Груйо, Онуфри, Кубрат, Омуртаг,
Крум май са си баш български имена.

Не е задължително децата да бъдат кръщавани
на бабите и дядовците, дори не е и наказуемо.
Все още.
Виж целия пост
# 4
Те имената си ги има, въпросът е че ние все по-рядко ги използваме за имена на децата си. Това исках да кажа.
Виж целия пост
# 5
http://www.imena.hit.bg/imenata.htm#proizhod

Най-голямата част от считаните за традиционни български имена са с гръцки корени. Ако имаш предвид безумието от американски и латино заемки в наши дни - кой знае, може след още 20 години Лоренцо да е "нормално" българско име като гръцкото Димитър.
Виж целия пост
# 6
http://www.imena.hit.bg/imenata.htm#proizhod

Най-голямата част от считаните за традиционни български имена са с гръцки корени. Така че ако имаш предвид безумието от американски и латино заемки в наши дни - ами кой знае, може след още 20 години Лоренцо да е "нормално" българско име като гръцкото Димитър.

Аааа, айде моля'т са... ся... Naughty ти още малко гърци ше ни изкараш!  Crossing Arms
Виж целия пост
# 7
И да ми се молиш и да не ми се молиш.....

Николай, Александър, Даниел, Елена, Атанас, Алекси, Георги, Генади, Евгени, Андрей, Теодор, Доротея, Евтим, Евгени, Евангелина, Филип ...............  В статията, към която сложих линк - пише, че са 200 имена с гръцки корен, без да се броят производните им.
Виж целия пост
# 8
f(x), съгласна съм с теб, дотолкова, че наистина след време български имена ще станат Вероника, Никол и т.н. Токмо поради тази причина пуснах темата. В другата тема за нехубавите имена на първите места са Иванка, Пенка, но те не са ли български?  Rolling Eyes
Тъжно е, че вече почти нищо българско не остана.
Виж целия пост
# 9
Вероника отдавна е в списъка с българските имена, заедно с Валентина, Виктория, Даниела и тн и тн.
Виж целия пост
# 10
И да ми се молиш и да не ми се молиш.....

Николай, Александър, Даниел, Елена, Атанас, Алекси, Георги, Генади, Евгени, Андрей, Теодор, Доротея, Евтим, Евгени, Евангелина, Филип ...............  В статията, към която сложих линк - пише, че са 200 имена с гръцки корен, без да се броят производните им.

Не съм съгласна и тва е!  Crossing Arms ПЪК!  Rage
Виж целия пост
# 11
Оф, аман с тия имена!
Пък кръщаването на роднини ми е любимо, много обичам да се дърля по темата  Grinning
Виж целия пост
# 12
Аз не мисля да кръщавам деца на баба и дядо
хубави български имена според мен са - Кубрат, Кардам, Тервел, Преслав/а, Терелик, Траян/а, Крум, Косара, Сияна...
Лично аз искам дъщеря ми, (ако имам такава) да се казва Косара
за син си мисля Кардам
не толкова, защото са чисто български имена, а защото ми харесват, имат силно звучене...
Виж целия пост
# 13
Аспарух също е българско... за Камен не съм сигурна, но май е....
намерих списък с имена, които са популярни в Бг, но не бих казала, чисто български....
тук май се пита за старите български имена...
Виж целия пост
# 14
Да.Моят син се казва Бойко,и съм сигурна че е българско.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия