neobiasnim plach pri karmene

  • 1 589
  • 13
Zdraveite!
Nadiavam se i na men da pomognete. Bebeto mi e na 50 dni i imah problem sas zaspivaneto mu po vreme na karmene - sled 5 min su4ene tia zapo4va6e da zaspiva , ne mogeh da ia sabudia i zapo4nah sled kato se sabudi da ia davam karma ot shisheto. Sega ve4e kato su4e 5-10 min zapo4va da pla4e, iznervena e i triabva da ia uspokoia(koeto otnema20-30 minuti) pri koeto tia zaspiva nedoiala si. Ne si obiasniavam ot kakvo se nervira tolkova 4e spira da iade ot men, a sled kato se uspokoi iade ot 6i6eto, za6toto ve4e e poluzaspala i ot gardata i e prekaleno trudno da su4e.
Mislia 4e napravih gre6ka kato zapo4nah  da i davam ot 6i6e i tova mai sa priznaci na otbivane. Taka li e? I ima li na4in ne6tata da se promeniat?
Виж целия пост
# 1
Еми повече не й давай от шишето..в сънено състояние бебета цокат най-добре и най-правилно...така че не е нужно като заспи да й даваш шише, а предложи гърдата...ако заспи и ти мислиш, че не се е наяла добре, пак я сложи на гърдата без да я будиш  и то инстинктивно ще засуче....Може би се нервира, че цицата не пуска както в началото и трябва повече да суче...но пък кърми на поискване...колкото е яла толкова, като се събуди пак й предложи...рано или късно самото бебе си прави режим...няма да й навредиш ако й предлагаш по-често след като се притесняваш, че заспива недояла...Може пък и вече да се е наяла след тия 10 минути и да  не иска да суче, пък цицата да пуска...Моята бебека се наяждаше да 10 12 минути, но имаше силно изразен сукателен рефлекс  и се ядосваше когато цицата пускаше мляко, я тя просто искаше да я ползва за биберон...та аз й давах биба...мненията са противоречиви...прочети преди да я изполваш...при нас това, че изполва биба не пречи на бебка да си суче или на намали суканията...заради това...Та си мисля, че не е отбиване...а по скоро или се е наяла или цицата пуска по малко отколкото в началото...
Виж целия пост
# 2
Ама наистина-защо от шише?Давай гърда,хем по-лесно за теб,хем бебето да си знае,кое пуска мляко.Сукането си е тежък физически труд,нормално е  да се умори и заспи (пък и толкова в хубаво мама да те гушка:).Върни детенцето обратно на гърдата сАмо,ще се справиш,не се тревожи.Аз съм давала залагалка за приспиване-ако иска гърда-плюе и реве,иначе си цоцка бибка и заспива.Успех!
Виж целия пост
# 3
opitvam se da ia varna na garda, no mai ve4e e mnogo kasno. Dokato e sanita su4e ot men , no razbudi li se zapo4va da pla4e i neiska.4aka si 6i6eto i tova e. Kato kazah na pediatarkata 4e ne moga da ia sabugdam tia me posavettva da napravia tazi glupost s 6i6eto vmesto da minem na sistemata na poiskvane i sega ve4e mai nemoga da ia varna kam gardata - iska si 6i6eto i tova e. Zatova bih pitala ako se izcegdam i davam karmata taka vseki pat ne e li tova neka4estven metod za hranene i v kakvo da sahraniavam karmata. Torbi4kite za sahranenie na karma bili spriani ot prozvodstvo i az darga izcedenoto v samoto 6i6e ot koeto se hrani v hladilnika
Виж целия пост
# 4
Какви шишета и биберони ползваш?
Виж целия пост
# 5
polzvam Avent - komplekta ot 4 6i6eta i silikonovite im biberoni
Виж целия пост
# 6
и аз така с Авент,при нас отбиването стана на по-ранна възраст и голям зор беше,но го върнах обратно на гърда -със силиконово предпазители за гърда(аз си взех на чико-2 бр.около 12 лв.) Слагам на гърдата и го лъжа,че е биберон. за ден-два така,после на средата на едно хранене го махнах и ми се свиваше сърцето всеки път,когато трябваше да го храня,но стана номера,сега суче добре.Пробвай,дано и при теб да проработи.После си взех Нук,уж за по-трудно и давах чай,но   пак се назлъндисваше на гърдата и накрая спрях всичко,само малко вода в големите жеги. Успех и пиши какво става
Виж целия пост
# 7
Елена, според мен ще успееш да върнеш бебето на гърда. Ако имаш време прочети тази статия:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
Мисля, че ще ти коства доста усилие, търпение и време да се справиш, но пък след това ще ти е много по-лесно.
Храненето от шише с изцедена кърма в никакъв случай не е непълноценно хранене-та бебето пие кърма, това пак си е кърмене, но е много по-трудоемко и времеемко, а и по-трудно се поддържа лактация с цедене. Имам приятелка, която кърми бебето си 1 година и 1 месец с цедене, така че ако тръгнат да ти разправят как ще ти спре кърмата не вярвай Simple Smile Все пак моят съвет е да опиташ да кърмиш от гърда. Прочети и другите статии в библиотеката, акоимаш нужда свържи се с някоя от мамите във форума, които са обучени да помагат при проблеми с кърменето (има закована тема), питай тук, изобщо пробвай разни варианти и търси помощ и надявам се, че ще се справиш Grinning
Дръж ни в течение как се развиват нещата при вас! Hug
Виж целия пост
# 8
Zdraveite!
Nadiavam se i na men da pomognete. Bebeto mi e na 50 dni i imah problem sas zaspivaneto mu po vreme na karmene - sled 5 min su4ene tia zapo4va6e da zaspiva , ne mogeh da ia sabudia i zapo4nah sled kato se sabudi da ia davam karma ot shisheto. Sega ve4e kato su4e 5-10 min zapo4va da pla4e, iznervena e i triabva da ia uspokoia(koeto otnema20-30 minuti) pri koeto tia zaspiva nedoiala si. Ne si obiasniavam ot kakvo se nervira tolkova 4e spira da iade ot men, a sled kato se uspokoi iade ot 6i6eto, za6toto ve4e e poluzaspala i ot gardata i e prekaleno trudno da su4e.
Mislia 4e napravih gre6ka kato zapo4nah  da i davam ot 6i6e i tova mai sa priznaci na otbivane. Taka li e? I ima li na4in ne6tata da se promeniat?
ако имаш кърма даваи само от гърдата остави ги тия шишета.кърменето си е направо тежът труд Ние когато сучеме цялата се изпотяваше Simple Smileбъди упорита и не се отказвай Wink
Виж целия пост
# 9
Нещата не се оправят, а напротив става все по-зле.Тя захапва и точно след няколко секунди започва неистовия плач, нервира се страшно като голям човек и няма оправия. Просто няма май да стане да я върна на гърдата си Sad Sad
Виж целия пост
# 10
Елена, опитай да предлагаш гърдата в полусънно състояние, опитай да предложиш да суче след като е хапнала от шишето, опитай на тъмно. Прочете ли статията? Опитай за няколко дни да предлагаш изцедената кърма с лъжичка, пипета, чашка, сламка, само да не е с шише. Наистина ще ти е много трудно няколко дни, но пък ако успееш да върнеш бебчето към гърдата си струва.
Знам, че отстрани е лесно да се дават съвети, сигурно ти е много трудно в момента, надявам се да успеем да ти помогнем! Hug
Виж целия пост
# 11
A kakvo 6te kagete za varianta s izcegdaneto? Az sam saglasna da se ma4a kato se cedia- no ne i da izpitvam makata s vra6taneto i na garda. Tia e mnogo gramoglasna, pla4e taka silno i s zahlasvane za 6telo i ne6telo i ima i papna hernia ot napavaneto. Ta 6te mi e mnogo gal da ia gledam kak se ma4i
Виж целия пост
# 12
Аз също не бих си оставила детето да се дере и да го мъча, така че те разбирам. Но все пак има варианти да опитваш да предложиш гърдата без да измъчваш детенце. Може би ще е полезно да се срещнеш с някоя успешно кърмеща мама или да идеш в консултативния кабинет по кърмене в Майчин дом. Пробва ли да даваш добавката с лъжичка?
Относно изцеждането-то си е пак кърмене, но поддържането на лактация е по-трудно, а и цялата операциа е по-трудна за теб самата.
Каквото и да решиш ти желая успех, но моят съвет си остава-потърси начин без да мъчиш детето да го върнеш на гърда. Потърси помощ и подкрепа от опитни мами-ако не успееш с връщането към гърда поне ще научиш полезни неща за кърменето и сигурно ще ти помогнат със съвети за изцеждането и съхранението на кърма. Hug
Виж целия пост
# 13
Според мен не в шишето е причината -  аз кърмя малката само от шише, само от време на време и давам да суче като ми се запушат каналите - плакала е само от храна, която съм изяла!!! В началото ми пращаха домашни плодове и зеленчуци, та можах да разбера кои купешки храни на детето не му понасят, за съжаление, ядем само боклуци, пък после защо децата имали колики...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия