Буци в гърдата???помощ

  • 495
  • 3
Здравейте!
Днес забелязах, че имам две буци в едната гърда и веднага звъннах на лекарката ми. Тя каза да си с лагам горещи кърпи на гърдите и да се цедя постоянно, освен това да пия 2 пъти по половин таблетка бромокриптин...
Страхувам се да не ми спре кърмата от тия лекарства...
Кажете какво сте правили вие в такива моменти моля ви... знам, че има опасност да се стигне до антибиотици и следователно няма да мога да си кърма детето   Praynig
Виж целия пост
# 1
Цеди и масажирай мястото където са буците, давай на бебо да суче по-честичко от болната гърда. Преди цедене / сукане - топли компреси, след това - студени и налагаш със залеви листа. Вземи си и лецитин от по 1200 мг (не е лекарство, а хранителна добавка, отпушва каналите) и пий по 4 на ден. Лекарства според мен не е нужно да пиеш, освен парацетамол, ако вдигнеш температура.
Виж целия пост
# 2
на мен специално ми помогна за разнасянето на бучките да спя с компреси с риванол, освен, че преди кърмене стоях над тенжера с гореща вода. Зелевите листа при мен нямаха ефект.
Виж целия пост
# 3
Ще ти кажа аз какво правех, а ти прецени как ще процедираш Peace

Правех си един бабешки компрес от цедено кисело мляко+настърган кромид лук, намазвах гърдата цялата и я увивах с носна кърпичка, после с някаква дреха/сутиен, който да държи компреса на място без да стяга гърдата. Така стоях около 2 часа. След това вземах горещ душ като същевременно масажирах гърдата от засегната част по посока към зърното, леко с умерен натиск, за да не се травмира гърдата. Веднага след банята цедях първо тази гърда (в случая може да слагаш бебето да суче, но задължително първо на нея), до омекване на гърдата. Ако можеш пак леко масажирай мястото, но внимателно и пак по посока на зърното. След кърменето, ако ти е твърда гърдата - изцеди до омекване. Ако не - сложи студен компрес от зелево листо (зелето дръж в хладилника и слагай листото преди да се е стоплило като непосредствено преди това го "нацепваш" леко с върха на нож или го стриваш или го "начукваш" с нещо за да може да си пусне сока и да омекне). Държиш докато увехне. Мисля, че по 1-2 листа след кърмене/цедене е достатъчно, за да не предизвикаш драстично намаляване на кърмата (освен ако не целиш това).
За лецитина са ти писали - 3-4капсули на ден до отшумяване на симптомите. След това намаляш плавно до 1 на ден и когато се почувстваш добре може да го спреш Peace
Това с млякото и лука го правех 2 пъти на ден докато се оправя.
За температурата ще помогне парацетамол (не повече от 4 приема на ден), но ако не спадне след 24 часа задължително потърси лекар. Ако се наложи да пиеш АБ, сигурно ще ти изпишат такъв, който е съвместим с кърменето така, че да не се налага да спираш (има много такива).
Бромокриптим се пие за спиране на кърма.

Успех и пиши как си Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия