Помощ за българските деца

  • 10 109
  • 304
Нека в тази тема да обменим мисли, идеи и информация за това как бихме могли да бъдем полезни, ние българите в чужбина, на децата в домовете в България. Като много от пишещите във форума по повод филма за Могилино ми се иска нещо да направим, но тъй като не сме в България не можем да участваме в протеста, не можем да занесем помощи в домовете, да видим децата - мисля че бихме могли да се организираме и да създадем механизъм по който да привлечем различни ресурси за да подобрим живота на тези деца, а защо не и промяна в по-дългосрочен план.

Зная, че има пишещи във форума, които работят в тази сфера - ще се радвам ако се включат да кажат как виждат нещата, как може да се подходи, от къде да започнем. Мисля, че може много да се направи.
Виж целия пост
# 1
Нека в тази тема да обменим мисли, идеи и информация за това как бихме могли да бъдем полезни, ние българите в чужбина, на децата в домовете в България. Като много от пишещите във форума по повод филма за Могилино ми се иска нещо да направим, но тъй като не сме в България не можем да участваме в протеста, не можем да занесем помощи в домовете, да видим децата - мисля че бихме могли да се организираме и да създадем механизъм по който да привлечем различни ресурси за да подобрим живота на тези деца, а защо не и промяна в по-дългосрочен план.

Зная, че има пишещи във форума, които работят в тази сфера - ще се радвам ако се включат да кажат как виждат нещата, как може да се подходи, от къде да започнем. Мисля, че може много да се направи.



Didi3
Може да раз4ита6 на мен Peace Hug
Но бих искала малко пове4е маики в 4ужбина,към които животът е бил по благосклонен да не забравят за страданието на "4уждите" деца  Crossing Arms Не се знае какво животът може да ни сервира един ден,и 4е тогава може на нас да обърнат гръб.
Не става въпрос толкова за пари,колкото за малко пове4е ангажираност за ре6аване на проблемите на децата в институциите на България. Peace
Виж целия пост
# 2
Здравейте момичета,

много често си мисля за това, с какво тези малки душизи са грешни, защо не могат поне всички деца по света да бъдат щастливи.

Искам да покажа и моята готовност за помощ.
Виж целия пост
# 3
Незнам давайте идеи, все умни жени сме:))  Не може ли да се направи нещо като акцията Не сте сами, за медиците ни..... newsm78
Виж целия пост
# 4
Здравейте момичета,

много често си мисля за това, с какво тези малки душизи са грешни, защо не могат поне всички деца по света да бъдат щастливи.



Ами тои отговора е ясен:
За6тото "сит на гладен не вярва" и какво ни пука за някакви си "скелети",важното е  4ата да върви Sick
18 000 деца в този миг ,нямат дом,родители,топлина,наи елементарни не6та ,които на6ите презадоволени деца имат за даденост.И като гледам "големия" инерес към темата,няма и да имат скоро,много жалко.
Дано да не изляза права Praynig
Виж целия пост
# 5
Не всеки, който подпомага нуждаещи се го афишира.
Виж целия пост
# 6

Не става въпрос толкова за пари,колкото за малко пове4е ангажираност за ре6аване на проблемите на децата в институциите на България. Peace

да, и аз не мисля, че опира само до събиране на пари за да си успокоим съвестта. Тези дни се ровя из нета да намеря други начини да помогнем. Има организации, които бихме могли да ангажираме. Защо например не създадем уеб сайт (една майка беше дала идеята в Клюкарника), където може да се подава информация от индивиди и фондации в България за нужди, а ние да се опитаме да намерим финансиране или друг вид помощ. Евентуално би могло и да се привлекат и (поне някои от)директорките на домовете да пишат за нуждите си, да създаем диалог с тях и да се опитаме да помогнем с каквото можем. Не знам още точно какво може да се направи, но знам, че има и трябва да намерим начин.

Виж целия пост
# 7
Не всеки, който подпомага нуждаещи се го афишира.


не става въпрос за афиширане, а да се направи нещо с общи усилия за да може помощта да е по-ефективна.
Виж целия пост
# 8
Искам да се извиня ,ако съм прозву4ала остро или съм обидила някого Embarassed
Не става въпрос наистина за пари,за6тото съм убедена 4е много от нас са пра6тали и то многократно,но много 4есто не знаем къде то4но попадат парите ни.Писала съм за това и в темата за петицията.Толкова много благотворителност,а толкова малко резултати.Идеята е да направим саит,4рез които да деистваме по организирано и целенасо4ено.Проблемите са много и ние не можем да ги ре6им сами или веднага,но ако всеки даде идея или обмени опит може да постигнем много.
О6те веднъж се извинявам ,ако съм засегнала някого,думите ми не са отправени към тези ,които помагат или търсят на4ин.
Виж целия пост
# 9
Искам да се извиня ,ако съм прозву4ала остро или съм обидила някого Embarassed
Не става въпрос наистина за пари,за6тото съм убедена 4е много от нас са пра6тали и то многократно,но много 4есто не знаем къде то4но попадат парите ни.Писала съм за това и в темата за петицията.Толкова много благотворителност,а толкова малко резултати.Идеята е да направим саит,4рез които да деистваме по организирано и целенасо4ено.Проблемите са много и ние не можем да ги ре6им сами или веднага,но ако всеки даде идея или обмени опит може да постигнем много.
О6те веднъж се извинявам ,ако съм засегнала някого,думите ми не са отправени към тези ,които помагат или търсят на4ин.

Това вече се прави, ако сте прочели има дори организация, която тръгна от форума. АКо имате желание бихте могли да се включите в техните акции.
Ето тук има много информация:
Благотворителни акции, помощи за сираци, социално слаби и болни деца
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=55.0
Не го приемайте като упрек или непоощряване на идеята, просто не мисля, че е нужно да откриваме топлата вода отново. Има система, тя работи, който има желание да помогне може да го направи и много хора го правят. Да са живи и здрави за което, защото без тях, просто не мога да си представя какво биха правили хората, на които помагат, защото помощта не е само пари и приказки, а е също и дела.


 Peace
Виж целия пост
# 10

Това вече се прави, ако сте прочели има дори организация, която тръгна от форума. АКо имате желание бихте могли да се включите в техните акции.
Ето тук има много информация:
Благотворителни акции, помощи за сираци, социално слаби и болни деца
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=55.0
Не го приемайте като упрек или непоощряване на идеята, просто не мисля, че е нужно да откриваме топлата вода отново. Има система, тя работи, който има желание да помогне може да го направи и много хора го правят. Да са живи и здрави за което, защото без тях, просто не мога да си представя какво биха правили хората, на които помагат, защото помощта не е само пари и приказки, а е също и дела.


 Peace



Tandoori

Благодаря ти за линковете,за това сдружение ве4е знам и съм опитала да се се свържа с тях пак 4рез форума.Но искам да ти кажа,4е останах доста озада4ена от на4ина по които те се отнесоха.МНогократно ги питах как например мога да помогна,в 4астност на децата от Могилино,не само 4е не полу4их адекватен отговор,но дори и излязох нахална.
Знам ,4е домовете като цяло са не такива каквито трябва да бъдат,но някои са поне в малко по прили4но състояние,за рзлика от концлагера в Могилино.От няколко дни си мисля как организация като ДБМ ,която разполага с информация от първа ръка ,и о4евидно със средства от дарения е допуснала да се стигне до положението в дома в Могилино newsm78
Мисли6 ли ,4е не са знаели?Отдавна не съ наивна по отно6ение на фондациите и отганизациите в България,затова и не искам да имам ни6то об6то с тях,ако ме разбира6.Не бъдете наивни и вие.Така стигнахме до идеята да организираме не6то ние,маиките в4ужбина.
Напълно разбирам скептицизма,аз самата съм доста скепти4на,но това е за6тото в България оперират доста псевдо фондациики и про4ие.Нямам намерение да съм поредната заблудена дарителка Mr. Green
Но както искате,аз така или ина4е ,заедно с няколко други маики 6те търся на4ин да направя не6то,не говоря само за пари,а именно ,6те се постараем да у4астваме и по други на4ини,които сега обмисляме.
Виж целия пост
# 11
Здравейте мили майки,

първо искам да Ви помоля, да не се нападаме взаимно,  темата не е за лaв мохабед, аз лично нямам време за дърдолясване, или сте помагаме конкретно с идеи и ДЕЛА или всеки сам да намери начин както е казала Пепеляшка

За тази организация в БГ не мога да кажа нищо, не съм чела, ако някои от майките има желание да обясни, не мога да прочета всички страници.

Проблема в организациите навсякде е че много голяма част от парите, които се даряват отиват за бüрокразия, ненужни разходи, ясен пример за това е Deutsches Rotes Kreuz. В БГ отгоре на това често се получава, така че дарения изчезват, но това е много дълга тема.....
Сега да си дойдем на думата, имам една идея, може би е правено вече, незнам, мислех си да напишем писма на различните производители на детски храни и памперси, например: ХИПП, МИЛУПА, ДМ-ДРОГЕРИЕ, РОСМАНН (това бил най-богатия човек в ДЕ) .....да изпратят помощи на децата за КОЛЕДА, въпроса е, че ние не сме никoй в смисъл трябва да гарантираме, че сте идат директно там където са дечицата? А не някой да ги продаде в МИНимаркета си.
Idei newsm78
Виж целия пост
# 12
Mugel това с Хипп и т.н. Татяна го беше предложила в благотворителния форум. Не знам дали има развитие нейната идея.
Виж целия пост
# 13


Проблема в организациите навсякде е че много голяма част от парите, които се даряват отиват за бüрокразия, ненужни разходи, ясен пример за това е Deutsches Rotes Kreuz. В БГ отгоре на това често се получава, така че дарения изчезват, но това е много дълга тема.....
Сега да си дойдем на думата, имам една идея, може би е правено вече, незнам, мислех си да напишем писма на различните производители на детски храни и памперси, например: ХИПП, МИЛУПА, ДМ-ДРОГЕРИЕ, РОСМАНН (това бил най-богатия човек в ДЕ) .....да изпратят помощи на децата за КОЛЕДА, въпроса е, че ние не сме никoй в смисъл трябва да гарантираме, че сте идат директно там където са дечицата? А не някой да ги продаде в МИНимаркета си.
Idei newsm78

Именно,и аз нямам нито нерви ,нито изли6но време да си приказваме.Да направим списък с идеи,кои за каквото се сети,или не6то такова.Но ако може тези дарения да не минават през някои друг,а да ги занесем ли4но.Даваите идеи. Grinning
В понеделник 6те говорим директно с една жена,която отговаря за изготвяне на рехабилитационен план за децата от дома в МОгилино,както и да се намери персонал за дома(една друга 4ужбинска мама се е свързала с нея  и е говорила).Тогава 6те разберем и от какво има нужда то4но.
Виж целия пост
# 14
Моми4ето,което е осъ6тествило контакт е сериозно и деиства сама от няколко дни,наи големият  проблем за ре6аване е ,4е има нужда  да се задеиства апарат за освидетелсвтане,ле4ение,активизиране на децата и да се набави адекватен персонал.
На като гледам какви са "охранени" и храни няма да са изли6ни.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия