Бавна перисталтика на червата

  • 3 561
  • 1
Здравейте д-р Слънчева .
Въпросът ми се отнася за по-голямо дете и разчитам на вашето мнение .Дъщеря ми е на 6 г. и половина и от бебе се изхожда на 3-4 дена и повече .Няма запек но ме притеснява дългият период дни .Миналата година се наложи да я оперират от пъпна херния и покрай останалите изследвания по препоръка на нейният педиатър направихме изследване с бариева каша за да се види проходимостта на червата и крайното заключение беше : бавна перисталтика .Пак  този педиатър  препоръча сутрин и вечер прясно мляко и по половин банан. Видя ми се странно защото бананите запичат все пак но промяна при детето с изхожданията няма  ,а и все пак е дете и не мога да и наложа всеки ден да яде банани .Не обича плодове -особено киви и круши които стимулират този процес.Спасявам положението с Дуфалак но то е временно. Моля препоръчайте ми някакъв режим на хранене или чайове било то билки или някакво средство за да променя нещата .
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Този проблем е много характерен за момичетата! Hug Сутрин можете да и давате на гладно 100 мл. затоплена вода с 1 непълна чаена лъжичка мед и я карайте да играе клекнала- например да пере нещо-чорапче кърпичка в лигенче. Тази поза ще спомогне за стимулиране на перисталтиката като се притиска коремчето и коремната мускулатура. Давайте овесена каша или мюзли, те също регулерат перисталтиката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия