Към мамите на момченца...

  • 1 877
  • 10
Здравейте!
Имам въпрос, който сигурно в някоя от темите е обсъждан, но не можах да намеря из търсачката. Става дума за мазилата, с които мажа бебо-кое колко често се слага и в каква последователност. Чувам много мнения по този въпрос и затова съм объркана. В момента използваме олио, крем против подсичане, сапун и шампоан. Кое, кога, на кои места и колко често да ползвам? И по специално ме интересува на пишлето какво да слагаме? Мажем го с крем против подсичане. Така ли трябва?  newsm78
Виж целия пост
# 1
Шампоан за къпане- къпех и косичката и телцето, на самия шампоан обикновено пише, че е и за двете
След баня мажех с бебешко олио на Бюбхен. Първите дни всъщност мажех с преварен зехтин, но малкия направи гъбична инфекция и след лечение с разни мазила минахме на купешко олио
Сапун не съм ползвала
Крем п/в подсичане- мажех само, когато дупенцето му беше зачервено, обикновено след баня и веднъж- 2 пъти на ден
На пишката не съм мазала никога нищо. Къде мажете с този крем за подсичане по пишката? Нещо не ми стана ясно.  newsm78
Виж целия пост
# 2
Да, точно така, крем против подсичане на пишлето. А относно олиото и сапуна не съм ползвала. Ползвах комбиниран за коса и тяло на Мустела. А тялото мажех с лосион пак на Мустела, олиото ми се струваше мн. мазно.
Виж целия пост
# 3
Ами крем против подсичане мажем на пишлето и на тестисите. Мажем на всяко сменяне на памперса...Олио трябва ли да слагаме по местата, където слагаме кремчето?
Виж целия пост
# 4
С крем Бочко мажа само при нужда. Там, където съм мазала с него, олио не слагам.
Иначе използвам продуктите на Бюбхен. Има шампоани за коса и тяло, няма нужда да ползваш и двете.
Виж целия пост
# 5
Добре, а между крачетата, по сгънките, нищо ли не слагате при смяна на памперса? Притеснявам се, че се зачервява там...А като не мажете с кремчето с олио мажете ли? ох, надявам се да не ви се струват глупави въпросите ми...
Виж целия пост
# 6
В началото започнах да го къпя направо със сапун на Нивеа.Около годинката започнах да ползвам шампоана.
Тялото му съм го мазала не повече от 10-на пъти с бебешко мляко пак на Нивеа.
За дупето сме минали през куп кремове, но накрая се оказа, че Дефламол е най-добре.Понякога мажа и с крема за подсичане на Мустела, но само когато няма проблем.
Пишока не съм мазала никога с нищо!
По гънките на крачетата мажа също само с Дефламол, мазен е и се разнася много добре.На козметика много не разчитам....
Виж целия пост
# 7
Мажа го с кремчето за под памперви на Бюбхен. Не му мажа мъжките достойнства, понеже не знам дали трябва... Обаче крачетата, гънките, всичко, дето е в памперса, клепам. Не се е зачервявал... А, има едно особено вълшебно кремче - нещо като детски крем се казва, нищо повече, розова кутийка, с перу балсам. Всичко лекува, включително изгорени ръце на глупави мами, полели се с вряла вода...  Blush
Виж целия пост
# 8
Никога с нищо не съм го мазала.
Виж целия пост
# 9
Преди използвах пяната за вана на Бюбхен и олиото или млякото за тяло след баня, крем с/у подсичане пак на Бюбхен.
От скоро открих душ-гела на Джонсън с лавандула и млякото за тяло пак с лавандула и се влюбих в аромата им, качеството също ми харесва. Пишлето, гънките м/у крачетата и дупето сега мажа с крем Бочко при всяка смяна на памперса.
Виж целия пост
# 10
на нас педиатърката ни каза до 1-я месец да го къпем без сапун.Шампоан само 2 пъти седмично,иначе само поливаме с водичка,а за мазането-само преварен зехтин,но за да не направи гъбички преди да се намаже трябва да е много добре подсушен.За дефламола и ние пробвахме,но не за пишлето,а за топките-действа много добре-за 2дни изчезна подсичането,но не мажем на всяка смяна на памперса,а 2-3пъти дневно.Успех:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия