Тотална липса на апетит

  • 1 134
  • 10
Здравейте мами.
Пиша с надеждата, че някоя от вас, която има опит, може да ми даде идея как да се справя с моето злоядо дете.
На 10 месеца и половина е вече. Никога не е ядяла с охота, но през последните 2 месеца е просто ужас.
С лъжица отказва да яде изобщо напоследък, а от 10-тина дни и млякото не го иска (Нутрилон).  Само докато спи успявам да й дам някакво мляко, но не повече от 120 мл. И това максимум 2-3 пъти на ден. През деня й се събират 60-70 г храна и това е. Пробвахме да я храни баба й, баща й, мои приятелки, водих я на гости при деца, които ядат, нищо. Гледа с интерес и това е.
Естествено вече 3-ти месец е под нормата на кг, сега е 8,100.
Пробвах какво ли не - не иска нейните манджи, не иска от нашите, слагам в млякото каша, бисквити, пробвам с кисело мляко, не и не.
Ходихме на гастроентеролог - никакъв проблем не намериха. Съмняваха се за бъбреците - и там нямаме проблем. Не е болна, и зъби няма, а и не виждам признаци скоро да излязат.
От днес й давам Киди Фарматон, но не очаквам чудеса.
Моля ви, дайте идея.
Имам чуството, че стомаха й вече се е свил и е свикнала с чуството на глад и то изобщо не й прави впечатление.
Виж целия пост
# 1
Здравей.Незнам дали ще съм ти полезна,но вчера открих нещо интересно-
тъй като Калоян е с хрема и му е трудно да яде и не иска нищо,от 5 дена да е изпил
500мл.АМ.
Сложих си ядене за мен на обед и на него му приготвих пюрето за обяд.
На него му беше толкова интересно какво ям аз и се правих ,че взимам от моята чиния
и му давам на него и изяде всичко за нула време.
Той е по-малък от вас и може сега да му е интересна храната.
Дано да е само период и бързо да отмине.
Виж целия пост
# 2
И аз имам колежка с подобен проблем, макар и доста по-голям. Дъщеря й на годинка тежи 6.5 килограма!!! Детето обаче изобщо не боледува и изглежда много добре, макар и мъничка. Честно казано насила няма да стане. Може да опиташ с игра, но и така не може цял живот. Синът ми също е злояд, макар че е в норма. Мисля, че ако детето няма здравословни проблеми, трябва да го оставиш то да си показва кога му се яде. Ако иска само мляко, защо не. Едва ли ти помогнах много, но едно разбрах за две години и половина - ако детето е здраво, най-добре природата ще си покаже. Ако не боледува, наистина не би трябвало да има голям проблем.
Виж целия пост
# 3
Да, и моето дете изглежда здраво, игрива и весела е,  но не иска и не иска да яде.
Днес доктора ми каза, че това може да е и психологичен проблем. Направо не знам какво да мисля. Много ме е страх това неядене да не й докара физически проблеми. Не знам как да се справя и не знам към кого да се обърна за помощ.
Виж целия пост
# 4
Никак не е под нормата. Не се притеснявай. Защо не се опиташ да смениш марката на млякото.  Thinking Може другото да и хареса повече Wink
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми е същата работа на 7 месеца сме и спря да яде преди зъбките, сега пак започна но ние сме по зле пие по 50-70грама млеко плодови пюрета да не види абе ужас,но искам да ти кажа че при вас сигурно е от зъбките но не се притесняваи имам приятелка детето има дни яде по една солета на ден и пак пръщи от енергия и е здраво ,може да ти прозвучи много тъпо но ас мисля че децата знаят най добре кога и по колко           
Виж целия пост
# 6
Имах същия проблем в продължение на 2 месеца-никаква храна освен малко солети и коричка хляб. Сутрин и вечер си пиеше млякото. На 1г5м е,свикнал е с лъжица,хранеше се съвсем нормално. За съжаление нищо не помогна през този период-а пробвах всичко чуто и дочуто. просто прояде изведнъж. Сега не отказва нищо за ядене. Моят съвет е да изчакаш,не насочвай вниманието му основно към храната,явно почти всяко дете изживява такъв период.Успех ви желая.
Виж целия пост
# 7
8 кг на 10 месеца си е ок, моят син беше толкова. Това с нормите е такава тъпотия - 'нормата' е средна стойност, под и над нея има интервал от стойности, който е нормален. Няма ли такива графики на бебешките картони в БГ?

Обаче не е работата в кг - гледай си детето: жизнена ли е? как реагира? всъщност бебетата са много наблюдателни - ако те хване, че обезателно, ама на всяка цена искаш да и тъпчеш храна, може и за спорта да се дърпа. Моят син също има периоди на не-ядене, особено ако има някакво физическо неразположение. После си наваксва. Знам, че е влудяващо.

остави я да не яде цял ден, ако не желае - вечерта може да доприпка...
Виж целия пост
# 8
Моята беше 8 кг на една година.
Минала е през толкова периоди на тотално отричане на храната, че вече не ми прави впечатление.
Виж целия пост
# 9
Аз не се вглеждам толкова в нормите, но ме притеснява факта, че хич, ама хич не иска да яде.
Днес пак ходихме на доктор, пак ще я изследват за инфекция по пикочните пътища, защото това дирекно водело до липса на апетит. Тъпото е, че по нищо, ама по нищо не й личи да е болна.
Както и да е, ще видим какво ще излезе, а дотогава ще я караме на диета...
Виж целия пост
# 10
А видяхте ли хемоглобина. ТАка като чета си здраво детето,но все пак да попитам.Четох,че при нисък хемоглобин губят апетит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия