АГ - клиника Селена гр. Пловдив - 2 част.

  • 69 508
  • 568
Клиника Селена - 1 части
Добре дошли в новата тема.
Виж целия пост
# 1
Прочетох споровете от последните страници и реших да се включа.Донякъде мнението ми за клиниката се покрива с това на dani1979.Дани много целувки на малката Ивка    bouquet   Двете бяхме в една стая.Моето бебе при тегло 2.500 не се будеше изобщо за хранене.Това ми е първо дете и никой не ми обясни за ефекта на жълтеницата,макар,че питах.Шокира ме това,че няма педиатър в клиниката от събота на обяд до понеделник сутринта.Това е немислимо за родилен дом.Акушерките само вдигаха рамене и ме гледаха безпомощно как се побърквам от притеснения.Наложи се Дани да звъни на нейната педиатърка и да ни консултира по телефона.За стафилококите - пуснах секрет за изследване,показа отрицателен,но и моето бебе все още сумти и е със запушено носле,така я изписаха.Почти съм сигурна,че има стафилококи,но трудно се улавят от изследванията.Ако не ви сполети някакъв проблем с бебо(дано е така),ще останете с впечатление,че се грижат добре за бебетата,но аз не мисля така.
За самото раждане и грижите около възстановяването ми-всичко беше перфектно,наистина съм много доволна.Д-р Топалова е страхотен лекар,анестезиолога Кючюков също.Всички бяха много мили и отзивчиви,но в грижата за новородените нещо им куца.Много ме издразни факта,че при изрично предупреждение от моя страна да не хранят беба с АМ за да мога да я накърмя,все някой успяваше да я натъпче с АМ преди да ми я донесат.И в същото време детската сестра идва да ми обясни как да кърмя(чак на 3-тия ден).Все пак много съм й благодарна,че ми даде помпата си да се цедя,защото имах много кърма,а нямаше кой да я яде.
Като цяло може би пак бих родила там,но ще държа детето си плътно при мен.На всички,които ще раждат там - не се притеснявайте,това е един от най-добрите избори в града въпреки малките недостатъци.Успех и здрави и спокойни бебчета
Виж целия пост
# 2
А мен всеки път ме питаха дали ще кърмя или да му приготвят АМ, КОЕТО АЗ ДА МУ ДАМ! Така че...
Виж целия пост
# 3
Здравейте мами.Включвам се в темата и аз.Родих преди 3 м и по отношението на грижата за бебо и кърменето бях очарована.Благодарение на ак.МЯШКОВА аз се справих с кърменето  което ми се стори много трудно.Бих казала че ако не бяха нейните съвети и постоянство щях да мина на изк. мляко.УЧУДВАМ СЕ ЧЕ БЕБЧЕТАТА СА ХРАНЕНИ С АД.МЛЯКО.ТЯ ТОЧНО  ТИ ДАВА ДА РАЗБЕРЕШ КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА ДА КЪРМИШ.ИЗНАСЯ ПОЧТИ ЦЯЛА ЛЕКЦИЯ ЗА КЪРМЕНЕТО.ЗА НЕЯ ЧУВАМ ОТ МНОГО МАМИ ДА ГОВОРЯТ КОЛКО МНОГО Е ПОМОГНАЛА.СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ ПРИ ТЕБ СЕ Е СЛУЧИЛО ТАКА.ВСЕ ПАК СИ МИСЛЯ ЧЕ НАЙ ВЕРОЯТНО НЕ Е БИЛА В КЛИНИКАТА.БИХ ИСКАЛА ДА ДОБАВЯ И ПО  ВЪПРОСА ЗА ХИГИЕНАТА В БОЛНИЦАТА.СМЯТАМ ЧЕ ТЯ Е НА ДОСТА ВИСОКО НИВО И Е НЕВЪЗМОЖНО ДА ИМА СТАФ. ИНФ.ИМА НЕЩА КОИТО ЗАВИСЯТ И ОТ НАС САМИТЕ.ПРЕДПОЛАГАМ РАЗБИРАТЕ ЗА КАКВО ГОВОРЯ.УСПЕХ И МНОГО ЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ МАМИ И БЕБЧЕТА.НЕКА БЪДЕМ ПО ДОБРИ.
Виж целия пост
# 4
ВЕК,това че имам леки забележки към начина на гледане на новородените по-лоша ли ме прави?  newsm78  И относно стафилококите - да,разбирам какво имаш предвид,не е възможно в моя случай.Смятам,че темата за клиниката трябва да е неутрална,а не хвалебствена   Peace
Виж целия пост
# 5
четейки мненията и от собствения ми опит си вадя заключението, че ако ТИ не попиташ или не ги накараш да ти обяснят нещо НЕ го правят и всичко зависи на кого ще попадне, защото явно има акушерки и Акушерки...Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Може ли малко инфо за епидуралната+спинална упойка, как се поставя и къде. И още 1 в-с, за стаите на родилките, ако поискаш да си в самостоятелна, плащаш ли допълнително или няма такава екстра за сега:)?
Благодаря ви сърде4но мами:)““““
Виж целия пост
# 7
Здравейте, мимичета Grinning
Искам да питам как реагират в Селена, ако нещо се усложни. Да вярваме, че всичко ще е наред, но ако все пак се наложи да дойде друг специалист - да кажем кардиолог или каквото там трябва, какво се случва тогава? 10ь
И още един въпрос - някой от вас, които са ви поставяли епидурална упойка, имал ли е проблеми с гръбнака - дали се слага ако в миналото си имал изкривяване? Embarassed
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 8
tanzen,относно усложненията,когато аз раждах(18.07) докато лежах в реанимацията след секцио,докараха жената,с която бях първоначално в една стая,и тя след секцио.Тя получи усложнения,докато лежахме там,изгуби много кръв и лекарите звъннаха да донесат кръв за преливане,след това взеха да се суетят около нея и мен ме изведоха преждевременно от там да не гледам.После питах какво е станало с нея и една акушерка ми каза че са я закарали в друга болница заради усложнения(предполагам в Окръжна).Та нямат готовност на място да реагират,а ги карат в Окръжна или ВМИ,но това е практика във всички родилни домове,така че не се притеснявай.А за епидуралната - преди раждането имаш право на безплатна консултация с анестезиолог там,така че можеш да го питаш всичко.  Peace
Виж целия пост
# 9
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ.КОГАТО РОДИХ ПРИ МЕН В СТАЯТА ИМАШЕ ЖЕНА КОЯТО ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ ПРИЕМАШЕ ПОМОЩ.ВСЕ БЕШЕ НЕДОВОЛНА НЕЗАВИСИМО ОТ НАСТОЯВАНЕТО НА АКУШЕРКАТА ДА КЪРМИ И ДА СЕ АБСТРАХИРА ОТ БОЛКАТА ПРИ ЗАСУКВАНЕ НА БЕБЧЕ.ЧАК СЪЖАЛИХ АКУШЕРКИТЕ ОТ НЕЙНОТО НЕПРЕКЪСНАТО НЕДОВОПСТВО.ТАКА ЧЕ МИЛИ МАМИ ВИНАГИ ЩЕ ИМА НЕДОВОЛНИ И НЕ СМЯТАМ ЧЕ КОМЕНТАРА ТРЯБВА ДА Е НЕУТРАЛЕН НАПРОТИВ.МИСЛЯ ЧЕ ТУК Е ХУБАВО ДА СПОДЕЛЯМЕ ХУБАВИТЕ И ЛОШИТЕ НЕЩА НО ВСЕ ПАК В ГРАНИЦИТЕ НА НОРМАЛНИЯ ТОН.НЕ МИСЛЯ ЧЕ ИМА АК. И АК. ИЛИ ЛЕКАР И ЛЕКАР ПРОСТО ВСЕКИ ПО РАЗЛИЧЕН НАЧИН РЕАГИРА И УСЕЩА НЕЩАТА.МОЕТО РАЖДАНЕ ПРЕДИ 3 М. БЕШЕ НА НИВО ТОЕСТ ПОВЕДЕНИЕТО И ОТНОШЕНИЕТО КЪМ МЕН.ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ УСПЕШНО РАЖДАНЕ .БЪДЕТЕ СИГУРНИ ЧЕ НИВОТО НА ВСИЧКИ ТАМ Е ВИСОКО.ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ ЗА КЛИНИКАТА.
Виж целия пост
# 10
Онзи ден ме изписаха от "Селена" и искам да споделя впечатленията си от там.
Изкарах много тежко раждане - започнах с индукция и завърших със секцио. Всички лекари бяха много мили и отзивчиви - минаваха по стаите и питаха дали всичко е наред. Даже един от лекарите рече, че вместо да чете негативни мнения в нашия сайт /явно редовно го следят/, по-добре всеки да си казва какво не му харесва, за да се решават проблемите на място. Д-р Минев ме впечатли като човек, който се раздава напълно и не обича да оставя недовършена работа. Поеме ли ангажимент към пациент, не го оставя даже и да трябва да влезе в операция след 5 минути.

Сполетяха ме жестоки проблеми с кърменето, обаче. От целият акушерски екип, искам да изразя възхищението си от акушер Мяшкова. Благодарение на тази жена не се психирах напълно и научих много. Тя е емоционален човек, който взима присърце професията си и гледа да те научи на нещо. А такива хора вече са рядкост.
Виж целия пост
# 11
Да се запиша !
Виж целия пост
# 12
И аз да се запиша Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Moже ли да ми кажете допускат ли се бащите в родилна зала при ваг.раждане?А и дали могат да разрешат присъствие при цезарово се4ение?Бебетата при майката ли са или отделно?Има ли едини4ни стаи и какъв е шанса да си сама в стая?
Виж целия пост
# 14
Moже ли да ми кажете допускат ли се бащите в родилна зала при ваг.раждане?А и дали могат да разрешат присъствие при цезарово се4ение?Бебетата при майката ли са или отделно?Има ли едини4ни стаи и какъв е шанса да си сама в стая?
Да, допускат се.За присъствието на бащата на нормално раждане се плаща 100 лв, а за присъствието на цезарово  - 150лв.Бебетата са при майката ако тя пожелае, ако иска може да стоят в детската стая и да и го носят за хранене.За единичните стаи не знам, аз исках да си имам компания в стаята.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия