Захранване по старата схема

  • 1 837
  • 11
Привет, разгледах темите няколко страници назад и навсякъде видях коментари "за" захранването след 6-ия месец.

Поради няколко причини \незапознатост, педиатър от старата школа\ започнах захранването по старата схема - от време на време сокчета във втория месец, плодови и зеленчукови пюрета \без да заместват хранене\ от началото на 4-ия. Първоначално адски се ядосах на глупостта си, но после се успокоих със стандартното "и мен така са ме гледали, пък колко съм здрава".

Интересно ми е дали тук има и други мами, които са постъпили по същия начин и защо са избрали този метод.
Виж целия пост
# 1
аз захраних през 3 месец с плодово пюре
Виж целия пост
# 2
ами виж, щом при вас всичко е минало гладко няма какво да се притесняваш.ние караме по наша си схема след 4 м.сокче по няколко капки 1-2 пъти в седмицата заради запека и от 5 м.почнахме с варен картоф/после морков и картов/ не настоявам а само предлагам ако хапне добре ако ли не пак добре винаги завършваме с цица.предлагала съм и полдови пюрета но без успех.
тя сама ще ми покаже кога да заменя цяло ядене,какво обича и какво не и т. на т.
имам съседка с момченце на 7 м. и яде всичко каквото и те/без мазно и пържено и разбира се му отделя преди да сложи подправки.детето /пу-пу /си е здравичко и се развива чудесно не е имало никакви проблеми.няма правило защото децата са различни.а да моя съсед/мъж два метра/ на един месец спряла кърмата на майка му и минал  на каша от препечено брашно.няма да се изненадам ако все още има такива случаи на хранене с брашнена каша.
Виж целия пост
# 3
Не се плаши - страшно няма. И аз първия път поради "необразованост" постъпих по същия начин, пък на малката нищичко й няма, пу пу. Нито има алергии, нито нещо друго. От 4тия месец започнахме със сокчета, пюренца плодови, от време на време. И постепенно с напредване на възрастта и зеленчукови, месни и тн. Щом сте почнали, няма нищо опасно, все пак нали "и ние така сме гледани"!  Wink
Виж целия пост
# 4
Важното е няма алергии! Дано и занапред не се проявят, защото понякога в началото няма признаци, алергията се изявява когато алергена се натрупа в организма.
А "и ние така сме отгледани" е малко несериозно, защото не можем да сравним нито плодове и зеленчуци, месо и мляко, нито въздух и условия, с едновремешните, сега всяко второ дете е с някаква алергия. Аз не бих рискувала "да пробвам" дали моето няма да придобие.
Успех и занапред!  Peace

П.П. Ако не бях открила нета за себе си вероятно и аз щях да захраня рано и да мина по същия път Blush
Виж целия пост
# 5

А "и ние така сме отгледани" е малко несериозно, защото не можем да сравним нито плодове и зеленчуци, месо и мляко, нито въздух и условия, с едновремешните, сега всяко второ дете е с някаква алергия.


Вярно е, аз затова така се ядосвам на късното си образоване.
Майка ми всичко е приготвяла в домашни условия и до ден днешен го препоръчва, но при днешните зеленчуци с нитрати, предпочитам да се доверя на готови пюрета. Макар че дори и да има етикет "Био - гаранция" не може да си сигурен на 100 % ...
Виж целия пост
# 6
Преди известно време някой беше пуснал пак подобна тема , пак от любопитство .
 Резултатът : навлезе се в дълбок спор "за" или "против" ранното захранване(нищо ново под слънцето , де Laughing), а конкретен отговор на въпроса "защо,аджеба,реших да захраня по този начин" не се даде Laughing
И до днес любопитството ми си остава незадоволено! Grinning
Виж целия пост
# 7
Преди известно време някой беше пуснал пак подобна тема , пак от любопитство .
 Резултатът : навлезе се в дълбок спор "за" или "против" ранното захранване(нищо ново под слънцето , де Laughing), а конкретен отговор на въпроса "защо,аджеба,реших да захраня по този начин" не се даде Laughing
И до днес любопитството ми си остава незадоволено! Grinning


то и аз затова зададох темата, но ...
от моята причина не се гордея, затова се надявах някой да подкрепи с аргументи неговото решение за ранно захранване, та да си ги взаимствам  Laughing и да не се ядосвам толкова
Виж целия пост
# 8
Нямаш никаква нужда от оправдания Grinning Сериозно. Направила си най-доброто според знанията, които си имала към момента.
Чудесно е, че както казва Мери, няма здравословни проблеми. Свиркай си, а вече занапред (или за помощ на познати и приятели) ще знаеш и друга гледна точка, нали така Grinning
Виж целия пост
# 9
Нямаш никаква нужда от оправдания Grinning Сериозно. Направила си най-доброто според знанията, които си имала към момента.
Чудесно е, че както казва Мери, няма здравословни проблеми. Свиркай си, а вече занапред (или за помощ на познати и приятели) ще знаеш и друга гледна точка, нали така Grinning

Благодаря.

Винаги съм била убеден защитник на самообразоването във всички области с изключение на медицината. Там според мен, то дори е опасно.
Напоследък обаче ставам все по-разочарована, дори уплашена от незнанието, безхаберието и лошотията на лекарското съсловие. И на леката ръка, с която поставят препоръчват даден тип поведение. Да не говорим за печалбалството им - визирам книгата на Лиляна Трифонова, в която единствената промяна от 1978 година насам \когато е първото издание\ е смяната на марките млека и пюрета.

Вече не просто чета листовките в лекарствата, но и проверявам съставките им и тяхното влияние в интернет. Сега ще изчета всичко за задължителните имунизации и евентуалните алтернативни ваксини. На път съм да разнищя темата за алергените - отново нито на педиатърката ми, нито на въпросната книга, нито на препоръчителната възраст, обозначена на етикетите на пюретата, вярвам.

Намирам го за леко параноично, но явно днешните условия го изискват.
И благодаря на всички пишещи в този форум - вашият опит и знания страшно ми помагат.
Виж целия пост
# 10
Така съм захранила и двамата си сина - единия преди 10 год., другия тази.И двамата са здрави,нямат алергий и наднормено тегло.Пичове та дрънкат!И попринцип съм за ранното захранване и трето да имам пак така ще е !Хич да не ти пука - щом дечко е здрав и лапа яко -продължавай в същия дух!
Виж целия пост
# 11
Имам две деца-на 6 и на 3 години.Захраних по старата схема от незнание.Слушах си педиатъра,нямах интернет и въобще идея си нямах за късното захранване.Всички майки около мен-а те не бяха малко/,захранваха така.Не се чувствам виновна въобще.Живи и здрави са,рядко боледуват.Но ако/когато Laughing/ имам трето дете,не бих захранила рано.Нещо средно между ранно и късно захранване ще направя Wink.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия