уроци по изкуства с посещение в дома?

  • 1 598
  • 24
Знае ли някой как вървят цените? Обаждах се в школата, рекламирана  тук, обаче множко ми се видяхя 80 лв. за  4 уч. часа. (макар и с посещение в дома).
Виж целия пост
# 1
Никой ли не ползва учител по изобр. изкуства и музика в дома?
Виж целия пост
# 2
Да питам и аз тук. Също ме интересува темата, но и дали се намират учители по пиано, които да са съгласни детето да се учи на синтезатор. Защото дъщеря ми има желание, мисля, че и някакъв усет, но истинско пиано няма да купя. Има много хубави синтезатори, звука е близък, така че ако учи - това ще е. Но не знам учителите навиват ли се?
Виж целия пост
# 3
Милена, при синтезаторите проблемът не е толкова в звука, колкото в динамиката на клавишите. Е, има добри синтезатори и ел. пиана, при които клавишите максимално се доближават до тези на акустичното пиано. Въпросът е, че струват поне колкото него.
Между другото, учебните пиана в школите са с много по-"тежки" клавиши. Идеята е децата като свикнат на тях, после направо да "летят" по концертната клавиатура.
Виж целия пост
# 4
Янита, да, предположих го този проблем. Но нямам място за пиано, абсурд ми е. Динамичните клавиатури на Yamaha не вършат ли работа? Около 500 лв са, струват ми се добри, но не съм професионалист. Имам нужда да си сменя GSM-а, но реших, че е по-добре да инвестирам в това, а да си търпя 3 годишната трошка-телефон. От това ми идват въпросите.
Виж целия пост
# 5
Не знам какво предлагат Ямаха - 500 лв за динамична пълна клавиатура ми се вижда много добре като цена. В такъв случай не вярвам учител да има претенции - звукоизвличането не е от значение в случая, а звукопроизвеждането.
Виж целия пост
# 6
Имаме Ямаха, с динамични клавиши от 1г. Аз съм доволна. Вчера слушах дъщеря си от съседната стая и по нищо не личеше, че свири на ел. "свирка", а не на истинско пиано. Много съм доволна.
Но ходи на пиано в нейното си школо. Не знам, какви ще да са цените за домано обучение. Би ми било интересно да науча  Thinking
Виж целия пост
# 7
И ние имаме Ямаха с динамични клавиши вкъщи, но дъщеря ми, която учи пиано не иска да свири на нея. Казва, че изобщо няма нищо общо с истинското пиано. Единственото сравнимо с истинските пиана е електронното,което е с пълни октави, и както са казали по-горе по-цени е сравнимо с тях.  Ямахата е само с 5 октави, и повярвайте ми, ако детето се занимава сериозно, много скоро тези октави няма да му стигат.
Виж целия пост
# 8
Аз не съм решила непременно да е у дома, сигурно ще е много скъпо, просто не знам как иначе би могла да ходи на школа.

Шани, какъв модел е Yamaha-та ви, ако не е тайна? Аз съм загледала 303 и 313 (Янита, виж ги и ти, ако искаш и имаш време)

Извинявам се на авторката за лекото изместване на темата   bouquet

azira, благодаря ти за коментара. Дъщеря ми е още малка, на 4.5 г е, не знам колко сериозно ще се занимава, просто знам, че това мога да го купя, а истинско пиано - не Sad
Виж целия пост
# 9
Дори и да ходи в школа, задължително е да има инструмент у дома.
Виж целия пост
# 10
... Шани, какъв модел е Yamaha-та ви, ако не е тайна?

да, да. Само да се прибера у дома.

azira, много си права. Но все от някъде се започва.
Виж целия пост
# 11
Янита, да, предположих го този проблем. Но нямам място за пиано, абсурд ми е. Динамичните клавиатури на Yamaha не вършат ли работа? Около 500 лв са, струват ми се добри, но не съм професионалист. Имам нужда да си сменя GSM-а, но реших, че е по-добре да инвестирам в това, а да си търпя 3 годишната трошка-телефон. От това ми идват въпросите.

Можеш да намериш пиано от 300 до 1000 лв. Пусни обява в 24 часа и тук в пазарния форум.
Не е възможно да се учи да свири на ел. пиано, горе са обяснили, казвам го и от 13 години опит  Peace
Виж целия пост
# 12
Можеш да намериш пиано от 300 до 1000 лв. Пусни обява в 24 часа и тук в пазарния форум.

Да, знам, но истинското пиано иска много пространство и е трудно за пренасяне. Предпочитам да дам парите за електрическо такова или синтезатор.

Не е възможно да се учи да свири на ел. пиано, горе са обяснили, казвам го и от 13 години опит  Peace

Супер! Благодаря ти.
Виж целия пост
# 13
Нашата учителка по пиано идва вкъщи и за 60 мин. урок взима 10 лв.
 Дъщеря ми също започна да свири на синтезатор и чак след половин година купихме пиано. Много деца около нас започват така, даже им отстъпваме нашия синтезатор докато решат дали ще свирят серизно и какво ще купуват. Хубаво е все пак синтезатора да е с поне 5 октави и  динамична клавиатура, е не е като истинско пиано, но е по-добре от нищо.
Виж целия пост
# 14
Veto, ще споделиш ли координати на учителката?В кой район живеете?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия