"Всеядно бебе"?

  • 1 583
  • 17
Момичета,
дъщеря ми ( на 10м) "яде" абсолютно всичко, не подбира, най-много железни неща! вчера успя да си счупи ципчето на обувката, да го разчлени на съставните му части и за щастие я хванах сек. преди да си набута в устата най-подходящотото по- големина парче... изяде фолиото върху един от шкафовете и  сега е почнала тапетите... всичките ми НЕ-та са напълно безрезулататни!
Ако някой има опит или идея как да я огранича .... ще е чудесно да го сподели! ...тъкмо разказвах на една приятелка, че четох във форумите как едно детенце успяло да си изяде шнолката за коса и пред  очите ми тя щеше да изяде ципа на обувката!
Виж целия пост
# 1
Сладурка мамина!  love001 Едва ли някой може да ти помогне! Crazy Просто трябва да я изчакаш да поотрасне мъничко и ще спре сама.Всички бебоци минават през този етап,няма начин! Wink Нали трябва да опознаят света около тях! Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Хи, хи, хи ...
Представям си едно сладуранче седнало до стената и си бели тапетки Laughing за десерт. Както е казала HOLY децата минават приз този "период", просто трябва да отмине. Успех
Laughing
Виж целия пост
# 3
Ох,на моята приятелка бебето изгриза мазилката на стената Laughing
Виж целия пост
# 4
"Опознаването на света минава през устата" - думи на първото педи на Дияна.
нали си нямахме коса и аз слагах на мойта красавица диско въшки на главата (за да не ме питат момче ли е или момиче) и после намерих една в памперса. Мойта не е яла много нежелани неща освен мокрите бебешки кърпички на Нивея, които постоянно мушкаше в устата, а аз вадех. Трябва да я следиш.
Виж целия пост
# 5
Няма отучаване от тези неща, просто трябва очите да се на четири отворени. Моята дъщеря обожава да рови в кофата, да яде пликове, весниците и списанията са и любим деликатес  Laughing ., за пръстта от саксиите да не споменавам.Ако случайно е в кошарата и няма наоколо нито едно от тези лакомства, сваря чорапите и ги дъвче или тегли кончета от дрехите си. Да не ви обяснявам какво набито детективсо око има, току що съм минала най-старателно целия апартамент с прахосмикачка, но тя веднага намира най-дребното боклуче и го слага в устата.
Ето това е, просто чакам да мине този момент с непрекъснато вперен в нея поглед  Laughing  Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Shali
... сваря чорапите и ги дъвче ...


Сладката Ева!!! Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 7
Аз че я гледам- гледам я, но ние сме сами повечето време, понякога я оставям  сама в стаята за малко, за ида до кухнята и душата ми излиза от бързане #Onfire А  просто идея си нямам какво предстои като тръгнем навън и как ще "не-кам" на всеки две крачки. Брат и беше излкючително гнусливо бебе... просто с  кеф да си го пуснеш в пясъчника, а той търчеше да му бърша ръцете:) ама то Господ по два пъти не дава рахат Grinning
Виж целия пост
# 8
о, аз продължавам да си "не"-кам по улицата. Дияна обича да си намира пръчки и да се разхожда с тях Simple Smile Как само се увещаваме да я оставя пред магазините наприер, а тя - "мамо някой ще ми я открадне" Simple Smile
Виж целия пост
# 9
О, аз не се сещам за бебе, което да не минава през този етап.
Нашите бебки също всичко прекарват през "митницата" - пробват става ли за ядене или не. Основно ядат части от дрешките си, връзките на обувките си, играчките; косми, конци, рести и др. части от килими, мокети и т.н.; най-много им се услажда дистанционното, а също и често ги хващам да се опитват да гризат решетките на креватчетата. Преди време Ванеска се беше уплашила и спря, защото с едно ципче на грейката си поряза езичето, но само седмица по-късно пак папаше каквото й падне.
Номерът с постоянното следене не върви особено, защото те имат много по-бързи реакции от мен.
Сега ни предстои местене и ремонт, та направо умирам от ужас.
Виж целия пост
# 10
Е,  последният и хит от преди малко е да се пльосва по корем на пътеката в коридора, за да може да ближе балатума, където всички се събуват #Crazy как не и е гадно в устата не знам, колкото и да чистя, то си е коридор!!!
Виж целия пост
# 11
мойта продължава да лиже, нищо, че е на 4г и малко
най обича да близне стъкло и издивявам, а понякога и масата
Виж целия пост
# 12
И моят синковец лапа всичко което види. Викам му "лазеща прахосмукачка". Най-обича хартия, полиетиленови торбички, копчета, домашни чехли, чехлите за баня ги обожава, ако тъкмо са излезли мокрички от банята!, налита и на пръстите на краката ни (даже и обути в чорапи); да не забравя кабелите- кога ли ще изгрезе кабела на телефона?!. И какво ли още не!
Естествено, не му позволявам да практикува това "всеядене", очите ми са четери отворени.
Каката беше същата, все някога ще отмине този период, но трябва много да внимаваме да ги предпазваме!
Виж целия пост
# 13
Абсолютно нормално детенце!
Предполагам колко ти е трудно да я възпираш да дегустира всичко, но е много забавна! Laughing
Моя син беше същия, мислех да му сложа намордник по едно време! Wink  Laughing
Виж целия пост
# 14
Моето е същото. Де що види и бум в устата. Често я гледам, че мляска нещо и изкарвам всякакви боклуци от устата й. Обожава да лиже обувки, ама винаги ги обръща отдолу да лиже подметката, коридора, яде цветята, бърка в саксиите и вади всякакви клечки и пръст..., всички деца са такива, сигурно. И колкото и да го гледаш, не можеш да го предпазиш от неподозирани неща, към които може да изпита дегустаторско влечение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия