По колко извара или сирене дневно и ? за млечните каши

  • 1 486
  • 11
По колко извара или сирене на ден се дава?
От кога започнахте млечните каши, които не са с АМ, като Слънчо например?
Виж целия пост
# 1
Сирене още не съм въвела...извара също...побутвам напред, зада се включат др.мами, защото и мен ме интересува...Млечна каша с АМ почнах от преди два дена...защото не ми стигаше да цедя за безмлечна...на 12 10 правим 8 месеца...нямаше проблеми...сега я спрях, защото пак ми остава за цедене...Ммисля да не давам каши на Слънчо, макар че много мами казват, че децата ги папат много....
Виж целия пост
# 2
Никой ли няма да ми каже по колко да давам - 1 ч. л. извара дали е добре newsm78 като за начало, че утре на обяд мисля да му дам
Виж целия пост
# 3
аз започнах да давам козе сирене на 8 и половина месеца. дадох й около 1 чаена лъжечка. лекарката ми каза да й давам парченце колкото кибритена кутийка. след като видях, че го прие добре, а и го хареса, което не се случва често с твърдата храна, която й предлагам, направо почнах да й давам колкото ми каза педито, т.е. само един ден беше за проба и после си хапваше определеното парченце. дори си го хапва само него, не иска попара и други смесени със сирене неща.
аз досега не съм давала каша на слънчо и не смятам скоро да й дам. честно да си призная не знаех, че слънчо не са с АМ. значи още един аргумент да не й ги давам  Laughing
Виж целия пост
# 4
Малката е на година и два месеца. Извара не съм давала. Каши яде само безмлечни, но пие АМ. Сирене дадох за пръв път на 11 месеца - краве. Започнах буквално с няколко трошички на ден, докато един ден тя сама не награби едно голямо парче и го натъпка в устата си. Не мога да ти кажа колко на ден е добре, защото аз давам на око - например филийка с масло и сирене отгоре веднъж в седмицата, доматки със сирене за салата - един или два пъти в седмицата. Както дойде. Дано други майки, които имат по-точна информация от мен кажат нещо.
Виж целия пост
# 5
Извара още не съм давала. Сирене въведох след 1,3 години.Давах колкото кибритена кутийка на две порции каша.
Неадаптирано мляко не бих дала преди 2 годнки...
Виж целия пост
# 6
Сирене въведох в началото на 9-ия месец, извара към годинката, но и досега не ги харесва и изобщо не ги яде. Кисело мляко яде само на таратор от 10-тина дена, а каша с АМ на Милупа дадох за първи път преди 15 дена. Прясно мляко още не съм давала.
Май те обезкуражихме  Wink
Виж целия пост
# 7
По колко извара или сирене на ден се дава?

Сирене – колкото кибритена кутийка (=30 гр) или до 40-50 гр дневно.
Започва се с трохички колкото зърно от леща. После – колкото грахово зърно. Постепенно се увеличава.
Предлага се поне 2 седмици преди следващия млечен продукт.

Извара – може да се предлага за разнообразие, но първоначално основният млечен продукт да е сирене.


Виж целия пост
# 8
има пюрета с извара ,на които пише след 4 м. newsm78 на ''слънчо'' също newsm78
Виж целия пост
# 9
Подкрепям Косе Босе. Давам колкото кибритена кутия сирене. Изварата ако не е прясна, не е полезна. Чела съм, че съдържа токсини. Така че ако нямаш крава под ръка и някой, който може да прави извара, по-добре давай сиренце за начало.
Виж целия пост
# 10
Аз започнах с парченце обезсолено козе сирене на 7мес., колкото 2-3 грахови зърна. Тони беше във възторг, но още повече му хареса овчето. От тогава яде с настървение всеки ден (и държи сам да си го взема!  Rolling Eyes ) Честно казано винаги съм му давала колкото сирене иска и сега като чета, се изненадвам, че май точно около кибритена кутийка на ден изяжда. Таткото се шегуваше, че ще ни трябва мандра да ни изхранва.  Laughing
Виж целия пост
# 11
Ние сме на 9 месеца, изключително кърмени, захранени с много труд на 7 месеца и за сега сме заместили само едно ядене с каша замесена с плодово пюре. Второто нещо  което хареса на малкия е свежо сирене  започнахме го преди седмица - то е меко и почти безсолно. Изяжда около кибритена кутийка на ден и е много доволен.
Четох някъде в публикуваните линкове че за нашата възраст дозата е около 20 грама на ден...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия