търся една рецепта

  • 570
  • 3
 Преди известно време мисля че тук бях чела за една рецепта-яйца с кисело мляко на фурна,но немога да я открия.Моля който се сеща как се приготвя  да ми помогме.Благодаря ВИ!!!!тази вечер мисля да ги направя -помагайте Hug
Виж целия пост
# 1
Да не би да е  тази:

5-6 яйца
1 кофичка кисело мялко
1 супена лъжица брашно
2 домата или доматено пюре, или доматен сос (салца)
150гр сирене
1 ч.л. оцет
5-6 скилидки чесън
1 препълнена с.л. масло
Люти чушлета (по избор)
червен пипер
черен пипер
сол

В маслото задушавате доматите (пюрето, салцата), добавяте брашното и чесъна и 1/2 чаена чаша вода. Прибавяте и оцета. Отделно разбивате киселото мляко с яйцата. Добавяте и подправките (без чушчиците). Изсипвате мазнината с доматите в тавичка или форма, отгоре трошите сиренето, след това изсипвате яйчената смес. В нея пускате лютите чушлета. Печете във фурната. Заливате резените с кисело мляко, чесън и копър.

Доматите със сиренето
Сместа за печене
Изпечено
Резен
Виж целия пост
# 2
Или тази:


Предлагам една бърза и вкусна рецепта Grinning
Необходими продукти: 6-7 яйца
                                                 1 буркан домати (цели)
                                                 сирене
                                                 олио
                                                 масло
                                                 чубрица, черен пипер
Начин на приготвяне:  В тавичка се изсипва 1буркан домати и малко олио. Запичат се в предварително загрята фурна, колкото да се поизпари соса. После отгоре се чупят яйцата. Около тях се натрошава сиренето и се поръсват подправките. Върху всяко яйце се слага парченце масло. Ястието се пече при 180-200 градуса.

П.С. Може да се използват и пресни домати. Те се нарязват на шайби, поръсват се със сол (не се запичат предварително) и се нареждат останалите продукти.

Виж целия пост
# 3
да и тези са добри само че  имаше една с цели яйца и кисело мляко аз за нея си мислех,но може да пробвам и на Блонди рецептата.Благодаря!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия