Как се лекуват бактерии в урината при бременност?

  • 18 891
  • 22
Бременна съм в 23 г.с. и при контролно пусната урина излезе: ед. левкоцити и ед. бактерии в седимента .
Днес пуснах стерилна,но тя излиза след 3 дни. През това време ми се ще да науча, как се лекуват при бременност? Какви поражения могат да нанесат, т.е. какви може да са последиците?
От къде може да се появят- преди 2 месеца стерилна урината и микробилогията ми баха съвсем чисти.
Виж целия пост
# 1
МОже да е външно замърсяване. ИЗчакай стерилната урина. Ако се наложи, ще се лекуваш с антибиотик според антибиограма и предвид бременността ти. Няма страшно!
Виж целия пост
# 2
МОже да е външно замърсяване.
Не ми се вярва, пробата дадох в шишенце за стерилна урина, по правилата за стерилна урина.
Занесох я направо .  Но пуснах общо химическо изследване.
А с какво може да навредят на бебето тези бактерии и евентуална инфекция?
Виж целия пост
# 3
пусната урина излезе: ед. левкоцити и ед. бактерии в седимента .

При тези резултати, стерилната ти урина ще е без бактериален растеж. Гарантирам ти  Wink
Ако си си пуснала изследването в Цибалаб и можеш да провериш по Интернет, не чакай трите дни, а виж още на другия. Когато няма бактерии излиза по-рано.
Успех и пиши!
Виж целия пост
# 4
пусната урина излезе: ед. левкоцити и ед. бактерии в седимента .

При тези резултати, стерилната ти урина ще е без бактериален растеж. Гарантирам ти  Wink
Ако си си пуснала изследването в Цибалаб и можеш да провериш по Интернет, не чакай трите дни, а виж още на другия. Когато няма бактерии излиза по-рано.
Успех и пиши!
Благодаря ти!
Точно там съм пуснала изследването. Ще проверявам непрекъснато, дано излезе.
А защо мислиш, че ще е отрицателен? Защото са единични ли?
Виж целия пост
# 5
А защо мислиш, че ще е отрицателен? Защото са единични ли?

Единични левкоцити и единични бактерии не са патология.
Съвсем наскоро пусках обикновена и стерилна урина на дъщеря ми и излезе същият резултат в седимента на обикновената урина, след което стерилната беше без бактериален растеж.
Да се похвалиш, като излезе резултатът ти  Wink

Виж целия пост
# 6
А защо мислиш, че ще е отрицателен? Защото са единични ли?

Единични левкоцити и единични бактерии не са патология.
Съвсем наскоро пусках обикновена и стерилна урина на дъщеря ми и излезе същият резултат в седимента на обикновената урина, след което стерилната беше без бактериален растеж.
Да се похвалиш, като излезе резултатът ти  Wink


Хух , дано, че каквато съм паника, ще ми излезе душицата ...
Благодаря много! Grinning
Виж целия пост
# 7
И според мен всичко ще е наред  Hug

Ако излезе нещо, ще има антибиограма. Ще изберат антибиотик, който не вреди на бебето. Аз специално съм пила Зинат в 6 месец.

Спокойно Simple Smile

Според мен обаче всичко е наред  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
И според мен всичко ще е наред  Hug

Ако излезе нещо, ще има антибиограма. Ще изберат антибиотик, който не вреди на бебето. Аз специално съм пила Зинат в 6 месец.

Спокойно Simple Smile

Според мен обаче всичко е наред  Heart Eyes
Дано! Благодара ти!

Думата "антибиотик" ме плаши, за да не навредя на бебето.  Ще доложа като се изясни.
Много благодаря!
Виж целия пост
# 9
пусната урина излезе: ед. левкоцити и ед. бактерии в седимента .

При тези резултати, стерилната ти урина ще е без бактериален растеж. Гарантирам ти  Wink
Ако си си пуснала изследването в Цибалаб и можеш да провериш по Интернет, не чакай трите дни, а виж още на другия. Когато няма бактерии излиза по-рано.
Успех и пиши!
Беше права! Излезе ден по-рано : Стер. урина- еднокр. Без бактериален растеж
 Благодаря много за успокителните думи!   bouquet
Това означава ли, че гадините са били от замърсена проба или просто са малко, или некативни, което не е проблем?
Виж целия пост
# 10
Най-вероятно са я замърсили по време на обработката  Thinking

Аз затова като видя бактерии в обикновенна урина (въпреки че и аз давам като теб в стерилно шишенце и т.н.) не се впрягам много, а пускам стерилна урина.

Радвам се че всичко е наред  Hug
Виж целия пост
# 11
Най-вероятно са я замърсили по време на обработката  Thinking

Аз затова като видя бактерии в обикновенна урина (въпреки че и аз давам като теб в стерилно шишенце и т.н.) не се впрягам много, а пускам стерилна урина.

Радвам се че всичко е наред  Hug
Благодаря много!   bouquet
Виж целия пост
# 12
Беше права! Излезе ден по-рано : Стер. урина- еднокр. Без бактериален растеж
 Благодаря много за успокителните думи!   bouquet
Това означава ли, че гадините са били от замърсена проба или просто са малко, или некативни, което не е проблем?

Ами, по-вероятно е пробата да е замърсена. Не го мисли повече. Каквато и да е причината, нямаш повод за притеснения, което е по-важното  Wink Стискам палци всичко занапред да е наред, защото много съм си патила от такива бактерии, както и дъщеря ми и знам какво е... thumbsup
Виж целия пост
# 13
Беше права! Излезе ден по-рано : Стер. урина- еднокр. Без бактериален растеж
 Благодаря много за успокителните думи!   bouquet
Това означава ли, че гадините са били от замърсена проба или просто са малко, или некативни, което не е проблем?

Ами, по-вероятно е пробата да е замърсена. Не го мисли повече. Каквато и да е причината, нямаш повод за притеснения, което е по-важното  Wink Стискам палци всичко занапред да е наред, защото много съм си патила от такива бактерии, както и дъщеря ми и знам какво е... thumbsup
Благодаря!  bouquet
Успокоих се наистина.
Виж целия пост
# 14
Съветвам те да следиш внимателно за поява на бактерии и да си сигурна, че нямаш преди да родиш.
Аз сега започвам ходене по мъките с моето детенце, а мисля, че и Нати това има предвид, тъй като четох че са били оперирани от ВУР.
Имах бактерии по време на бременността, лекувах ги, но не минаха,
настоях пред гинеколога да ми обърне внимание за това и той ме прие в болница, дадох стерилна урина, но не бяха излезли още резултатите когато.....
неочаквано родих, 29 дни преди термина си.
Сега, година по-късно Дара има бъбречна инфекциа - пиелонефрит, със съмнение за ВУР. понеделник влизаме в болница във Варна за да се установи.
В родилното преследвах лекарите да ми кажат какви са били резултатите от урината, притеснявах се за детето, но ме уверяваха, че всичко е наред.
На 6 месеца се прави изследване на урината на бебето, имаше бактерии, но пак им се стори безобидно, даже на частна консултация ходих, и пак ми казаха, че било обикновено замърсяване от ануса, без да пуснат урокултура.
Резултатът - заради тази небрежност може да се наложи детето ми сега да бъде оперирано.
Разказвам го с надеждата да предпазя бъдещи мами от този горчив опит!
Успех с раждането!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия