Кърмене и мед

  • 1 063
  • 10
Момичета, знам че медът е алерген да се дава директно на дете - но какво е положението аз да си похапвам, при условие че бебка е на 5 дни и се кърмим вече?
с две думи може ли да си похапвам - щото ми се яде - пък и ми донесоха един такъв хубав мед - какво да ви кажа....
Виж целия пост
# 1
Ами да ти кажа честно аз като родих сигурно един месец ядях мед с орехи - за кърма орехите,а меда за подсилване.Разни познати ми казваха-не,никакъв мед,без да ми обясняват защо,педиатърката не ми го каза към забранените храни  и аз си продължих.Едва след няколко месеца тук във форума разбрах,че се е водил алерген.Но пък при мойто зайче нямаше никаква реакция,той дори и килики нямаше.Така чети сама прецени.Предполагам може да пробваш по малко и да следиш за реакция.То попринцип за абсолютно всяка храна е така.Няма напълно забранена храна.Но нека прочетем и други мнения.
Виж целия пост
# 2
Аз ядях мед постоянно,но не се бях замисляла....Може би е трябвало да помисля по-внимателно.
Сега понякога си подслаждам чая с мед.
Директно на детето не съм дала още и поне до 3 г. не смятам.
Виж целия пост
# 3
Хапвай си и да ти е сладко Simple Smile Като ядеш мед, той не отива директно в кърмата ти, така че няма как да навреди на бебчето.
Виж целия пост
# 4
Аз също си хапвах масло и мед и то всяка сутрин.
Виж целия пост
# 5
Обожавам меда но като начинаеща кърмеща мама се ограничавам до една лъжичка в сутрешния ми чай...
Виж целия пост
# 6
Спокойно си яжте меда. Peace Нали не омитате по един буркан на ден. Wink
А ако е с орехи или други ядки, става страхотен десерт!
Виж целия пост
# 7
Може да си хапваш всичко, само че - умерено /и разбира се, наблюдавай реакцията на бебката при такива храни като мед, бобови и подобните/
Виж целия пост
# 8
Може без никакъв проблем!
Виж целия пост
# 9
Аз ям по 1 буркан на месец,докъто се усетя,че е алерген....и сега си продължавам така
Виж целия пост
# 10
мерси - по спокойно ми е вече.....Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия