кърмене и прием на ленено семе?

  • 9 230
  • 16
И аз се интересувам за лененото семе,може ли да го приемам като кърмя,ям го в суров вид,опасно ли е така за детето или няма проблем???
Не можах да намеря нищо в нета за това точно дали мога да приемам докато кърмя и се притеснявам да не е опасно,днес като ядах сутринта такова семе ми се вижда по оспан и малко неспокоен,незнам дали се дължи на това и се притесних,ако има проблем до утре да му давам Ам,докато се изчисти организма ми newsm78
Виж целия пост
# 1
Доколкото знам няма проблем. Щатските акушерки ми препоръчваха да ям ленено семе по време на бремеността. И сега ям непрекъснато. Слагам по 2-3 лъжици в хляба (сама си го правя) и казват, че е хубаво, защото ти набавя полезните мазнини Омега 3 и/или 6. Нямала съм никакви проблеми, макар че това не е мерило. Ще погледна в книгата за хранене на кърмачета на Ла Лече Лигата и ще ти кажа.  Hug
Виж целия пост
# 2
Мерси за отговора,ще чакам за по подробна информация,за да знам дали да продължавам да го консумирам,ама днеска и аз изядох 2 лъжици.пфу да му се не види:( ooooh! Embarassed
Виж целия пост
# 3
Ако си изяла две лъжици сурово ленено семе, може да се опасяваш от серизони посещения на тоалетната днес-утре - то доста разхлабва Mr. Green
Може да се ползва, но умерено - не със супени лъжици във всеки случай. Като част от мюсли, като поръска върху салата или хлебчета е ок. Големи количества, приемани редовно, не се препоръчват заради фитоестрогените, които съдържа.
Виж целия пост
# 4
Не е опасно Peace Ям го смляно, а от 1 месец го пия и на капсули. Това е чудесна и много полезна хранителна добавка.
Виж целия пост
# 5
Според книгата "Whole Foods for Babies and Toddlers" на международната Ла Лече Лига лененото семе е изключително полезно, тъй като набавя така наречените "добри мазнини". "Жената има особено голяма нужда от прием на мазнини по време на бременност и кърмене." (стр. 52)  Други добри източници на мазнини са зехтин, соя, тиквени семки и авокадо. Могат да се използват при готвене или да се поръсват/добавят към салати. Лененото семе най-добре се усвоява смляно (стр. 154)   Предполагам, че в не много големи количества все пак  Grinning

Виж и тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28188.0
Виж целия пост
# 6
аз се чудя дали мога да пия едни  капсулки от ленено масло на Barlean`s ?
Виж целия пост
# 7
Dimosha,мерси много за инфото,че се бях ошашкала здраво..... Hug
Виж целия пост
# 8
А някой пасирал ли си е ленено семе в кухненския робот??? ... ъъъ, има едни малки приставки с много остър нож вътре. Имам предвид да си го прави на нещо като масло? Щото знам, че ако се яде като семки влиза и излиза както си е  Wink

Имам предвид само семето ли се изсипва, слага ли се вода?

то май бая трябва да се изсипе, за да го хване ножа и да го смели?

Да, ама не е хубаво пък много да се консумира точно заради фитоестрогените, които съдържа, както е писала Хедра (то и със соята и продуктите й така).

И аз ако си намеля много да си го направя на масло и си смукна една лъжичка, другото как да го съхранявам и въобще годно ли ще е?

И аз питам, щото знам, че е полезно заради Омегите мазнини, особено по време на бременност и кърмене - ама пък и трябва да е правилно дозирано и приготвено.

Е, имам ленено семе ... как да си направя масло от него, демек семето смляно като пастет, оле съвсем се обърках  Embarassed
Виж целия пост
# 9
Аз съм го пасирала в обикновена кафемелачка, без никакви прибавки, само сухичко - става си на прах, горе-долу с консистенцията на пшенични трици. Правех го всяка сутрин, за да е прясно - много бързо гранясва, така че това е най-добрия вариант. Слагала съм и в кашите на дребната като малка, преди ИваД да ме светне, че не трябва да се прекалява с него Embarassed
Виж целия пост
# 10
Други добри източници на мазнини са зехтин, соя, тиквени семки и авокадо...

... и рибено масло от треска. От него е необходимо съвсем малко, за да се набавят необходимите "добри мазнини". Примерно, една лъжица на ден или през ден. Докато трябва доста ленени и соеви семки да се изядат, за да има някакъв ефект по отношение на снабдяването с омега 3 мастни киселини. А за фитоестрогените в соевото и ленено семе вече стана дума.
Виж целия пост
# 11
Хедра, благодаря ти. Вярно, че ще стане като трици, аз що реших, че ще стане като масло  newsm78, може би защото си предтсавях сусамовия тахан. Всъщност малката приставка на кухненския робот е точно като кафемелачката, дадада.

А дали ще стане тези ленени трици да си ги накисвам с овесени ядки в сок от праскова?!?!? И така да ги хапвам?!?!?  newsm78

Вкъщи предимно зехтин използваме, тиквени семки печени ядем поне веднъж седмично  Mr. Green, че дребната много ги харесва. Сега ако започнем и ленени трици да хапваме ... скоро да не се оплезим като Айнщайновци  Mr. Green

Де да го търся туй рибено масло от треска ?  newsm78

Те нали продават едни Омега на капсули? Те не са ли точно от треска? Имаше и едни за деца, точно ИваД ги беше препоръчала? Май ще трябва пак да си пусна търсачката и да издиря.

Червена Кралице, честито бебоче! Да е жив, здрав и много да ви радва! Ако правилно се ориентирам от лентичката   Grinning
Виж целия пост
# 12
Не виждам защо да не можеш да ги накисваш заедно с овесените ядки - само не трябва да се загряват, защото мастните киселини лесно се разрушават. Ама ще придобие по-интересен вкус.
Масло от треска има по аптеките, един от типовете Олисалвин  - http://www.actavis.bg/Products/OlisalviniCodLiverOil.htmл Аз мисля да го взема за добавка на котката Mr. Green (не се бъзикам, нали и на нея й готвя като на децата специална домашна котешка храна и ми трябват разни видове добавки Laughing - покрай нея може и дечурлигата да намажат малко, ако склонят въобще да го пият Mr. Green).
Кралице, и аз сега виждам лентичката - да ви е живо и здраво и новото попълнение Hug
Виж целия пост
# 13
Сьомгата също е много богата на полезните мазнини. Но с рибата и рибеното масло знам, че трябва да се внимава заради живака, който може да се съдържа в рибата. Naughty Но как се избягва, не знам.  Sad В САЩ продават "дива риба" и "риба от ферма". Дивата уж няма толкова живак и е по-добре, но кой знае.  newsm78 А ако се купува масло на капсули, сигурно пак се взема под внимание каква е била рибата, нивото на живака и т.н. Трябва да си пише. Някой знае ли нещо по върпоса?
Виж целия пост
# 14
Хедра, мерси отново.

Димоша, и аз съм чела някъде за това, че треската и акулата (съм запомнила) имат по-високо съдържание на живак. И в това отношение сьомгата е по-добро решение - затова и вкъщи веднъж седмично се яде я котлет сьомга, я пъстърва.

За капсулите, особено детските (ама кои бяха, трябва да разровя), даваха гаранции, че не са с много живак.

Ама аз ако продължавам в същия дух, рискувам да загубя апетита си  Mr. Green - и без това вече деля всичко на алергени / неалергени, скоро май ще започна и калории да броя  Blush (че нещо кантарът ме мрази), чета като малоумна всички Е-та  ooooh! .... и т.н., даже майка ми вече ме гледа кат извънземно  Mr. Green. Лошо няма, аз се харесвам такава информирана, ама взех да се губя в себе си.

Последният абзац е в рамките на шегата  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия