с какво освен със зеленчукови и плодови пюрета и каша мога да храня бебе на 7 ме

  • 1 249
  • 18
с какво освен със зеленчукови и плодови пюрета и каша мога да храня бебе на 7 месеца? И по колко да давам в началото от новите храни? По един вид храна ли да въвеждам седмично или може и по  повече?
Виж целия пост
# 1
с какво освен със зеленчукови и плодови пюрета и каша мога да храня бебе на 7 месеца?
С кърма/адаптирано мляко  Wink
Захранването започва с една-две лъжички и постепенно се увеличава.
Виж целия пост
# 2
След въвеждане на нова храна,трябва да се изчака поне една-две седмици преди да се въведе нова храна.В началото се дават по няколко лъжички,като с всеки изминал ден увеличаваш докато стигнеш неодходимото количество,което трябва да изяжда.
Моето детенце започнах да го захранвам след четвъртия месец и на седем месеца ядеше плодови,зеленчукови местни пюрета,каша и попара.
Виж целия пост
# 3
Ние нашия го записахме от 5 дена на млечна кухня! Laughing
Виж целия пост
# 4
скоро можете да включите 1/4 желтък
Виж целия пост
# 5
С кърма/адаптирано мляко  Wink

 Peace Засега е предостатъно. Като стане на 8, може да започнеш с месните пюрета.

скоро можете да включите 1/4 желтък

 Naughty Жълтък след годинката.
Виж целия пост
# 6
Аз съм захранила с жълтък точно на 7мес.
Виж целия пост
# 7
скоро можете да включите 1/4 желтък

Бебето трябва да е навършило поне 8м., за да може да се опита даване на жълтък и да се продължи с него, ако няма проблем.
Виж целия пост
# 8
Аз мисля, че бебе на 7 м. може да хапва плодово, зеленчукото, местно и каша. И АМ разбира се.

Жълтък бих въвела най-рано след 10 - тия месец.
Виж целия пост
# 9
скоро можете да включите 1/4 желтък

Бебето трябва да е навършило поне 8м., за да може да се опита даване на жълтък и да се продължи с него, ако няма проблем.
ми то е на 7 и нещо.... след 2 седмици на става на 8...
Виж целия пост
# 10
 Ние сме на 6 месеца и започнахме да захранваме с месно-зеленчукови пюрета - засега пиле, после пуйка, заек и т.н. В началото на 7-мия месец мисля да предложа и попарка. Жълтък още не съм давала. Понякога сменям следобедната каша с кисел или плодово мляко (приготвям го като смеся АМ с плодово пюре - много го харесва) за да разнообразя менюто Simple Smile
Виж целия пост
# 11
С каша.
Виж целия пост
# 12
И ние каша плодови зеленчукови пюрета ,месни също.Сокчета и кисело мляко с бисквити. Закуска попарка.
Виж целия пост
# 13
Пресни плодове-ябълка,круша,банан.
Виж целия пост
# 14
Месо - заешко, агнешко, пуешко и пилешко, можеш да започнеш да въвеждаш само след като бебето вече приема зеленчуците. Щом е така, давай. Аз вече давам, а Емма е много под 8-месечна. До 8 или 9 месеца бих изчакала за червените меса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия