В каква мазнина пържете?

  • 10 024
  • 83
В олио, зехтин, палмолина.......Друга мазнина?

Реших да пробвам палмолина, но нещо ми мирише....така ли е по принцип или повредата е в моя ТВ? И , не ми се смейте Embarassed, но какви на вкус са бланшираните картофи за пържене?
Виж целия пост
# 1
Само в олио.Все ми се иска да ползвам и зехтин,но предпочитам за салати да го ползвам...
Палмолина не съм купувала никога.
Бланшираните картофи,поне тези които аз съм яла,са с коричка отвън,а отвътре са мекички.Вкусът им незнам как точно да го опиша. newsm78
Виж целия пост
# 2
Използвам само олио. Е, чат-пат и масълце или маргарин.

 И , не ми се смейте Embarassed, но какви на вкус са бланшираните картофи за пържене?
   Мамо Цоцоланке, не си ли яла пържени картофи в заведение, там обикновено пържат бланширани. Иначе вкусът им е такъв, както е описала красим. Продават се в различни разфасовки по магазините. По-лесно е, защото само вадиш от плика и пържиш. Но аз лично предпочитам обикновените.   bouquet
Виж целия пост
# 3
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати
Виж целия пост
# 4
В слънчогледово олио само. Зехтин използвам за салати или за ястия неподлежащи на топлинна  обработка.
Виж целия пост
# 5
Пържа само в олио,преди време бях купила за фритюрника специална мазнина твърда като мас ,е по гадно нещо не бях срещала особено като изстинат примерно картофките и по тях остане от мисля че беше палмова мазнина.Зехтина само за салатки и марината .
Виж целия пост
# 6
В зехтин.
Виж целия пост
# 7
Пържа само в олио, пробвала съм със зехтин - ама не ми харесва Crossing Arms
Виж целия пост
# 8
Палмолина-за фритюрник само,много по-безвредна е.Използва се за фритюрник при многократно пържене в една и съща мазнина,не прегаря,не почернява.
Виж целия пост
# 9
 Пържа в слънчогледово олио.Пробвала съм и с царевично и с рапично олио.И те стават , но съм свикнала със слънчогледовото и него си ползвам за пържене.Зехтин използвам за салати(скъпичък е за готвене).Палмово олио не използвам, мирише ми адски неприятно. Peace
Виж целия пост
# 10
Пържа в олио.Зехтина за салатки и някои други неща.
Виж целия пост
# 11
В редките случаи, в които пържа винаги ползвам зехтин.
Олио ползвам само ако не мога да го заменя със зехтин, например в сладкиши.
Виж целия пост
# 12
Палмовото масло ми смърди гадно. Пържа само в олио /картофи/ или в зехтин.
Виж целия пост
# 13
цареви4но или смесено със зехтин, за да не прегаря! зехтин за салати!
Виж целия пост
# 14
Олио предпочитам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия