Отново за млякото и запека

  • 2 013
  • 39
Здравейте мамчета бих искала отново да се допитам до вас, синът ми в момента е на Нутрилон Комфорт и на опаковката пише че се прави по следния начин 120мл. вода + 4 мерителни лъжички мляко но по този начин течността в готово състояние е 140 мл. това за 120мл АМ ли се води?  #Crazy
А освен това той първо беше на Фризолак започна да се запича смених го с Нутрилон-а но става по зле давам чай Блевит Л но без особен ефект пие Нутрилон-а вече месец и се чудя да го сменям ли или не и ако го сменям с какво АМ да го сменя, вече се видях в чудо  #Crazy  newsm78
Виж целия пост
# 1
Гледа се готовата смес-значи 140 мл.А срещу запек помага и масаж на коремчето по часовниковата стрелка.Когато Тери имаше такъв проблем минахме на Фризовом,а на по-късен етап започнах да го смесвам с Фризолака.
Виж целия пост
# 2
Гледа се готовата смес

 Peace

Какво имаш предвид под запек? Понякога не се касае за такъв... НК е добро мляко.
Виж целия пост
# 3
А освен това той първо беше на Фризолак започна да се запича смених го с Нутрилон-а но става по зле давам чай Блевит Л но без особен ефект пие Нутрилон-а вече месец и се чудя да го сменям ли или не и ако го сменям с какво АМ да го сменя, вече се видях в чудо  #Crazy  newsm78

Какво означава "става все по-зле"? Колко често пълни памперса?
Виж целия пост
# 4
Бебето има ли колики? Ако има ползвате ли капки срещу тях?
Ако отговорът е "да" и ако наистина става въпрос за запек, а не за хипохондрия, което често се случва, не млякото е проблемът.
Виж целия пост
# 5
Преди с Фризолака ходеше през ден а сега с Нутрилон-а станаха през 2 ,от около седмица давам и Блевит Л но не оказва влияние.
а за коликите почти няма колики давам му Инфакол само при нужда именно защото предизвиква запек.
Инче и аз знам че Нутрилон Комфорт е добро мляко именно затова толкова се учудвам че нещата се развиха така .
Виж целия пост
# 6
хм, пробваите леко да увеличите количеството мляко... иначе 2 дни не са проблем, просто всмуквате всичко.
Виж целия пост
# 7
Знам, че за истински запек говорим при тридневно неизхождане или ходене на твърди изпражнения, при които дори анусът може да се разрани. Подкрепям становището за увеличаване леко количеството на АМ.
Ако наистина е запек- обсъдете с педиатърката, дали да не преминете към Фризовом /освен антирефлуксно, това мляко е и срещу констипация/, но не те съветвам да го правиш на своя глава или по съвет на някоя майка, която "така прави".
Виж целия пост
# 8
Здравейте момичета много благодаря за отговорите за съжаление малкия не се изходи 3 дни и днес сутринта бяхме до една частна детска клиника защото наща педиатърка не обръща много внимание на малкия просто е доста претоварена. Хубаво че носих в себе си едни свещички за деца за разхлабване педиатърката сложи свещичката и даде резултат Simple Smile
Предписаха ни да пробваме да сменим млякото ако нещата не се подобрят като смесваме фризолак с Фризофом.
Предписа ни и да давам по една лъжичка на ден сок от ябълки като го увелича постепенно до 30 мл. на ден заради запека но засега смятам че е още малък за сокове и не мисля да му давам.
Надявам се като сменим млякото или поточно като се върнем на старото мляко Simple Smile нещата да се подобрят Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Пробвай с Аптамил. При нас то реши проблема след смяна на 2 други млека. Почна да ака всеки ден по веднъж.
Виж целия пост
# 10
zdraveite,kakvoto i mlqko da polzvate deteto kato si ima problema 6e e za dulgo na6eto gp purvo ni smeni mlqkoto s drugo -ne stana!!!I posle.... ni predpisa LACTULOZA-MIP,adski e priqtna s aromat na 4ere6ka davam mu po 5 ml prez den i problema ni se re6i.Az sled rajdaneto bqh su6o sus zapek i polzvah LACTULOZA -MIP .Sirop4eto e edinstvenoto v Balgariq koeto moje da se dava na novorodeni i na bremenni su6o.Probvajte 6e vi pomogne!!!! Laughing

здравеите,каквото и мляко да ползвате детето като си има проблема ще е за дълго нашето gp първо ни смени млякото с друго -не стана!!!И после.... ни предписа LACTULOZA-MIP,адски е приятна с аромат на черешка давам му по 5 мл през ден и проблема ни се реши.Аз след раждането бях също със запек и ползвах LACTULOZA-MIP .Сиропчето е единственото в Балгария което може да се дава на новородени и на бременни също.Пробвайте ще ви помогне!!!!  Laughing

Моля, пишете на кирилица.
Виж целия пост
# 11
Да ще попитам педиатърката за това сиропче да го пробваме дано действа мерси Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Акото твърдо ли е, когато се изходи на 2-рия ден?

Сок не давай - детето е малко, ябълката запича, освен това даването на сок ще бъде за сметка на млякото, което ще утежни запека, ако наистина е запек.
Виж целия пост
# 13
не нее твърдо,кашаво е,но до вчера не беше акал 3 дни и се наложи да му слжим свещичка.Сега сменяме млякото на фризолак смесено с фризофом ,и се надявам повече да няма такива три дневни паузи.
Виж целия пост
# 14
свещичката бизакодил ли беше /не се дава до 6г/? малко ви е рано за ябълка. можете да ползвате дуфалак или латулоза /едно и също са/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия