К-стъкло, как да го познаем?

  • 6 792
  • 18
В събота ни сложиха нова дограма с К стъкло.
Поне за такова сме го платили де.
Ама аз понеже във всичко се съмнявам и сега ме загриза дали наистина са сложили такова стъкло.
Има ли начин да се познае дали е К или обикновено?
Виж целия пост
# 1
Нашата къща цялата е с К стъкло и доколкото знам - видима разлика не можеш да откриеш. От фирмата ме предупредиха, че не пропуска излизането на топлина /респективно влизането на студ/ и също, че стайните растения виреят много трудно поради липсата на пропускаемост за УВ лъчите. Он цветарския форум пък ми казаха, че К стъклото не влияе. Мисълта ми беше,че може да пробваш с някое растение.
Виж целия пост
# 2
Нашата къща цялата е с К стъкло и доколкото знам - видима разлика не можеш да откриеш. От фирмата ме предупредиха, че не пропуска излизането на топлина /респективно влизането на студ/ и също, че стайните растения виреят много трудно поради липсата на пропускаемост за УВ лъчите. Он цветарския форум пък ми казаха, че К стъклото не влияе. Мисълта ми беше,че може да пробваш с някое растение.

Сега остава и китките да ми умрат  Sad
Виж целия пост
# 3
И аз много се чудих как да проверя дали сложеното стъкло е К или не.
Зарових се до кръста в нета и намерих отговор. Не го знаят и много от фирмите, които предлагат дограма.
Заставаш вечер пред стъклото (и през деня става, но трябва с нещо да затъмниш задната част). Запалваш пламък - запалка, клечка, свещ - и внимателно гледаш отраженията на плъмъка в 4-те повърхности на стъклата - по 2 за всяко стъкло. Те се виждат стъпаловидно в зависимост от ъгъла под който е пламъка. Едното от отраженията (по правило най-задното) е с различен цвят от другите три. Може да бъде червеникав, синкав или по-наситено оранжев от другите. Важното е разликата да е видима. Където го прочетох имаше и снимки, но не мога в момента да го намеря.
К стъклото представлявало обикновено стъкло на което е нанесен много тънък слой от някакъв метал. Разликата в оцветяването на отражението се получавала от различното пречупване на светлината.
Дано да съм била полезна...
Виж целия пост
# 4
Ето тук има писано по въпроса.
Виж целия пост
# 5
Lider, Svetla1, много благодаря   bouquet
Невероятно полезна информация.
Още довечера ще пробвам номера със запалката.
Виж целия пост
# 6
Понеже теглихме кредит "Енергия" от фирмата за надзор дойде един чичко и с едно малко уредче провери всички прозорци.
Но със сигурност знам, че номерът с огъня работи.  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз знам, че Ка-стъклото седи по-мазно от обикновенното,тоест ако залепиш пръст и почнеш да го движиш по ка-стъклото не би трябвало да ти скърца, както по обикновенното newsm78 ама не съм пробвала, само така съм чувала. Довечера ще тествам Джамовете у нас със запалката  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
от позната,която работи във фирма за дограма,знам че имало някакъв малък уред,с който се познавало дали е К стъкло.Иначе тези стъкла освен че не пропускат топлината отвътре навън,за съжаление не пропускат и топлите лъчи отвън навътре,т.е. не напича слънцето.И наистина е така,у нас като пекне слънцето,не се напича стаята,остава хладно,което през есента и зимата си е лек недостатък.
Виж целия пост
# 9
...Иначе тези стъкла освен че не пропускат топлината отвътре навън,за съжаление не пропускат и топлите лъчи отвън навътре,т.е. не напича слънцето.И наистина е така,у нас като пекне слънцето,не се напича стаята,остава хладно,което през есента и зимата си е лек недостатък.

Това пък въобще не отговаря на истината. К-стъклото пропуска топлината отвън навътре и я задържа в помещението. Именно поради тази причина лятото става много горещо, ако няма щори или слънцезащитни устройства, а зимата е много приятно и топличко. Също така, не се препоръчват за зимни градини, именно поради парниковия ефект, който създават!

А за да не напича слънцето, се поставят стъкла от т.нар. "stop sol" вид - при тях наистина е по-хладно лятно време.
Виж целия пост
# 10
Пробвах номера със запалката и всичко е ОК, не са ни метнали, има синкаво пламъче  Crazy

Разбира се изпробвах го и на дограмата с обикновен стъклопакет и там пламъчетата бяха само жълти Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Мои познати си сложиха К-стъкла и забелязах, че има леко синкав оттенък. Моите са обикновен стъклопакет и виждам през стъклото 1:1, а през техния прозорец има разлика.
Виж целия пост
# 12
Довечера ще пробвам и аз номера със запалката. Дали са ме метнали  Thinking. Нямам търпение да се прибера и да пробвам.
Виж целия пост
# 13
Трябва и аз да пробвам това с пламъка Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Гледах, гледах ама пламъчето на запалката все си беше жълто като другите. Или са ме метнали или аз съм кьорава  Laughing.
Някой може ли да ме насочи към човек с въпросното уредче дето проверява стъклата за да съм сигурна като тръгна на бой  #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия