Първата думичка е "баба"?

  • 3 502
  • 102
Е, как сте реагирали или ще реагирате, ако първата думичка на детето ви е "баба"? Само аз ли си мечтая да е "мама"?  Confused И въобще изпитвате ли някаква ревност от това?
Виж целия пост
# 1
Ами ако детето ти е гледано от баба му предимно не виждам нищо изненадващо. На моето първата беше "тата" и честно казано ревност не съм изпитвала:)
Виж целия пост
# 2
Бабата (свекървата) живее до нас и почти всеки ден Радост прекарва около час-два при нея, но иначе ние с таткото си я гледаме. Naughty Знам, че на някои ще им изглежда странно това мое чувство, но се надявам да не съм единствена...
Виж целия пост
# 3
А какво значение има!?
По-важно е кои ще са следващите думи  Peace
Виж целия пост
# 4
Малкия също каза първо" баба" при положение,че само аз съм си го гледала.Даже дълго време на мен ми викаше баба Laughing .Не изпитвам ревност защото просто това му е било по-лесно на детето.А баткото пък първо каза "ам-ам",после баба,тате и накрая мама.Това няма значение,защото никой неможе да замести мамата  Hug
Виж целия пост
# 5
Ами как, нормално бих приела.По-скоро бих се зарадвала, че е казало думичка.При нас първата беше тата, после баба,дада и чак след това мама Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Това е съвсем нормално. Най-лесно произнасяното от бебетата е сричката "ба", а мама, всъщност е едно от най-сложните за изговаряне от бебетата.
Освен това хич не съм страдала. Дъщеря ми каза първо баба, после тати, после мама. И какво? Винаги съм била на първо място и знам, че е така, никога не съм се борила по някакъв специален начин за това.
Виж целия пост
# 7
И при Констанца първата дума беше "тата" и к'во от това. "Мама" каза доста след това, а то"мама" май идва от ам-ам-амамамама. Mr. Green
Виж целия пост
# 8
И моето дете каза първо "баба", но това нямаше никакво значение за мен. А да не говорим, че той изобщо не свързваше произнесената сричка с баба си  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
 Laughing за ам-амамамама съм съгласна, като че ли и Ради се опитва да го казва, нали е яшничка Simple Smile, но явно аз съм една ревнива майка  ooooh!... Странно не си се представях такава преди да родя  Rolling Eyes. Колко само се променя една жена, когато вече е майка...
Виж целия пост
# 10
Ами как, нормално бих приела.По-скоро бих се зарадвала, че е казало думичка.При нас първата беше тата, после баба,дада и чак след това мама Simple Smile
И при нас така  Peace
Има ли толкова голямо значение?
Виж целия пост
# 11
И на Емко първата думичка беше "баба". И то по-скоро от ба-ба-ба-ба, та каза баба.
Ами зарадвах се и веднага се обадих и на двете баби да се радват и те. Grinning
Изобщо и не съм си помислила за ревност. Но виж ревнувах (и ревах като магаре една вечер) когато сестра ми миналото лято преди да го пуснем на ясла го гледаше и той беше започнал да предпочита нея пред мен.  Cry Добре, че беше за кратко, че много тежко го изживявах аз.
Виж целия пост
# 12
И Вики първо каза ба-ба, но сега повтаря само ма-ма и нищо друго. Simple SmileТака или иначе децата не влагат смисъл в тези първи думички. Peace
В интерес на истината и аз съм имала и все още имам понякога такива помисли, че ще предпочита баба си (защото аз работя, а се гледат с баба си през деня), но детето си търси мен и след работа си наваксваме двете.
Виж целия пост
# 13
И моето дете каза първо "баба", ама то е неосъзнато още. Не е виждал бабите си от 3 месечен. Баба каза на седем месеца.
Виж целия пост
# 14
Това е съвсем нормално. Най-лесно произнасяното от бебетата е сричката "ба",
Така е.
 И на моето момченце това беше първата сричка и най - любимата ! Затова и следващите думи ( освен "мама" и "тате" ) бяха вариации на  "ба" - банан, балон, бау-бау, бай - бай и т.н.  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия