е, боли си ме!

  • 62 216
  • 91
Боли ме корема. В дясно, някъде между яйчниците и апендисита. Боли ме, чак кракът ми изтръпва. Болката е една пареща, едва я понасям. Ходя често до тоалетна, но не ме боли при уриниране. Имам и бяло течение.
Боли ме вече 2-3 месеца.
Всичко започна, когато бях на гости лятото при родителите си във Видин. Изведнъж вдигнах температура, повръщах и имах разстройство - така 4 дни. След това започна да ме боли на това място.
Отидох на лекар, естествено. Майка ми ме заведе при  личния си лекар (аз живея в Плевен, но тогава бях във Видин). Тя каза, че съм простинала ( с мъжът ми ходихме 2 дни на плаж на Дунава) и ми изписа някакъв антибиотик - изпих го, но нищо, не ми мина. една вечер толкова ме заболя, че чак се разревах - отидох в  бърза помощ във Видин, тъй като си мислех, че е апендисит. Направиха ми изследване на кръвта - левкоцитите бяха в норма, урината също. Решиха, че е бъбречена криза, тък като ми изтръпваше крака. Биха ми инжекция някаква. И ми изписаха лекарства за бъбреци (не си спомням какво, но от него ми се гадеше много, едвам се грижех да детето си.)
Болката продължи...не издържах и отидох при най-добрия гастро - ентеролог във Видин. Гледа ме на ехограф, отрече и апендисит, и бъбречна криза, и изстиване на червата, каза, че било гастрит и колит едновременно. Изписа ми лекарства и ми постави 10 дневна диета. Спазвах я и пиех лекарствата, то като ме боли и не разбирам защо - слушам лекарите. Оф, то край няма. Продължи болката. Аз си вдигнах чукалата и се прибрах в Плевен. ВЕднага отидох при личната си лекарка. Казвайки й симптомите тя вместо да ме изпрати на хирург, ми пусна кръвно изследване - левкоцитите пак бяха в норма, урината беше добра. Каза, че най-вероятно е някакъв чревен вирус - изписа ми Дуспаталин. Пих го. Не спря да ме боли. Помолих личната да ме изпрати на гинеколог. Прегледа ме, дори и на видеозон. Според него проблемът бил гинекологичен - изписа ми антибиотици - Флажил и Дурацеф.
Вече толкова с еобърках с мненията на всички дотук посетени специалисти и миписна да пия всичко, което ми предписват. Че сега се чудя да купувам ли тия антибиотици и изобщо това ли е....а то си продължава да ме боли.

Възможно ли е да е апендисит, но без да рефлектира в кръвните проби?
Да отида ли и на хирург?. Личната не пожела да ми даде направление, но в крайна сметка ще си платя на частно.
Виж целия пост
# 1
Пробвай и антибиотиците от гинеколога. Ако не помогнат - иди на хирург и потърси 2-ро мнение от специалист...но незнам какъв! Някакви вътрешни болести.....мисля обче, че деиствително проблема е гинекологичен. Не ме е боляло така до сега, но бялото течение толкова време и болката точно там където описваш мисля, че е за гинеколог.
Виж целия пост
# 2
да те видят на ехограф.Дъщеря ми я боля корем 1седмица преди да се разбере,че е апандисит и го видяха точно с екограф
Виж целия пост
# 3
да те видят на ехограф.Дъщеря ми я боля корем 1седмица преди да се разбере,че е апандисит и го видяха точно с екограф
ами гледаха ме два пъти на ехограф - веднъж гастро-ентеролог, втория път -  гинеколог. Кръвните изследвания и двата пъти бяха добри - левкоцитите в норма, урината също беше добре и двата пъти.
Виж целия пост
# 4
ами незнам тогава.пожелавам ти скоро да * открият Америка*и бързо да се оправяш,че най-зле е да не знаеш какво ти е
Виж целия пост
# 5
Бих те посъветвала да си пуснеш влагалищен секрет.Може да имаш възпаление.Нищо,че на ехографията всичко е наред.
Също и стерилна урина.Не разбрах дали обикновена или стерилна си пуснала.Ако е обикновена,това не гарантира,че нямаш проблеми с бъбреците.Пак нищо че ехото е добро.

И като последен вариант.Мини и през хирургия.Човекът ще те пипне и ще ти каже какво те боли точно.

Успех. Peace
Виж целия пост
# 6
И да ти кажа,че кръвните изследвания не са показател.
Първия път бях с пиелонефрит,обикновена урина и кръв-перфектни.Стерилна-зле.

Втория път-всичко пак на 6,но влагалищен секрет бъкан с бактерии.Сума ти възпаления гинекологични.
А моя гинеколог в продължение на година ми се кълнеше ,че няма смисъл и че всичко ми е наред.Аз дори нямах течение ...нито болка...а ехото беше добро...

Simple Smile))
Виж целия пост
# 7
На мен ми прилича точно на възпален яйчник или тръба,така че  поискай непременно влаг. секрет(ако може преди да почнеш АБ)от гинеколога.
Виж целия пост
# 8
На мен ми прилича точно на възпален яйчник или тръба,така че  поискай непременно влаг. секрет(ако може преди да почнеш АБ)от гинеколога.
Peace
И аз мисля,че е нещо гинекологично.Отиди при друг АГ.Успех.
Виж целия пост
# 9
Подкрепям мненията на другите момичета за гинекологичен произход на болката,но в никакъв случай не забравяй коремния хирург.И друго-оперираха ме по спешност от апендисит преди 2г.Нямах температура и всички изследвания бяха в норма Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Аз бях така, години наред, с изтръпване на крака, само дето левкоцитите винаги бяха повишени. Но въпреки съмненията за възпален апендикс, не ме оперираха. НАкрая се нервирах и си уговорих ден с един хирург в МА, да ме приемат. Така без налична\за момента\ симптоматика ме оперираха ПО ЖЕЛАНИЕ . Оказа се че апендикса ми е бил доста страстнал с червата  и добре че съм нахалствала за оперативната намеса..Чак ми се чудеха докторите..
Препоръчвам ти да постъпиш по същият начин като ПРЕДИ това пусни влагалищен секрет за микробиология, дай две стерилни урини за микробиология и КОГАТО СИ В КРИЗА направи ПКК.

Не разбрах при преглед от ХИРУРГ имаш ли характерните симптоми \Блумберг\ за апендисит newsm78
Виж целия пост
# 11
Не пишеш болката през кое време от месеца е -около овулация например ако е по силна и преди менструация може да е обусловена от нивото на естроген и прогестерон в организма от ендометриоза от постоперативни сраствания идр.Възможно е също така и хроничен апендицит който не променя кр.картина но си е налице и трудно се доказва.Общо взето щом не е стомашно чревен и бъбречен проблема остава гинекологичен или хроничен апендицит.Пиши в крайна сметка какво уточниха лекарите.
Виж целия пост
# 12
Чета, че си ходила по много лекари и ти съчуствам. Но въпроса ми е ходи ли втори път при някой от тях.  Вярно е, zвучи малко като немърливост от тяхна страна, но понякога и на лекарите са им необходими няколко опита zа да раzберат какво ти е. Щом си минала един курс на лечение и не ти е помогнало, отиди пак при тоzи лекар и му кажи, че болката не е преминала.

Дано се оправиш по бърzо...
Виж целия пост
# 13
ами да - стерилна урина давах последния път - беше добър резултатът.
Болката наистина се увеличава малко преди и малко след цикъл, през останалото време я има, но поносима.
Ще взема да ида в частна клиника да ме види друг гинеколог, може би ще искам влагалищен ехограф, знам ли.
Този гинеколог, който ме гледа преди 10-тина дни каза, че проблемът е някъде в тръбата, но аз ще съм по-спокойна, ако ме види и друг гинеколог, тъй като не отидох при моя, а при такъв, препоръчан ми като добър от позната. Аз затова малко се колебая да си взема тези АБ, още повече, че през последните месеци изпих де що ми предписваха разни "специалисти" (а по принцип не обичам лекарствата, но с тази болка......).
Виж целия пост
# 14
аз имах такава болка в ляво...с изтръпване на целия крак...отидох на гинеколог, оказа се киста на яйчника и вследствие на нея възпален яйчник...пих антибиотик, но бях развила и цистит...както го описваш, често уриниране без парене, но си ми казаха, че е уголемен пикочния мехур и е цистит...след курса на лечение и противозачатъчните, които пих с цел да почиват яйчниците кистата изчезна, но в следствие на възпалението се е получило срастване...и сега често ме боли преди и след цикъл...понякога и около овулация, после спира и забравям...уж всичко ми било ок, обаче тая болка си се появява, заради страстването.
там минават нерви, които явно се притискат и затова ти изтръпва крака.
и на мен кръвната ми картина беше повече от перфектна, както и обикновената урина. на стерилната се отчетоха обаче ентерококи...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия