За УНСС и Нов Български. Как стоят нещата?

  • 5 731
  • 13
Здравейте! Интересува ме в УНСС дали има задочно обучение за магистърска степен. Завършила съм Журналистика в СУ и искам да запиша магистратура в УНСС счетоводство и контрол. Четох, че има кандидат-студентски тест, който включва общообразователни въпроси по икономика и право. Имате ли представа какво представляват въпросите?
И друго, за Нов Български?! Там има ли задочно обучение магистърска степен и колко ли е семестриалната такса. А има ли и тест?
Виж целия пост
# 1
Виж на сайта им, задочно имат, но е различно за различните програми. Не съм много сигурна, но мисля, че вече има изискване да магистратурата да е сходна с бакалавърската степен, един вид на може да си завършила философия и след това да запишеш магистратура МИО. Успехът ти трябва да е над 4.
Виж целия пост
# 2
На сайта им не пише нищо за задочно обучение. Пише за дистанционно. Което според мен не е едно и също. newsm78 Пък как да уча и да работя с дете?
Виж целия пост
# 3
Здравейте! Интересува ме в УНСС дали има задочно обучение за магистърска степен. Завършила съм Журналистика в СУ и искам да запиша магистратура в УНСС счетоводство и контрол. Четох, че има кандидат-студентски тест, който включва общообразователни въпроси по икономика и право. Имате ли представа какво представляват въпросите?
И друго, за Нов Български?! Там има ли задочно обучение магистърска степен и колко ли е семестриалната такса. А има ли и тест?

В НБУ има колкото и каквито искаш магистратури  www.nbu.bg   Имаше мотив. есе и интервю, таксите са около 1000 лв/сем
Виж целия пост
# 4
Има дистанционно обучение и задачно и редовно в УНСС на магистри, държиш входящ тест /общ/, и балообразуващи за магистратурата са средния успех от държавен изпит + изпита за магистър
Виж целия пост
# 5
В УНСС вече наистина няма задочно. Мисля, че дистандионното е като задочното, само че не ходиш на никакви лекции, а направо се явяваш на изпити. Предимството е, че в таксата се включват всички учебници за изпитите. Тестът по икономика е много лесен. Няма да имаш никакъв проблем. За правото нямам представа.
За НБУ вече само хубави неща мога да кажа. Който и да решиш да запишеш, пожелавам ти успех  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
  Магистратура В УНСС задочно няма, теста съдържа въпроси от микро и макро икономика, счетоводство, финанси, право и статистика. Повечето бяха от икономиките и статистика. Аз завърших магистратурата април, специалност счетоводство.  Щом си завършила журналистика и искаш счетоводство или контрол, ще трябва да запишеш 3 или 4 семестъра, а от тази година таксите им са доста солени- 900лв. За дистанционното обучение- поне преди, изпита беше есе, но не помня какво ме разколеба и се отказах от тази форма.
Виж целия пост
# 7
В УНСС от 2 години  няма задочен прием въобще.
Виж целия пост
# 8
Значи  Mr. Green  да се включа и аз като новоприет магистър в УНСС.
Наистина от няколко години няма задочно. Но на практика дистанционното е почти същото - при записването ти дават едно кашонче с материали и учебници, комуникираш с преподавателите предимно по мейли, през месец ходиш на консултации... и горе-долу е това.
На сайта на университета има повече подробности, има и примерни тестове (решения - във форума на УНСС), от тази година и дистанционното се кандидатства със същия тест. Има и зимен прием януари месец.
Но на практика цените вече са почти като в НБУ.  Confused  Та остава да решиш кое ти е по-удобно.  Peace
Виж целия пост
# 9
Някой може ли да ми каже има ли ограничени бройки за отделните специалности и съотв. мин балове за магисратурите в УНСС? Такава информация не откривам на сайта на УНСС  newsm78. Или ако изкараш изпита влизаш първо желание Mr. Green. Питам, защото смятам да пиша една единствена специалност, иначе просто няма да запиша  Confused. Не ми се плащат ей така четирицифрени суми  ooooh!
Виж целия пост
# 10
 За УНСС шансовете ти са малки заради входящия тест. Следват практиката на всички държавни вузове - тестът е направен така, че покрива материал (и учебници), който се изучава в съответната бакалавърска програма. А както ти си със съвсем друго образование, ще си е проблемно. Между длугото и в СУ е така. И накрая цените им като в НБУ. Имам колеги в УНСС и в НБУ и са по-доволни от НБУ.
Виж целия пост
# 11
Икономическо ми е образованието, но не съм завършила в УНСС. Учила съм ги предметите за теста, ама беше преди години, та се чудя дали да чета или да ходя на късмет и с мисълта, че заради високите такси приемат стига да издържиш теста и да плащаш  Thinking
Виж целия пост
# 12
vicks, аз кандидатствах тази есен в УНСС - нямаше обявени бройки, всички мои познати са приети по първо желание... Та така,  Laughing  мисля, че ти е правилно предположението за приема. Още повече, че и хора с много ниски балове влезнаха каквото искат.
Май наистина "цедката" е единствено в теста - не е много лесен (със сигурност беше по-труден от примерните). Наблюденията показаха, че колкото повече четеш, толкова ти е по-ниска оценката  Mr. Green ... ама все пак погледни поне веднъж материала.
Щом ти се учи - опитай поне! И успех!  Peace
Виж целия пост
# 13
Джинджи мерси  Hug. Абе бях седнала аз да уча Crazy, ама като ми казаха, че май няма бройки   Thinking и така ме домързя  Embarassed, че сега не мога да се амбицирам да чета.  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия