Помощ за брекети

  • 9 850
  • 36
Сина ми е на 8г. и ми препоръчаха някакви шини,които не се свалят изобщо.Брекетите  ги изкл.,защото се поставяли след 12 г. Това,което ме притеснява е че децата може да му се подиграват,а също и хигиената на устата и си мисля,дали да не изчакам докато навърши 12.Моля,ако има зъболекари или мами с опит да дадат акъл. newsm78
Виж целия пост
# 1
Кажи първо за кой град и кой ортодонт става дума.
Имам 6 годишен опит и ходене по мъките, докато попадна на правилния ортодонт и взема правилното решение.
За пръв път чувам за шини, които не се свалят и за брекети, които не се слагат на 8 годишни.
Виж целия пост
# 2
От  София и става въпрос за клиника " Медстом",а доктора е Канупакис.Мисля ,че е хирург-ортодонт.
Виж целия пост
# 3
Изпреварила си ме, пратих ти ЛС. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Сещам се какво ти е пратила Куул на лични.
Аз й се доверих и съм много доволна.
Виж целия пост
# 5
Защо на лични?! Нали идеята е да се информираме и помагаме. Моля ви, разкажете това което знаете за брекетите и шините, в коя възраст се поставят?! 
Виж целия пост
# 6
Защо на лични?! Нали идеята е да се информираме и помагаме. Моля ви, разкажете това което знаете за брекетите и шините, в коя възраст се поставят?! 
Peace
Виж целия пост
# 7
Аз сега се сблъсквам с проблема и не знам много.Има един татко зъболекар и се надявам и той да се вкл.,но сигурно не е видял темата.
Виж целия пост
# 8
Когато на хлапето постоянните зъби отпред израстнат перпендикулярно на челюстта, значи е време за ортодонт.
А на лични, защото ако всички отидете при нашите лекари, ще ни затрудните...
Виж целия пост
# 9
Когато на хлапето постоянните зъби отпред израстнат перпендикулярно на челюстта, значи е време за ортодонт.
А на лични, защото ако всички отидете при нашите лекари, ще ни затрудните...
егоистки Crossing Arms!!!
а когато са под лек ъгъл? забелязах , че винаги израстват леко криви навътре, но постепенно се поизправят . При вас как е?
Виж целия пост
# 10
Вече не си спомням ясно колко под ъгъл бяха. Но беше достатъчно, за да я заведа на ортодонт на девет години.
Дъщеря ми спря да носи шини за около година - нищо не и се намести от само себе си. А зъбите, които бяха под ъгъл, най-напред се оправиха от всички, с шини, разбира се.
Виж целия пост
# 11
а да чакам ли да израстнат съвсем , или? защото до сега си е сменила само долните два...горните два се клатят , но все още много леко- да питам и за тях - да я водя ли да ги вадят или сами да си паднат?
Виж целия пост
# 12
Аз мисля,че можеш да изчакаш. Видях на линийката, че е на по-малко от осем години. Така че - чакай и се ориентирай междувременно към добър ортодонт.
Виж целия пост
# 13
Здравейте,

Не съм специалист-ортодонт, но ще ви посъветвам следното:

1. Обърнете се към Личния си зъболекар (ако му имате доверие) да ви препоръча добър специалист.
2. Ако препоръчания не ви хареса по една или друга причина, помолете за друг.
3. Когато се спрете на подходящия, спазвайте стриктно съветите му.
4. Не се притеснявайте да направите консултация и с други колеги. Подходите за един клиничен случай могат да бъдат различни. И като тежест за пациента, и като цена, и като дългосрочна прогноза. Всеки препоръчва това, което познава най-добре. То обаче не винаги е най-оптималния вариант.
5. През това време можете да подготвяте психически детето си, че ще има нужда от лечение. А успеха от лечението до голяма степен зависи от мотивацията на детето/родителите. На доведенета ми дъщеря се наложи лечение с брекети, което продължи 3 години. Всичко си струваше, повярвайте!  Peace

Не чакайте детето да стане на 12! Колкото по-рано се диагностицира и планира една деформация, толкова по-лесно (с по-малко средства) се коригира.

Желая успех!  Grinning 






Виж целия пост
# 14
Здравейте,

Не съм специалист-ортодонт, но ще ви посъветвам следното:

1. Обърнете се към Личния си зъболекар (ако му имате доверие) да ви препоръча добър специалист.
2. Ако препоръчания не ви хареса по една или друга причина, помолете за друг.
3. Когато се спрете на подходящия, спазвайте стриктно съветите му.
4. Не се притеснявайте да направите консултация и с други колеги. Подходите за един клиничен случай могат да бъдат различни. И като тежест за пациента, и като цена, и като дългосрочна прогноза. Всеки препоръчва това, което познава най-добре. То обаче не винаги е най-оптималния вариант.
5. През това време можете да подготвяте психически детето си, че ще има нужда от лечение. А успеха от лечението до голяма степен зависи от мотивацията на детето/родителите. На доведенета ми дъщеря се наложи лечение с брекети, което продължи 3 години. Всичко си струваше, повярвайте!  Peace

Не чакайте детето да стане на 12! Колкото по-рано се диагностицира и планира една деформация, толкова по-лесно (с по-малко средства) се коригира.

Желая успех!  Grinning 







ти ли си зъболекаря в БГ Мамма  Simple Smile?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия