"Цветна снимка"

  • 21 667
  • 87
Здравейте момичета,днес ми правиха цветна снимка под ултразвук(не знам дали това е правилното описание.Резултатът е непроходима дясна тръба и полип в матката(къде,колко голям-доктора не изпадна в подробности ,а и аз не посмях да питам)Това ,което ме учуди е ,че ми предстоят две операции-една за премахване на полипа-и лапароскопия-за евентуално отпушване на тръбата,с цел избягване на ин-витро.Въпросът,който ме вълнува е не е ли възможно с една операция-лапароскопията- да се премахне полипът и да се отпуши тръбата ?Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели.
Виж целия пост
# 1
elena763  здрасти Simple Smile

А другата тръба как е? Аз мисля, че е рано да се говори за ин-витро, ако другата тръба е ОК.

Не знам дали с една операция може да се оправят двата проблема, но от сърце ти пожелавам успех и късмет!
 
 
Виж целия пост
# 2
При цветната снимка се вкарва контрастно вещество и се прави ренгенова снимка.
При хидротубация се вкарва физеологичен разтвор и се проследява преминаването му под ултразвук.

При хидротубация или цветна снимка понякога се получава спазъм на тръбите и може да бъде отчетено запушване, което реално да не съществува,  а за проверка се прави лапароскопия.
Щом като имаш една проходима тръба аз мисля да се въздържиш от лапароскопията.
Махни пъво полипа, после опитай пак няколко месеца, ако не успееш да забременееш, тогава ше мислиш.
Наличието на полип е сериозна причина за незабременяване.
Надявам се, че имате спермограма в клиника по стерилитет.
Виж целия пост
# 3
Полипът се премахва,доколкото знам,посредством хистероскопия.Успех!
Виж целия пост
# 4
Както е казала и Цецинка, полипа се маха с хистероскопия. Моят съвет също е да махнеш полипа, защото той определено пречи и да пробваш няколко месеца. Ако не стане, тогава ще направиш и лапарото.
Успех и късмет  bouquet
Виж целия пост
# 5
Подкрупям напълно Цветунчо! Успех каквото и да решиши!  bouquet
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви от сърце ,момичета,за успокоителните думи.Наистина няма да бързам с лапарото-ще направя за сега хистероскопия.Имаме спермограма от клиника по стерилитет.Тя е добре с изключение на обема(1 мл)Но лекарят ще се занимава с мен засега
Виж целия пост
# 7
здравейте момичета,
и на мен ми предстои цветна снимка но сега лекувахме някякъв си ешерихия коли в микробиологиата та сега пак ще отида да видим как е положението.
А може ли да ми кажете кой ден от мензиса се прави цветната снимка
Виж целия пост
# 8
на втория "Чист"  newsm78(нали така беше?)
Виж целия пост
# 9
Втори трети, важното е да е преди овулация Laughing
Виж целия пост
# 10
Втори трети, важното е да е преди овулация Laughing
newsm78 а мен, защо ме караха да е на втори чист? Като мога да я правя и на втори преди мръсен Joy
Виж целия пост
# 11
Втори трети, важното е да е преди овулация Laughing
newsm78 а мен, защо ме караха да е на втори чист? Като мога да я правя и на втори преди мръсен Joy

За по-сигурно ако си с ранна овулация Wink
Виж целия пост
# 12
а същия месец след цветната снимка може ли да продължа с бебеправенето
Виж целия пост
# 13
Може. Laughing
Виж целия пост
# 14
Здравейте
може ли някой да ми каже кога точно се прави
цветна снимка? В смисъл кой ден от цикъла?

Благодаря предварително
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия