защо?

  • 910
  • 2
докторе здравейте!!!силно се надявам да ми отговорите на въпроса защото се тревожа много,притеснявам се и ме е страх.забелязах че дясното полукълбо на главичката на синът ми е по изпъкнало и стои някак релефно преди не беше така и си мисля да не би да е  нещо сериозно?той е с леко разширени мозъчни стомахчета дали има връзка с тях  това оголемяване?виждам че и от другата лява страна е така изпъкнало но  от дясната е малко повече!какво мислите вие?  БЛАГОДАРЯ
Виж целия пост
# 1
имам още един въпрос докторе-забелязах че от време на време, докато спи малкия се буди от сън и започва да плаче и трепери с ръчички.случвало се е много рядко но все пак това ме притеснява   Sad  нали това не са симптоми за епилепсия ?
Виж целия пост
# 2
Здравейте! Тази несиметричнос няма нищо общо с лекото разширяване на моз. стомахчета. Бебето най-вероятно е родено преждевременно, черепните кости са по-меки и ако лежи предимна на една и съща страна се стига до тази асиметрия. Сменяйте позицията на главичката.
Добре е да се мери обиколката на главата 1 път месечно и да се наблюдава темпа на нарастване, което би трябвало да се прави на всяка консултаци при всички кърмачета.
Ако имате притеснения можете да се консултирате с детскиневрохируг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия