За бедно семейство от Триводици Пловдивско ?

  • 2 951
  • 13
Днес попаднах на това  Cry  Cry  Cry (от май месец е):
Някой знае ли нещо за това семейство и имате ли техни координати?
Да се опитаме да им помогнем.


http://dnes.dir.bg/2007/05/21/news1699911.html#sepultura

15-годишен се самоуби от бедност
21 май 2007 / News.dir.bg
15-годишното момче, което на 15 май се хвърли под влака Септември-Пловдив, се е самоубило от бедност.
Съседи от родното му село Триводици в Пловдивско разказват, че Александър често е нямал обувки, с които да отиде на училище. Детето се опитвало да припечелва пари с работа на полето, но това било крайно недостатъчно. Той живеел с майка си и тримата си братя във фургон, след като наводненията са разрушили къщата им. Бащата е в болница с тежка нервна болест. “Моята съдба е да съм беден - споделил той със съученик два дни преди да легне на релсите. Нямаме пари и не виждам как това може да се промени. Ходя на полето да работя, но едва събирам за някоя дрешка за мен и братята ми. А ми се ще да сме като другите - да не ходим боси, да имаме за книги, ако не за компютър”, споделяло момчето, преди да сложи край на живота си, съобщава вестник "Труд".

Виж целия пост
# 1
 Cry Cry Cry Нищо не знам.Ако някой има инфо моля нека пише.
Виж целия пост
# 2
И аз нищо не знам, но много ми се иска да помогнем. Имаме малко събрани дрехи, можем да купим и хранителни продукти.
Жалко за момчето. Cry
Виж целия пост
# 3
в страхотна държава живеем, мамка му. едно 15 годишно дете да ходи да работи за пари за храна и дрехи.нямам думи. и да се самоубие от бедност. аман............не мога повече.
сега детето се самоуби, ще се намерят хора да помогнат на семейството. явно трябва някой да умре, за да намери помощ. божичко в каква душевна мизерия живеем. потресаващо е.
Виж целия пост
# 4
matakosmata ,
Наистина е ужасно, даже нямам думи.... Sad
Още по-ужасно е, че случилото се е необратимо.  Sad
Искам да помогнем поне на останалите три братчета - предполагам те са по-малки.
Тяхното положение след всичко, което им се е случило е още по-тежко.
Утре ще звънна в пощата на селото, да дано да намеря връзка със това семейство.

Това село Триводици е много близо до Стамболийски и малко по-далеч от Пазарджик, също и до Пловдив е близо.
Дано се намери някоя мама от района за връзка с тях.
  Praynig
Виж целия пост
# 5
Здравейте,
Много е тъжно....
Някой успя ли да се свърже със семейството?
Дайте координати.
Благодаря.
Марина 
Виж целия пост
# 6
Момичета,
в неделя посетих това семейство. Тръгнах си ядосана ... , но ще ви разкажа, за какво става дума.

Семейството на Валя Спасова живее в ромската махала на с. Триводици в метален фургон, който има две стаи.
Посреща ме най-малкото от братчетата на покойния Александър, което си играеше навън съвсем босо ...   а температурата беше 12 градуса.
Излезна и майката и едно момиче, което не беше по-голямо от 13- 14 години. На въпроса ми, защо е босо, детето ме гледа учудено и каза, че така му е добре ... Майката бързаше да каже, че няма с какво да го обуе. А момичето, което се оказа, че е снаха на Валя, се изтърва да каже, че това е нормално, защото той постоянно ги събувал.
Казах на Валя за какво съм там. Исках да ми разкаже за децата, за това как живеят, как се издържат ... 
Отвори ми едната стая в която имаше само две легла. Нищо повече. На едното лежеше много слаб мъж, който се беше завил до очите, на земята имаше пепелник с няколко фаса. Обясни, че това е мъжът и и че бил много болен ... не каза от какво. Той не работи, никой от семейството не работи. 
За децата, отново нищо не каза, освен че нямала с какво да ги гледа, нямали дрехи и обувки ...
Александър е бил втория по ред син. Първият е Николай, който е на 19 год. Живее в съседен фургон със момичето. Не е завършил, не работи ...
Третият син е Веско, на 12 години. А сладура който играеше бос навън е Данко, осем годишен.

Семейството се издържа от помощи. Останах с впечатлението, че така им е добре!!!
Бащата е болен - не можел!!!  Майката - повдига рамене и се обяснява, че за жени нямало работа... !!!  Големият син просто си гледал жената!!!   
При това положение напълно разбирам, защо по будното им дете така е постъпило, но в никакъв случай не оправдавам постъпката му! Смъртта не е начин за изход от ситуация!!!


По същество:
 
Семейството се нуждае от дрехи и обувки за децата
- Николай - 19 год., ръст 170 см., обувки № 42
- Веско - 12 год., ръст 160 см., обувки № 41
- Данко - 8 год., ръст 150 см., обувки № 36
- за снахата (13-14 год.момиче) нищо не казаха

Нуждите за домакинството са:
- готварска печка
- печка за отопление
- маса за хранене
- столове

Адреса е:
п..код 4222 с. Триводици
обл. Пловдивска, община Стамболийски
ул. 20
Валя Колева Спасова

Майката си направи устата за парични помощи, но аз я отрязах категорично.
Лично аз, пари на мързеливци не давам! Вие си преценете за себе си.


Виж целия пост
# 7
4erna perla , не спираш да ме изненадваш.
Можем да проверим какви дрехи имаме останали от събраните и да отделим за семейството. Аз имам едни мои маратонки №36, дали ще станат на момичето? Мога и някакви дрехи да видя, тя горе долу колко е висока? Ако искаш да видим какво можем да съберем и да го занесем заедно следващия път.
 Айде утре ще го обсъдим.
Виж целия пост
# 8
aз съм пас.
Виж целия пост
# 9
4erna perla ,
Благодаря, че отиде. Аз два поредни дни звъня в пощата, но ми казаха, че утре ще ми дадат информация. Така на място картината е доста пълна.
Ако са от този тип хора, които не желаят да работят просто не виждам какво добро може да се случи. Аз лично съм много против да се помага на хора, които просто ги мързи.
Виж целия пост
# 10
Аз си мисля за другите деца.За родителите ясно 4е са мързеливи и т.н.Но може би децата не са и трябва да им се помогне за да не се слу4и това което се е слу4ило с брат им.Ще следа темата и ще прецена кога и с какво мога да се вклю4а.  Peace
4ерна перла благодаря за инфото    bouquet
Виж целия пост
# 11
Аз си мисля за другите деца.За родителите ясно 4е са мързеливи и т.н.Но може би децата не са и трябва да им се помогне за да не се слу4и това което се е слу4ило с брат им. 

Това което се сещам на прима виста е:
- да се говори с учителите на двете по-малки братчета, след това, ще е ясно как и с какво ще може да им се помогне
- сериозен разговор със снахата - дете, защото тя трябва да учи не да ражда деца
- да се провери в бюрото по труда в Стамболийски за работа на големият син и майката

Има ли други идеи?
Виж целия пост
# 12
 Момичета, браво за ентусиазма ви, но дано не останете наранени и излъгани от поредните мързеливци,които смятат,че държавата и хората са им длъжни.
Виждала съм много такива. Действайте много предпазливо с тях и с нещата,които им носите. Дрехите могат да бъдат продавани, ако са в повече. Имайте предвид,че те все ще са голи и няма да имат дрехи,защото не ги перат, а носят до скъсване и хвърлят. Домакинските неща също няма да са ползвани по предназначение- нищо чудно бащата да е болен от туберкулоза и двамата с майката порядъчно да си пийват.Помощите отиват предимно за цигари и каквото остане за ядене.Хората в селото ги съжаляват и им дават по нещичко. Просто действайте внимателно и не се хвърляйте особено много.Жалко за детето, което се е самоубило, но то наистина е искало да излезе от там, за това и е търсело работа,за да даде своя принос за това, но никой не го е оценил. По всяка вероятност това безнадеждно състояние го е подтикнало към това, а не само бедността.
Виж целия пост
# 13
Мда, горкото момче! Било е различно, а на другите явно така им харесва! Лошото е, че другите деца и те така ще се научат, ако вече не е късно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия