Как да предпазя родителската стая от среднощни детски "изненади"

  • 2 504
  • 25
Не че е станало нещо особено драматично, но бяхме "изненадани" от сина ни посред нощ в един деликатен момент. Мисля, че той нищо не разбра, а и беше сънен - поиска си вода, аз станах, дадох му и го върнах в леглото, но сега не ми излиза от главата тази история. Чудя се какво да направя - не е решение да заключа стаята. Освен да сложа един стол пред вратата, за да чуем като се отвори, нищо друго не ми идва наум newsm78
Виж целия пост
# 1
Заключваме.
Макар че децата като видят, че вратата на спалнята е затворена, изобщо не влизат. Е, Габриела се случва да натисне дръжката по инерция, но се отказва като разбере, че е заключено.
Виж целия пост
# 2
Ние вече слагаме стол пред вратата , че веднъж  ни бяха "изненадали"  посред нощ.  Embarassed
Виж целия пост
# 3
 Embarassed Laughing  Абе то си зависи колко са големи децата! Laughing Аз за сега само си мечтая да си имаме родителска стая.
Виж целия пост
# 4
Ние сме го научили да чука на вратата на спалнята. И за да е справедливо и честно, и аз чукам на неговата ( понякога като забравя -отнасям критики  Embarassed Simple Smile )
Виж целия пост
# 5
Това със стола не е много удачно решение. Ако ти се наложи да станеш посред нощ, за вода, тоалетна или защото детето е изплакало на сън, няма да ти е много приятно да се удариш в стола пред вратата в тъмното, защото едва ли в просъница ще помниш, че има стол.
Виж целия пост
# 6
Ние сме го научили да чука на вратата на спалнята.

И аз мисля,че това е правилния вариант на въпроса.Но си мисля,че е решение за по-големи деца.Моят син също чука на вратата,но ако детето е 2-3 годишно като дъщеря ми/макар,че тя спи все още при нас/.
Виж целия пост
# 7
Вярно, че със стола не е супер удачно решение, но пък  и не знам как мога да науча дете, което е полузаспало, да чука на вратата посред нощ... Ще пробвам обаче, благодаря ви!

Зайченце, имаше ли някакви последствия за детето от "изненадата"?
Виж целия пост
# 8
Горкия беше толкова заспал, че нищо не разбра Embarassed Rolling Eyes
Столът обикновено съпругът ми после го отмества, преди да заспим  , не е имало проблеми newsm78
Виж целия пост
# 9
Ние сме го научили да чука на вратата на спалнята. И за да е справедливо и честно, и аз чукам на неговата ( понякога като забравя -отнасям критики  Embarassed Simple Smile )
Абе...тя и моята щерка(7 год) съм я научила да чука на вратата...ама когато миналата седмица почука за да попита ''Мамо,защо пъшкаш така?Боли ли те някъде?'' CrazyБлокирах!
Първата ми реакция беше...казах и,че тати ми прави масаж...а кръста мноооооого ме боли!Тя каза ''М!Добре!''Отиде си в стаята!
А ние...гледаме се и мълчим!По едно време моя започва да ми прави масаж и ми казва''Хайде де...пъшкай сега! Mr. GreenДано детето се върне пак,та да ни види как ти правя масаж а теб те боли!'' Crazy
Оставихме вратата отворена...той ми прави масаж аз се хиля....А той пак''Абе пъшкай ти казах бе,пъшкай....сигурно пак ще дойде детето!''А аз...аз се чудя да се смея ли,да пъшкам ли,да плача ли.... Joy
Та...ве4е сме по тихи...и да е заклю4ено...файДа йОк! Mr. Green
То нали детето уши има!
А и уста,с която после въпроси задава! ooooh!
Виж целия пост
# 10
Абе...тя и моята щерка(7 год) съм я научила да чука на вратата...ама когато миналата седмица почука за да попита ''Мамо,защо пъшкаш така?Боли ли те някъде?'' CrazyБлокирах!
Първата ми реакция беше...казах и,че тати ми прави масаж...а кръста мноооооого ме боли!Тя каза ''М!Добре!''Отиде си в стаята!
А ние...гледаме се и мълчим!По едно време моя започва да ми прави масаж и ми казва''Хайде де...пъшкай сега! Mr. GreenДано детето се върне пак,та да ни види как ти правя масаж а теб те боли!'' Crazy
Оставихме вратата отворена...той ми прави масаж аз се хиля....А той пак''Абе пъшкай ти казах бе,пъшкай....сигурно пак ще дойде детето!''А аз...аз се чудя да се смея ли,да пъшкам ли,да плача ли.... Joy
Та...ве4е сме по тихи...и да е заклю4ено...файДа йОк! Mr. Green
То нали детето уши има!
А и уста,с която после въпроси задава! ooooh!
Joy
Да му мислим и ние, като поотрасне нашият младеж  hahaha засега няма такъв проблем, ама да видим нататък...  #Crazy
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми е малка още и спи при нас, но като се поразвихрим посред нощ, тя само се изправя в леглото си и възкликва "АУУУУУ" и на мен някак ми секва всичко, въпреки, че усъзнавам, че нищо не разбира, а като порасне повече незнам........
Виж целия пост
# 12
 Деликатните неща ги правим, когато съм сигурна че щерката е заспала Laughing
Виж целия пост
# 13
Една идейка от мен. Чукането на вратата е добър навик, но понякога се забравя, особено нощем. Би могло да се монтира едно звънче над вратата на детската стая, така, че като се отвори вратата да звънка. Така родителите ще имат няколко мига за реакция. Wink
Виж целия пост
# 14
Деликатните неща ги правим, когато съм сигурна че щерката е заспала Laughing
Абе Каси,тя и мойта щерка беше заспала ама.... ooooh!
В 2 по сред нощ колко по заспала трябва да е! Mr. Green
Ама...обица на ухото! Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия