Кооперацията ни пропада!

  • 3 689
  • 18
Здравейте мами,
Много съм ядосана и същевременно тъжна. През лятото си купихме ново жилище в центъра на града. Започнахме да му правим основен ремонт, но се оказа че блока е пропукан и потъва Shocked
Предишните собственици не ни предупредиха #2gunfireТе са гледали само как да се отърват от жилището #2gunfire
И ние като последните шарани го купихме без дори да се заинтересуваме от нищо #Cussing out
Сега сме поръчали всичко - мебели, кухня, спалня, баня и хвърлихме сумати пари Cry
Сега ще пуснят сонда от избените помещения и ще видят в какво състояние са основите.
Имам чувството че целия град знае за тази сграда, а ние и представа нямахме (аз не съм от тук, а той е варненец живял 10год в чужбина)
Знам, че няма как да ми помогнете, тук трябва някой професионалист архитект или строител може би да се извика и да се проучи всичко. Засега сме се свързали с един човек, дано помогне Praynig
Да уточня, че все пак потъването на сградата не е отскоро и са правени някакви подсилвания.
Дано не се наложи да събаряме блока Cry
Виж целия пост
# 1
За наклонение блок до Морското ли става дума?
Виж целия пост
# 2
Не до Черно море е блока Sad
Виж целия пост
# 3
егати Shocked
Ужас просто! Не мога да ти помогна, но просто съм потресена ooooh! Изказвам ти съчувствие!
Виж целия пост
# 4

Тедата,много гадна работа,дано има начин да се укрепи.А кой го е строил блока?
За наклонение блок до Морското ли става дума?
Него наистина и кучетата го знаят,че е крив.Но май за по-ново строителство става дума. newsm78

Виж целия пост
# 5
Милата!!! Искрено ти съчувствам!!! А нямате ли някаква застраховка?
Виж целия пост
# 6
Лелееее, ужас! Настръхнах! Незнам какво да ти кажа, с думи не мога да ти помогна за жалост ... Sad
Дано успеят със сондаж да го оправят, а на какво се дължи пропадането? Подпочвени води?
А като знам в София, в Младост 2 до нас как застроиха цяло блято... Милите хора, които купуват и незнаят Sad и то на какви цени вървят там жилищата...
Виж целия пост
# 7
Става въпрос за старо строителство кам 1960г. Той е на 4 етажа и отстрани е пропукан.Как не сме го видели #Crazy Аз този до Морското не го знам и не съм го виждала.
Вчера съседът ни показа как нови плочки са му се напукали!
Виж целия пост
# 8
А откога е започнало това пропукване?
Най-добре е първо да се установи причината и ако може да се укрепи. Консултирайте се с геолог и строителен инженер.
Другото което ми хрумва е някаква застраховка да направите.
Виж целия пост
# 9
Това пропукване не е отскро май. Преди 10 год мисля са правили укрепване. Но предишния собственик на нашето жилище не е позволил да се влезе в неговата маза, а именно от нашата маза май започва проблема.
Застраховка незнам каква може да се направи. Имаме по принцип идеални части от двора, което при евентуално ново строителство (недай си бойе Praynig) мисля е добре.
Виж целия пост
# 10
Застраховайте жилището, ако не сте го направили.
Виж целия пост
# 11
много неприятно, незнам какво да кажа за да ти помогна...ние като търсихме жилище се видяхме в голям зор. но решихме да е панел блока от хубавите с чакълена замаска и сме страшно доволни.
не сме оглеждали блока явно беше късмет.
дано успеете да укрепите блока си добре и да живеете спокойно там.
Виж целия пост
# 12
Ау, това е ужасен проблем. Но все пак, щом сградата е само на 4 етажа, има някаква надежда. Застраховка не можете да направите в сегашното състояние на сградата - всеки експерт-оценител, който дойде на оглед, ще забележи и ще ви откаже застраховка. Но все пак може да пробвате, от опит глава не боли. Но не знам дали има клауза, която да покрива щета поради лоша конструкция, обикновено се признават щети, причинени от природни бедствия или от нахлуване в имота /кражба и вандализъм/. Успех!
Виж целия пост
# 13

Тедата,много гадна работа,дано има начин да се укрепи.А кой го е строил блока?
За наклонение блок до Морското ли става дума?
Него наистина и кучетата го знаят,че е крив.Но май за по-ново строителство става дума. newsm78



A къде точно е този блок, и аз съм от Варна но не го знам този наклонения....?
Виж целия пост
# 14
Наклонения блок е този, под който беше магазина на Елис Ге. След това беше супермаркет Mambo.
А кооперациите в гръцката махала....то аз всъщност не бих ги нарекла блокове. Трябва да се внимава. Баба ми живее в такава- като ходи отгоре комшийката и се чува скърцане. Отделно основите са върху римски терми, сега имат и вода в мазетата, не знам.... Май и тя е строена към 60-те години, но не съм много сигурна. Трябва да се внимава ( малко след дъжд качулка де), но ние докато гледахме апартаменти водихме с нас един оценител, все пак не са малко пари, предпочитам да платя за помощ, отколкото после да се чудя какво да правя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия